Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Moderator: luk4s7

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: finger »

Znajomy jezdzi dużo (100-120 tyś rocznie), ma małą firmę więc kupuje auto, które nie wygląda jak typowe auta służbowe (mondeo w fajnej opcji). Po 4 latach wystawił na allegro za jakieś 80% ceny rynkowej z oryginalnym przebiegiem. Tego samego dnia kupił handlarz, wymienił zmasakrowany fotel kierowcy, obszył kierownicę i gałkę biegów wymienił (auto w środku jak nówka) i wystawił z przebiegiem 80tyś... i co Panie? Nie do ogarniecia.

Awatar użytkownika
BOCIAN
Posty: 355
Rejestracja: 23 maja 2013, 15:12
Auto: HDJ100 1HD-FTE
by?o: 7xLR Discovery, Vitara, Samurai, YJ, LO40
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: BOCIAN »

To jest w 100% karalne i takie przypadki trzeba zglaszac na Policje!

Dodam jeszcze, ze z pelna swiadomoscia kupilem ostatnio auto z przebiegiem 560kkm
I nie jest tak, ze wierze, ze mogloby miec ono 200k ...
Wiem, ze czesto ludzie sa naiwni, ale z drugiej strony, nie mozna tolerowac chamstwa oszustow, bo ludzie sa naiwni!!!!

word
Posty: 13
Rejestracja: 12 wrz 2014, 23:24
Auto: J95 z 99 roku. Na razie golutka wersja. Zaczynam odszczurzanie. By? D2 przez 5 lat. A? jestem ciekaw co mnie czeka.

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: word »

Czy ktoś zna to autko?
http://otomoto.pl/oferta/toyota-land-cr ... 33c0da1aa0" onclick="window.open(this.href);return false;

Pawlos
Posty: 5
Rejestracja: 08 lip 2015, 12:16
Auto: J120
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Pawlos »

Ta niebieska sprzedaje się dość długo nie jestem pewien, ale zdaje się, że obecnie to wersja 2 osobowa z zabudową, fajnie zrobiona, tylko ze zdjęć wygląda jak by troszkę już była umęczona.

Franek_
Posty: 70
Rejestracja: 09 mar 2015, 10:34

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Franek_ »

Jakby komuś zalegało i swędziało 50 kawałków, to do nabycia jest fajny wóz; HJ61 po konserwacji budy i ramy, po generalce silnika, z powiększonym do 200l bakiem, z tuningowym zawieszeniem, z wyciągarką, dwoma kompletami opon MT i AT, namiotem dachowym z ogrzewaniem, klimą, skórą i webasto. Wziąwszy pod uwagę, że za tą cenę można kupić golasa GD290, to było nie było jest to okazja. Kolor ujowy, ale przemalować zawsze można:

http://otomoto.pl/oferta/toyota-land-cr ... r=EREC-55-" onclick="window.open(this.href);return false;[id1]-20160327-[diplayLink]-929212@1-20160327132651

jezus
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: jezus »

Kolor zajefajny.

PaRa
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2016, 18:03

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: PaRa »

Myślę o zakupie J100, widzę takie ogłoszenie i pytanie do " fachowców " czy widzicie na zdjęciach coś co powinno martwić ? Dużego wyboru jeśli chodzi o benzynę nie ma.

http://allegro.pl/toyota-land-cruiser-j ... e-observed" onclick="window.open(this.href);return false;

Przebieg mnie nie martwi, choć podchodzę o niego sceptycznie.
Czy mam się martwić o LPG, bo czytałem, że zdania są podzielone.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8457
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Rokfor32 »

Ładna.

Gazem się nie przejmuj - te silniki znoszą to paliwo dobrze. Jeżeli kupisz to auto - to podjedź do jakiego warsztatu ogarniającego duże silniki - na fotach tam sa parowniki spięte w tandem. Robi sie tak - ale lepszym pomysłem jest jednak pojedynczy ogarniający zadaną moc. Przy tandemie trzeba dosyć często - i ręcznie - kontrolować zestrojenie ciśnień (gazu w fazie lotnej)- sterowniki słabo takie układy ogarniają.

Awatar użytkownika
Dziq
Klubowicz
Posty: 138
Rejestracja: 25 sie 2012, 23:58
Auto: LJ70 '92
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Dziq »

Ło matko! Ależ cytrynka! I jeszcze kabriolet!
http://otomoto.pl/oferta/toyota-land-cr ... 104ad4cc2b" onclick="window.open(this.href);return false;
Kylon, dlaczego swojej tak nie zrobiłeś? ;-)

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: MaxLux »

Kylon ma na orginal - tu jest bardzej na odpust ;)
No i cena chyba pochodzi ze strategi sprzedazy "myfriendow" ;)

Mauro
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2016, 10:49

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Mauro »

Witam. Czy ktoś zna ten wóz i co o nim wiecie. Dziękuję za pomoc

http://otomoto.pl/oferta/toyota-land-cr ... paDTb.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3399
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: luk4s7 »

Mauro pisze:Witam. Czy ktoś zna ten wóz i co o nim wiecie. Dziękuję za pomoc

http://otomoto.pl/oferta/toyota-land-cr ... paDTb.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie znam ani nie wiem o nim więcej niż to, że jest od bardzo dawna w ogłoszeniach sprzedaży. Pewnie jednym z tego powodów jest stopień przerobienia/udziwnienia tego auta. Estetyka też zapewnie mu nie pomaga w znalezieniu nabywcy, ale to już kwestia gustu.

Mauro
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2016, 10:49

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Mauro »

"Udziwnienia" jakieś druciarstwo zauważyłeś ?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3399
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: luk4s7 »

Mauro pisze:"Udziwnienia" jakieś druciarstwo zauważyłeś ?
Jak już mnie coś podkusiło żeby zareagować to się wypowiem :lol:

Różne są gusta jak i poziom oceny zastosowanego rozwiązania technicznego. To co dla jednego jest "sprytnym patentem" dla innego jest "czystym druciarstwem". Dla mnie całe to auto to ta druga historia. Oczywiście oceniam po zdjęciu wyłącznie. Dziurkowana rura od sedesu zamiast snorkel'a, poszerzenia niewiadomego pochodzenia przykręcone od zewnątrz + dodatkowe poszerzenia gumowe, nienaturalne podniesienie tyłu (ciekawe jak się zachowują hamulce), dziury po głośnikach, ryflowana blacha na podłodze, chromy udające stalowe progi itd.

Zestawienie kolorystyczne też na pewno dodaje +100 do możliwości terenowych i niezawodności :mrgreen:

Nie wierzę że ktoś to potrafi doprowadzić auto do takiego wyglądu utrzymuje je w dobrym stanie technicznym.

No ale zawsze mogę się grubo mylić :mrgreen:

jezus
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: jezus »

Długo to mało powiedziane... ze dwa lata w necie wisi.... :mrgreen:

ODPOWIEDZ