Dlaczego Land Cruiser ?

Moderator: luk4s7

Radek
Posty: 6
Rejestracja: 08 wrz 2009, 16:29
Auto: ST165

Dlaczego Land Cruiser ?

Post autor: Radek »

Witam,
chcemy z narzeczoną kupić auto terenowe do wypraw dalszych i bliższych ale żeby było ono w miarę sprytne do użytku codziennego po Warszawie.
Kasa do wydania to powiedzmy 20 000 PLN maks + do 5 k na naprawy eksploatacyjne do wykonania po kupnie.

Auta jakie wchodzą pod rachubę :

Land Cruiser - J7 chyba najbardziej mi pasuje ze względu na cudowną prostotę, posiadam Toyotę z 1988 i wiem że robili w tamtym okresie ekstra auta.
Mimo wszystko chciałbym obiektywnie porównać za i przeciw odnośnie poniższych.

Nissan Patrol - zasłyszane dobre opinie, podobno pękają głowice w modelach 2,8 TD, trudno kupić dobrego. Zwykle zajeżdżone.

Vitara 2.0 HDI - teść, leśnik ma takie auto z 2001 roku, pogina po lasach tym już długo i ta cholera jakoś jeszcze jeździ.
Dużo ekonomiczniejsze niż powyższe
ale czy nie za małe ? 2.0 HDI jest jednostką z Peugeot. :\

Cherokee - 4 litry benzynowe podobno dobrze znoszą gaz, tylko żebym dał radę wrócić z każdego wypadu tzn. ciekawe jak z awaryjnością.

Może jesteście w stanie dorzucić swoje 3 grosze ? Nie oczekuję jakichś konkretów technicznych mogą być to zwykłe odczucia co do wyboru, plotki cokolwiek co mi rozjaśni.

Co byście wybrali a może dlaczego LC ?

Wiem, że wsadzam kij w mrowisko no ale co tam.

Do admina. Jesli taki wątek już jest proszę o przekierowanie lub wywalenei tego i tyle.

Radek

Ps
Może ktoś z Warszawy dysponujący chwilką pokazałby i opowiedzialby o swoim aucie laikowi ? :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Dlaczego Land Cruiser ?

Post autor: kylon »

Chcesz to wpadnij do nas do sklepu. Stoi tam moja siódemka. Wydaje mi się, że coś tam o tym samochodzie wiem :oops:. Dostępny jestem dopiero we wtorek i środę w przyszłym tygodniu.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Dlaczego Land Cruiser ?

Post autor: fobos »

Jak szukasz auta na wyprawy, to trochę mały budżet. Na długie trasy to raczej coś bardziej cywilizowanego, czyli 80, 90, 100.
Jestem od ponad 3 lat szczęśliwym posiadaczem 70-tki. Do jazdy na co dzień i na wypady po Polsce moim zdaniem idealne ( ale dla dwóch osób ). Na dłuższych trasach bolesne robią się przeloty ( więcej jak 100 km/h nie pogonisz ) i komfort jazdy nie oszukujmy się, taki sobie. Za to w terenie rewelacja. Wypycisz każdą 80, 90 i 100 bez zapinania przodu :wink: :mrgreen: .
Auto niezawodne, proste w budowie, a przez to łatwe do naprawy w domowych warunkach. Jako pierwsze auto 4x4 moim zdaniem idealne. Przyzwoitą sztukę kupisz za ok. 10.000 zł, dołożysz 5.000 na rozrząd, oleje i opony terenowe. Trochę pojeździsz i dołożysz kolejne 5.000 zł na lift zawieszenia. Trochę pojeździsz i dołożysz kolejne 5.000 zł na............. i tak bez końca :wink: :mrgreen: .
Jak kupisz droższy model dokładać będziesz po 10.000 albo 15.000 i szkoda Ci będzie wjechać w cięższy teren.

O innych markach się nie wypowiadam bo są niekoszerne :mrgreen:

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Dlaczego Land Cruiser ?

Post autor: konus »

Moim zdaniem może zostać ten temat.

Ad meritum uważam że dobrym autem dla dwóch osób była by lj73, auto mieści się w cenie, auto mieści 2 osoby z bagażami. Jak jest bagażnik można spać w środku. Jest tanie i proste w obsłudze. Części dostępne.

Co do innych marek to mogę napisać tylko o jeepie HO to chyba najlepsza jednostka tego koncernu, nie zniszczalna, auto bardzo fajne i w teren i na wypady, psuje się pewnie tak jak inne, ja jeżdżąc kilka miesięcy nie miałem żadnych przygód, teraz żona ma KJ i też jesteśmy zadowoleni.

