LC 100 ale z jakim silnikiem?

Moderator: luk4s7

slavko
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2009, 11:49
Auto: jeszcze Kia Sorento

LC 100 ale z jakim silnikiem?

Post autor: slavko »

Witam.
Chcę zakupić LC 100. Dużo jeżdżę za wschodnią granicę gdzie drogi są fatalne, a odległości spore. Wydaje mi się, że 100 będzie OK. Ale mam tu pewien problem. W Rosji czy na Ukrainie paliwo jest baaardzo słabej jakości, zwłaszcza ON. Zajechałem już tam jednego diesla. Teraz jeżdżę Kia Sorento w gazie i jest OK po ok. 240 tyś km. Boję się trochę zakupić LC100 w dieslu a o gazie w Toyotach osobowych słyszałem tylko złe opinie. Widzę sporo ofert LC 100 w benzynie i to z polskich salonów. Chciałbym zakupić rocznik 2006 lub 2005 max.

Czy macie doświadczenia LC 100 w gazie. jak to jeździ, o ile więcej pali, jak duzy można zainstalować zbiornik na gaz w miejscu koła zapasowego i jaka instalacja będzie najlepsza.

Jesli kategorycznie odradzacie LC w gazie to czy diesel 4.2 jest czuły na jakość paliwa tak jak wszystkie nowoczesne diesle, czy może jednak jeździć na opale.

Czy podnosi ktoś moc diesla w LC 100 przez chipy i inne cuda i do jakiej mocy i jak to wpływa na żywotność, zużycie paliwa i dynamikę auta.

Nie jestem jakimś fanem LPG i gdyby nie wyjazdy na obszary dotknięte zgnojonym olejem napędowym to pewnie nabyłbym diesla, ale cóż...

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: LC 100 ale z jakim silnikiem?

Post autor: seburaj »

1HD-FTE w J100 to nie jest common-rail
zwykły silnik diesla o wtrysku bezpośrednim (moim zdaniem to przewaga), ale z elektronicznie sterowana pompą...
zatem bedzie mniej wrazliwy na paliwo niż common - ktorego zapewne miales w sorrento :roll:
doswiadczen z ruska ropa nie mam - tak tylko teoretyzuje :mrgreen:

Harnaś
Posty: 6
Rejestracja: 15 paź 2009, 21:11
Auto: poszukuj?

Re: LC 100 ale z jakim silnikiem?

Post autor: Harnaś »

Ja też przymierzam się do 100 i też ciekawi mnie aspekt wrażliwości na paliwo. Może posiadacze powyższych wypowiedzieli się na temat częstości usterek systemu zasilania (wtryski, pompa..), bo przecież u nas nie brakowało chrzczonego paliwa. :)

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: LC 100 ale z jakim silnikiem?

Post autor: Patry »

bierz Diesla, znajomy ma, mieszka na Ukrainie ale często do Ruskich jeździ, motor bez zarzutu :wink:

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: LC 100 ale z jakim silnikiem?

Post autor: lucjan »

slavko pisze:[...]
Czy podnosi ktoś moc diesla w LC 100 przez chipy i inne cuda i do jakiej mocy i jak to wpływa na żywotność, zużycie paliwa i dynamikę auta.
[...]
znajomy zaczipował 100-tkę, bo znacznie ją wyprawowo dociążył (bagażnik, obydwa zderzaki, płyty)
jakiś czas temu jechałem nią w trasę do rzeszowa i w porównaniu z moją seryjną pali od cholery, ale to bardziej kwestia sporych gum (295/75/16) i masy, niż samego podwyższenia mocy
a co do wrażliwości, to nie porównujmy toyotowego diesla 4.2 do nowoczesnych jednostek
w końcu 100-tka to auto wyprawowe z założenia, więc konstruktor/producent założył, że nie zawsze tankowana jest na cywilizowanych stacjach
a co do jakości paliwa, to poprzednio jeździłem przez 4 lata accord'em z motorem iCTDi i raz wtryski były robione na gwarancji, w serwisie pytali gdzie się tankuję, że taki syf był - a ja tankowałem się do wtedy tylko na shell'u (v-power) i bp (ultimate) :mrgreen:

ODPOWIEDZ