Pomóżcie nowemu!

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Pomóżcie nowemu!

Post autor: Kwieczor »

Witam
jak w temacie - pomóżcie nowemu:

mam kilka złotych (między 10 a 14 kpln - zależnie od stanu auta) na toyę do jeżdżenia do roboty i do fun'u. oglądałem wczoraj 4RUNNERA w Olkuszu i straszna kicha - niby blacha i motor OK, ale cała reszta do robienia i brakłoby mi środków na skończenie przynajmniej w stopniu zadowalającym, nie mówiąc już o motaniu....
Pomny dość kosztownej i męczącej wycieczki Żyrardów - Olkusz - Żyrardów, proszę o pomoc forumowiczów - może ktoś zna to auto?

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10621550

na moje niewprawne oko jest to BJ71 z motorem 13B-T - ktoś z Was wie, czym to się je i czy to konkretne auto warte może być 11kpln???

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam serdecznie

Kwieczor

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Pomóżcie nowemu!

Post autor: Cobra »

Od kiedy LJ ma silnik 3,4 w dieslu ?? Samochód wygląda na ładny . Tylko spraw czy nie miał jakiegoś dacha...

Bo ten lakier to wygląda na dość świeży.

a na moje oko jest to LJ z silnikiem 2,4 diesel :)

Ile km rocznie robisz??

Jak pojedziesz sprawdź wycieki. Każdy wyciek obniżka ceny. Cieknące kule 300 zł za uszczelnienie. Patrz luzy na wałach. Może będzie z czego urwać... Jeśli masz podnośnik odpowiedni to możesz sprawdzić luzy na przednich Łożyskach. Sprawdza się to tak, że podnosisz jedno koło i łapiesz je robisz ruch nim góra dół... Jak masz luzy to do wymiany łożyska stożkowe. Ale koszt nie jest aż tak duży... Co prawda za materiał 160 zł u Kylona płacisz za komplet. www.wyprawa4x4.pl

Jak coś to pisz na Prw./

Kameleon

Re: Pomóżcie nowemu!

Post autor: Kameleon »

Kwieczor pisze:na moje niewprawne oko jest to BJ71 z motorem 13B-T
Cobra, kolega napisał że to BJ a nie LJ :mrgreen:
Zresztą widać z przodu resory więc po wtóre BJ a nie LJ :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Pomóżcie nowemu!

Post autor: Kwieczor »

Cobra pisze:Od kiedy LJ ma silnik 3,4 w dieslu ?? Samochód wygląda na ładny . Tylko spraw czy nie miał jakiegoś dacha...

Bo ten lakier to wygląda na dość świeży.

a na moje oko jest to LJ z silnikiem 2,4 diesel :)

Ile km rocznie robisz??

Jak pojedziesz sprawdź wycieki. Każdy wyciek obniżka ceny. Cieknące kule 300 zł za uszczelnienie. Patrz luzy na wałach. Może będzie z czego urwać... Jeśli masz podnośnik odpowiedni to możesz sprawdzić luzy na przednich Łożyskach. Sprawdza się to tak, że podnosisz jedno koło i łapiesz je robisz ruch nim góra dół... Jak masz luzy to do wymiany łożyska stożkowe. Ale koszt nie jest aż tak duży... Co prawda za materiał 160 zł u Kylona płacisz za komplet. http://www.wyprawa4x4.pl

Jak coś to pisz na Prw./
- jest to bezapelacyjnie 3,4TD - znalazłem nawet ten model w specyfikacji BJ z tych roczników, natomiast motor ten rzadko spotykany - nawet na tym forum nie mogę znaleźć żadnego posta na jego temat.

Co do przebiegów - Hilem robię ponad 40 tys rocznie, głównie trasa Żyrardów - Warszawa - Żyrardów. zakładam, że Hil pójdzie dla Żony (w końcu sprzedałem "jej" Yarisa) a ja będę sobie turlał się jakąś staruszką, co najwyżej na dłuższe trasy się pomieniamy.
Także szukam Waszej pomocy - szukam czegoś 4x4 koniecznie z homologacją na ciężarowe, budżet na start to 14 kpln (auto + niezbędne poprawki do jazdy).

Najchętniej oczywiście Toyota (LC, Hilux, 4RUNNER), bo jakoś nie mam przekonani a do innych brandów, w ostateczności Pajero, Patrol, Terrano I lub Disco.

Temat niestety jest pilny, więc nie mam czasu na wybrzydzanie albo sprowadzanie czegoś z zachodu - Żona dłużej niż 2 tygodnie bez auta nie wytrzyma.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Kwieczor

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Pomóżcie nowemu!

