chcę kupić toyote-proszę o porady

Moderator: luk4s7

Balugass
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2009, 10:43
Auto: patrol GR

chcę kupić toyote-proszę o porady

Post autor: Balugass »

witam!!!
mam olbrzymią pośbe do Was drodzy użytkownicy forum abyście pomogli mi w wyborze auta :D jestem juz zdecydowany na kupno toyoty land cruiser 3.0 d4d.samochód ma słuzzyc głównie w trasy np w góry na narty cięższy teren raczej bedzie omijał z daleka :D wybierac automat??słyszałem ze zawieszenie hydropneumatyczne jest awaryjne na nasze drogi...ogólnie prosze o wszystkie informacje na co zwracac uwage przy zakupie wady tego samochodu ico najdczesciej sie psuje itp. dodam ze na codzien jezdze partolem Gr który jest mocno utwardzony i chciałbym zeby mój nowy samochód był troszke bardziej wygodny i komfortowy:) pozdrawiam i z góry dziekuje


kmltyr88
Posty: 85
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:54
Auto: lc 120

Re: chcę kupić toyote-proszę o porady

Post autor: kmltyr88 »

Ja mam przyjemność jeździć i Patrolem GR i LC120(bez pneumatyki). Komfort w Toyocie jest o niebo lepszy!! A ogólnie panuje opinia, że to zawieszenie jest jednym z najbardziej komfortowych w swojej klasie. Dołków z przodu siedząc, wcale nie czuć. Jak byś kupował używany, to przejedź się na zimnym silniku, lekko dodając gazu. Jeśli nie klekocze jak Ursus, to jest ok, bo niektóre egzemplarze tak mają. Jeśli chodzi o opinie to odsyłam na autocentrum.pl , tam masz całkiem sporo opinii... Jeśli chodzi o mnie to w tej klasie nie ma lepszego auta, ale to moja subiektywna opinia;] Ja wybrałem bez pneumatyka, bo można zmienić zawieszenie na terenowe, ale Ciebie to zdaje się nie interesuje;]
Pozdr...

ps: Zdecydowanie wybrać automat ! (jest naprawdę dopracowany), ale ja mam 5-biegowy, nie wiem jak 4!

Balugass
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2009, 10:43
Auto: patrol GR

Re: chcę kupić toyote-proszę o porady

Post autor: Balugass »

wielkie dzieki za odzew w temacie :D a jak to jest z tym pneumatycznym zawieszeniem ??warto pchac sie w cos takiego??

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: chcę kupić toyote-proszę o porady

Post autor: fobos »

Nie jestem fachowcem, ale z tego co widzę, to praktycznie każdy kto kupił toyotę z pneumatycznym zawieszeniem, jeśli chce jeździć na bliższe czy dalsze wyjazdy w teren, pierwsze co robi to wywala pneumatykę i zakłada zwykłe zawieszenie.

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: chcę kupić toyote-proszę o porady

Post autor: pablo200 »

JC95 lub 120 ( w zależności od budżetu) bez pneumatyki i bedzie Pan zadowolniony :lol: :lol: :lol: .

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: chcę kupić toyote-proszę o porady

Post autor: jezus »

Kup pan jeepa grand cherokee...za 50-60tysia...masz fure jak ta lala w ropce na full wypasie......jakiś 2005r........na wypady w sam raz.
A w teren ......kup coś innego.... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: chcę kupić toyote-proszę o porady

Post autor: Jureq »

Balugass pisze: dodam ze na codzien jezdze partolem Gr który jest mocno utwardzony i chciałbym zeby mój nowy samochód był troszke bardziej wygodny i komfortowy:) pozdrawiam i z góry dziekuje
Widząc że prawie wszyscy użytkownicy forum Toyoty doradzają zupełenie innej marki pojazdy zaproponuję Ci LR Discovery - komfort jazdy moim zdaniem najlepszy w tej klasie cenowej a zdolności terenowe nie gorsze niż w LC

Przy okazji będziesz mógł często zaglądać na forum LR :mrgreen:

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: chcę kupić toyote-proszę o porady

Post autor: francek »

Jezus dobrze napisał.
Do Toyoty trzeba dorosnąć zarówno mentalnie jak i finansowo.

Ale jeżeli się uprzesz to 100-tka albo długa 90-tka będzie dobrym rozwiązaniem.
O terenie zapomnij- chyba, że lekkie wyprawy ale to też po małych modyfikacjach.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: chcę kupić toyote-proszę o porady

Post autor: Cobra »

Jeździłem 100 z tym zawieszeniem pneumatycznym. Jeśli zawieszenie było używane po jakiś wybojach to potrafi się rozkalibrować... i potrafi osiąść tył lub przód lub nawet jedno koło...

Może i jest wygodniejsze. Jednakże buja się na boki przy pokonywaniu zakrętów... Masz tam kilko stopniową regulację twardości zawieszenia. praktycznie po mieście nie wyłaczysz z twardego...

Jeśli chodzi o automat to fajny ale ten 5 biegowy już z tym silnikiem o zwiekszonej mocy z 166 km na 177... bo z 166 automat wystepował jako 4 biegowy...


Samochód jak na swoje gabaryty ma bardzo niskie spalanie.. W mieście w granicach 11,5 litra a w trasie 8 litrow też da radę;D

Balugass
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2009, 10:43
Auto: patrol GR

Re: chcę kupić toyote-proszę o porady

Post autor: Balugass »

a co myslicie na temat silnika v8 4.2 tdi??znalazlem toyke wlasnie z tym silnikiem z 2001 roku ciekawe jak wyglada tu spalanie:)i jeszcze jedno ten silnik jest na normalnej pompie wryskowej czy CR ??

Kameleon

Re: chcę kupić toyote-proszę o porady

Post autor: Kameleon »

Balugass pisze:a co myslicie na temat silnika v8 4.2 tdi??znalazlem toyke wlasnie z tym silnikiem z 2001 roku ciekawe jak wyglada tu spalanie:)i jeszcze jedno ten silnik jest na normalnej pompie wryskowej czy CR ??
Silnik 4,2TD to R6 a nie V8 :mrgreen:
Pompa rozdzielaczowa elektronicznie sterowana.
Spalanie 12l :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: chcę kupić toyote-proszę o porady

Post autor: Cobra »

120 jest bardzo fajna.... znajdz sobie ładny egzemplarz a będziesz zadowolony... bodajrze 120 w versji krótkiej nie miała pneumatyki i też była bardzo fajna.. i wbrew pozorom z tyłu dla pasażerów jest dużo miejsca... tylko wtedy bagażnik niewiele większy od toyoty rav4...

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: chcę kupić toyote-proszę o porady

Post autor: Rafi »

120-ka w dowolnej wersji nadwozia (a nie tylko 3 drzwiowej) mogła mieć pneumatykę, lub nie. To zależy tylko od wersji wyposażenia. W Polsce chyba większość ma pneumatykę, zresztą z reguły to bogate egzemplarze w świni i leniuchu. Na zachodzie jest zdecydowanie więcej aut dla ludzi- bez pneumatyki, bez skóry, często z manualem, ale z automatyczną klimą i w sumie wszystkim co potrzeba.

A bagażnik jest niewiele większy niż w RAV4 (520l vs. 620l), może dlatego, że RAV4 ma po prostu jak na małego SUV-a naprawdę spory bagażnik? :)

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: chcę kupić toyote-proszę o porady

Post autor: seburaj »

Kameleon pisze: Spalanie 12l :mrgreen:
uhm... chyba we śnie :lol:

ODPOWIEDZ