LC 75 - proszę o podpowiedź

Moderator: luk4s7

jacelot
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2020, 04:11
Auto: HZJ78 2001

LC 75 - proszę o podpowiedź

Post autor: jacelot »

Cześć Wszystkim,

Jest to mój pierwszy wpis na Forum, więc na początek słówko o mnie. Nazywam się Jacek, mieszkam na Islandii i od jakiegoś czasu obserwuję rynek w poszukiwaniu dobrego auta terenowego, którym mógłbym zwiedzać tutejsze bezdroża. Zdecydowałem się na Land Cruisera, bo... Chyba nikomu nie muszę tego reklamować na tym Forum :D a do tego jest to dość popularna linia na Islandii i duży tu wybór (najwięcej chyba J120). Dodam, że dopiero zaczynam swoją przygodę z 4x4 i wiem, że wiele przede mną, a Islandia oferuje pełne spektrum możliwości. Ostatnio pojawiła się taka oferta: https://bilasolur.is/CarDetails.aspx?bi ... a7ce6465dc i zacząłem się zastanawiać, czy może to jest odpowiedź na moje poszukiwania? Czy warto w to wchodzić? Czy te 300 tysięcy na liczniku to już dużo, czy ten silnik (4,2 diesel, 131KM) jeszcze spokojnie pojeździ? W 2014 auto przeszło remont (wymienione łożyska, tarcze, pompy hamulcowe, piasty, opony 36". Do końca nie wiem co jeszcze było robione, ale to mogę dopytać na oględzinach). Na co powinienem zwrócić uwagę oglądając auto? Gdzie patrzeć? O co zapytać? Czy coś Wam na tych zdjęciach mówi "UWAGA", a ja tego nie widzę? Auto wystawione za 2,5 mln koron, czyli obecnie ok 73 tysiące złotych, co jest porównywalną ceną do np LC120 z 2008r z 210 tys na blacie.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam cieplutko i życzę pięknego weekendu 😊
Jacek

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: LC 75 - proszę o podpowiedź

Post autor: kpeugeot »

Fajna. 300tys to dopiero dotarta jesli byla serwisowana.

Trzeba porządnie obejrzeć od dolu. Sprawdzic mechanicznie. Cena chyba ok

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: LC 75 - proszę o podpowiedź

Post autor: sebastian44 »

Pytanie czy Ci taki traktor potrzebny. J75 jest pod konkretne zastosowania, kiedy ktoś potrzebuje takiej wielkiej budy albo chce wozić stado owiec na pace. J120 do turystyki znacznie bardziej praktyczna, ma wiecej mocy, znacznie wygodniejsza i cywilizowana.

can
Posty: 49
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:58
Auto: HZJ105
Kontakt:

Re: LC 75 - proszę o podpowiedź

Post autor: can »

co kto lubi... kultowe, wieczne auto z autobusowym wolnossacym 4.2, ktore prawie kazdy by chcial, ale niewielu ma jaja i pieniadze zeby kupic:) Auta z olbrzymim potencjalem (popatrz sobie australia). Jak bedziesz dbal to raczej na niej nie stracisz i jeszcze zapiszesz wnukom.

Z drugiej strony jazda tym autem to rzeczywiscie sa specyficzne doznania, ktore trzeba lubic. Wyprzedzanie na 33" jest thrillerem, a na tych 36" (choc ze zdjecia wygladaja na max 33") nie umiem sobie wyobrazic. Jedni twierdza ze nie da sie tym jechac, inni objezdzaja swiat hzj ((w tym i ja - jezdze i bym sie nie zamienil).

od 120 dzieli je przepasc, tak w technologii jak i w komforcie i na tym bym sie skupil. jedz, poprobuj, zobacz czy w ogole dasz rade sie w niej odnalezc. Jesli nie - to idz w 120. Ale jesli tak, to juz pewnie z niej nie bedziesz chcial wysiasc.

ODPOWIEDZ