Post autor: Kames »

panowie forum 4x4 -a wy mu suwa wpychacie :mrgreen:, jak chce 120 to niech pierwsze pojezdzi :!: napewno jakis znajomy da sie przysłowiowo karnąc- to najlepsze co mozna zrobic, a nie czytac czyjes wpociny w mądrasnych artyk. ktore autko lepsze- bo :!: ,Znajomy dziadek zawsze mi powtarzał ze pisało dupa chciał pogłaskac i wbił drzazge :wink:

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Pomóżcie nowemu!

Post autor: Cobra »

Moja pomyłka;) nie zauważyłem mostów:D

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Pomóżcie nowemu!

Post autor: Kwieczor »

cześć
podłość ludzka nie zna granic cytując klasków polskiego kina :evil: :evil: :evil:

ogłoszenie o BJ71 wisiało na otomoto 2 tygodnie - pies z kulawą nogą nie zadzwonił

Przedwczoraj wrzuciłem na to forum zapytanie o poradę - wczoraj auto kupiła (w ciemno, bez oglądania) jakaś firma z małopolski, która zajmuje się zawodowo motaniem aut.

Jak tu nie wierzyć w spiskową teorię dziejów????

Pozdrowienia dla czujnych Krakusów :(

K.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Pomóżcie nowemu!

Post autor: Cobra »

:lol: No co zrobić ;/

Tu jest fajny egzemplarz w łodzi...

http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-l ... 73372.html

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: Pomóżcie nowemu!

Post autor: pablo200 »

life is brutal :evil: :evil:

Ale jezeli ktoś się z tym dobrze czuje to miom zdaniem hak mu w smak :wink:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Pomóżcie nowemu!

Post autor: Kwieczor »

Cobra pisze::lol: No co zrobić ;/

Tu jest fajny egzemplarz w łodzi...

http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-l ... 73372.html
No super - też o nim wcześniej myślałem - tylko homologacji na ciężarowe nie ma - ale będę musiał pogadać z księgową i może jakoś spróbuję policzyć, czy się opłaca

... a co do tej upatrzonej 71 - szlag mnie trafia, ale takie życie - Polak Polakowi zawsze "pomoże"

jak tak dalej pójdzie to skończę w jakimś disco, bo podaż toyek słaba
Pozdrawiam

K.
Ostatnio zmieniony 09 gru 2009, 10:31 przez Kwieczor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: Pomóżcie nowemu!

Post autor: wolf »

Kwieczor pisze:cześć
podłość ludzka nie zna granic cytując klasków polskiego kina :evil: :evil: :evil:

ogłoszenie o BJ71 wisiało na otomoto 2 tygodnie - pies z kulawą nogą nie zadzwonił

Przedwczoraj wrzuciłem na to forum zapytanie o poradę - wczoraj auto kupiła (w ciemno, bez oglądania) jakaś firma z małopolski, która zajmuje się zawodowo motaniem aut.

Jak tu nie wierzyć w spiskową teorię dziejów????

Pozdrowienia dla czujnych Krakusów :(

K.
Widzialem to ogloszenie takze na innym portalu 4x4 :wink:

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Pomóżcie nowemu!

Post autor: fobos »

Cobra pisze::lol: No co zrobić ;/

Tu jest fajny egzemplarz w łodzi...

http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-l ... 73372.html
Tą Toyotę oglądałem dla Kwiatka. Dajcie sobie z nią spokój.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Pomóżcie nowemu!

Post autor: Kwieczor »

No to Koledzy pomóżcie

Budżet ma 14000 na całość (baza + pakiet minimum, żeby ruszyć, chyba że ktoś sprzedaje naprawdę auto "bez wkładu", ale to się nie zdarza...) - ma ktoś coś choć trochę sensownego do popchnięcia?

Temat mega pilny - auto muszę kupić do przyszłego tygodnia...

Dzięki za info, Pozdrawiam
K

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Pomóżcie nowemu!

Post autor: Kames »

fobos pisze:
Cobra pisze::lol: No co zrobić ;/

Tu jest fajny egzemplarz w łodzi...

http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-l ... 73372.html
Tą Toyotę oglądałem dla Kwiatka. Dajcie sobie z nią spokój.
tez widziałem zdjecia gosc przesłał :shock: no cuz duzooo roboty

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Pomóżcie nowemu!

Post autor: Kwieczor »

No i niestety
skoro LC w moim budżecie jak na lekarstwo, a to co jest - wymaga drugie tyle włożenie, ile cena zakupu - stało się i od 3 godzin jestem właścicielem Pajero II 2,5 TD z 1992 roku.

Ale nadal bazowym krążownikiem zostaje Hilux, więc mam nadzieję, że mnie nie wygwiżdżecie i będę mógł tu zaglądać i czasem coś skrobnąć.

Pozdrawiam
K.

ODPOWIEDZ