Pomimo że jestem miłośnikiem jeepa a do toyoty podchodzę z wielkim sceptycyzmem to jednak w trasę kupiłbym jakąkolwiek toyotę z lat 80 - 90 niż jakikolwiek inny samochód.

Może francek coś napisze bo chyba zna większość aut o które pytasz?

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Dlaczego Land Cruiser ?

Post autor: seburaj »

jak z "narzeczoną" - to wydajcie pieniądze na udział własny w kredycie hipotecznym...
no a jezeli to tylko/aż "dziewczyna", to mozesz haratać :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Dlaczego Land Cruiser ?

Post autor: Kwiatec »

chłopaki mają troszku racji ale,
nie przejmuj się chłopie i szukaj. łatwo nie będzie ale za 20 tysi można czasem zakupić fajną 70 lub 73. nie masz co liczyć na motor 3.0 ale przypadki się zdarzają. a z moturkiem 2,4 bez problemu coś znjadziecie.

ps jak wam cycki opadną w poszukiwaniu toyki dyskotekę w obecnych czasach za tę kaskę znajdziecie naprawdę fajną :mrgreen:

wytrwałości życzę

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Dlaczego Land Cruiser ?

Post autor: Rafi »

Cherokee może i dobrze znoszą gaz, ale to samonośna konstrukcja. IMO trochę bez sensu w teren. 70-ka to na pewno dobre rozwiązanie, ale może warto pomyślec o 4runnerze?

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Dlaczego Land Cruiser ?

Post autor: Kwiatec »

4runner będzie lepszą opcją bo więcej miejsca.

Radek
Posty: 6
Rejestracja: 08 wrz 2009, 16:29
Auto: ST165

Re: Dlaczego Land Cruiser ?

Post autor: Radek »

Panowie,
dziekuje za podpowiedzi i zaproszenie. Poszperam jeszcze po sieci i za jakis czas zdecydujemy. Moim faworytem jak dotąd jest model BJ73 np. taki.
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9626203

Z pewnością się jeszcze odezwę.

Radek

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Dlaczego Land Cruiser ?

Post autor: jezus »

Resory....buuuuuuuu...poraszka..szukaj na sprężynach czegoś..

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Dlaczego Land Cruiser ?

Post autor: lucjan »

Radek pisze: [...] a może dlaczego LC ?
dlatego :D http://www.youtube.com/watch?v=0zITtpnUulk
tylko straszna muzyka - najlepiej ściszyć :mrgreen:

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Dlaczego Land Cruiser ?

Post autor: francek »

Za dwie dychy to kup Pajero i bedziesz szczęśliwy :D
Toyka i Nissan Patrol za te pieniądze to może być pułapka ale jest teraz wiele okazji więc trzeba uważnie szukać. Może wśród użytkowników tlc znajdziesz kogoś kto oddaje swój zadbany egzemplarz.

A Land Cruiser dlatego, że gdzieś trzeba wydawać pieniądze a lepiej pchać w złom, niż stać się np alkoholikiem lun narkomanem :mrgreen:

Radek
Posty: 6
Rejestracja: 08 wrz 2009, 16:29
Auto: ST165

Re: Dlaczego Land Cruiser ?

Post autor: Radek »

francek pisze: A Land Cruiser dlatego, że gdzieś trzeba wydawać pieniądze a lepiej pchać w złom, niż stać się np alkoholikiem lun narkomanem :mrgreen:
Posiadam Celikę st165 GT4 z 1988 roku. Wytwarza odpowiednio silne podcisnienie dla mojego portfela i to od dłuższego czasu. Wydatków jestem świadom i nie bede tragizowal jesli sie pojawia. wiem jak jest ale staram sie znalezc cos co nie bedzie sie psulo co 200 km i jak mniemam Lc to dobry wybór. Zakladajac ze jestem zdecydowany na J73 to dlaczego sprezyny a nie resory i jakie wersje mialy sprezyny a jakie resory ? Rocznik wazny czy jak ?

Aha i jakiego silnika szukac ?

Pewnie odpowiedzi na takie pytania juz padly ale jezszze ten jeden raz... :)

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: Dlaczego Land Cruiser ?

Post autor: wolf »

@Radek

Przeczytaj troche postow w odpowiednich dzialach, bedzie jasniej :wink:

Pozdro
wolf

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Dlaczego Land Cruiser ?

Post autor: francek »

za 20 dychy będzie się psuło co 200 km- zapewniam :mrgreen:

ODPOWIEDZ