LC Prado 2021

Moderator: luk4s7

kclc
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2021, 02:06

LC Prado 2021

Post autor: kclc »

Cześć!

Jestem tutaj nowy, jeszcze się nie znamy, ale mam nadzieję, że niedługo stanę się posiadaczem Toyoty LC. Forum przeglądam od jakiegoś czasu, śledzę dział z wyprawami i ustawkami na wyjazdy - na pewno kiedyś sam będę chciał się dopisać :)

Od kilku miesięcy szukam fajnego używanego auta (już nie pytajcie jakie modele chodziły mi po drodze...), ale znaleźć coś na naszym rynku, to jak wygrać w totka... a nie chcę jeździć samochodem sprowadzonym z USA po srogiej naprawie (choć może powinienem to zrewidować). Planuję auta użytkować wiele lat, dbać o nie najbardziej jak się da, ale jednocześnie chcę z auta korzystać. Jestem stosunkowo młody, nie mam jeszcze dzieci, ale w niedalekiej przyszłości prawdopodobieństwo na taki rozwój rzeczy jest spore :) Uprawiam trochę sportów, niektóre wymagają dość dużo miejsca - widziałem bagażnik LC, totalnie mi wystarcza. To nie ma być cacko BMW (choć też fajne!), którym nie wjadę przez większą kałużę, a na piękny welur nie będę chciał wrzucić roweru...
Mamy z dziewczyną ciągoty wyprawowe w kierunki skandynawskie, wschodnie, afrykańskie. Na pewno będzie to auto wykorzystywane w tym celu, nie lubimy spać po hostelach więc zwykle jest to albo hotel albo namiot. Racjonalizacja zakupu LC: oszczędzę na hotelach :lol: szczególnie w Skandynawii

Sporo jeżdżę, dużo po mieście (tutaj używałbym raczej drugiego, zwinniejszego i troszkę sportowego auta), ale także i w dłuższe trasy. Oczywistym jest, że LC w trasie sprawdzi się idealnie, a na wyprawie to pewnie będę całował sobie stopy, że kupiłem to auto, ale interesuje mnie kilka kwestii, takich jak:
- dokładanie wyposażenia (aktywny tempomat, fajniejsze fotele itd? Co ze światłami? Serio w Prado nie mam opcji na nic innego niż halogeny? Liczyłem na zwiększenie komfortu nocnej podróży w aucie dwukrotnie droższym od obecnego :oops: )
- jak działa system multimedialny toyoty? Fajnie, że jest tam CarPlay i Android Auto - jak ze stabilnością?
- wiem, że LC to powolne auto, ale jak odczucia z jazdy automatem po dłuższym przebiegu? Szczególnie chętnie posłucham osób, które jeździły AT innych marek
- czy to auto faktycznie ma szanse spełnić moje kryterium długowieczności? Czy te czasy już przeminęły, ja urodziłem się za późno i Wranglera nie ma z silnikiem większym niż 2.2L DIESEL ... (zdecydowanie to benzynę mam we krwi, ale akurat Toyocie uwierzę na słowo w diesla) sorry za to wtrącenie, ale polityka cenowa i silnikowa aut na naszym rynku, to tragedia
- jak z jazdą takim dieslem w mieście, na krótkich dystansach? Raczej używałbym go w ostateczności, spiesząc się gdzieś w godzinach szczytu - używając dróg mało znanych i wątpliwej jakości przejadę 2-3 razy szybciej. Moje obecne auto bardzo tego nie lubi, ale no cóż... dzielnie to znosi, do lasu też czasami wjechać musi :D 13 cm prześwitu... to powód dla którego szukam właśnie auta praktycznego, zabawkę już mam.

Czy jakiś dealer w Polsce jest w stanie wypożyczyć mi (może być oczywiście odpłatnie, pytanie za ile $) takie auto na dzień lub dwa (zależy jak daleko musiałbym po nie pojechać :) ) żebym sobie swobodnie przetestował? Bardzo interesuje mnie właśnie podstawowa wersja, ale noooo ten Prestige jest jeszcze osiągalny.


Miłego ;)

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: LC Prado 2021

Post autor: mamut »

W kwestii użytkowania dużo już zostało napisane. Warto prześledzić wątek bo jest już kilka osób, które mają nowe LC - oczywiście jeszcze nie te 200KM bo tych jeszcze nie ma.
- dokładanie wyposażenia (aktywny tempomat, fajniejsze fotele itd? Co ze światłami? Serio w Prado nie mam opcji na nic innego niż halogeny? Liczyłem na zwiększenie komfortu nocnej podróży w aucie dwukrotnie droższym od obecnego :oops: )
W MY2021 faktycznie z wersji Prado zniknęły światłą główne LED - ja mam to w swoim i powiem szczerze jest to super i to duży minus dla odświeżonego modelu.
- jak działa system multimedialny toyoty? Fajnie, że jest tam CarPlay i Android Auto - jak ze stabilnością?
Nie mam Carplay itp. Normalny stary system Touch nad Go 2, który działa ale nie ma jakiś wielkich wodotrysków ... zależy też czego oczekujesz ..
- wiem, że LC to powolne auto, ale jak odczucia z jazdy automatem po dłuższym przebiegu? Szczególnie chętnie posłucham osób, które jeździły AT innych marek
Ja osobiście b. chwalę sobie ten AT. U siebie mam zwiększoną moc do prawie 200 km i czuć różnicę - ale to nie jest wyścigówka. Toczy się, przyspiesza i dowozi z miejsca A do miejsca B. Jest cicho, komfortowo nawet z tyłu, dobra widoczność tyle ..
czy to auto faktycznie ma szanse spełnić moje kryterium długowieczności? Czy te czasy już przeminęły, ja urodziłem się za późno i Wranglera nie ma z silnikiem większym niż 2.2L DIESEL ... (zdecydowanie to benzynę mam we krwi, ale akurat Toyocie uwierzę na słowo w diesla) sorry za to wtrącenie, ale polityka cenowa i silnikowa aut na naszym rynku, to tragedia
Chyba sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie....
- jak z jazdą takim dieslem w mieście, na krótkich dystansach? Raczej używałbym go w ostateczności, spiesząc się gdzieś w godzinach szczytu - używając dróg mało znanych i wątpliwej jakości przejadę 2-3 razy szybciej. Moje obecne auto bardzo tego nie lubi, ale no cóż... dzielnie to znosi, do lasu też czasami wjechać musi :D 13 cm prześwitu... to powód dla którego szukam właśnie auta praktycznego, zabawkę już mam.
Jeśli chodzi o spalanie i stanie w korkach to u mnie jeśli już sie tak zdarzy to 10-11 więc nie ma tragedii. Parkowanie - jest większy niż inne ale bez tragedii .. Ostatnio więcej żona jeździ moim po mieście (tak tak, zostałem ograbiony z samochodu ) to oczywiście przydają się czujniki szczególnie z przodu bo maska jest duża i przód też wystaje. ....
Czy jakiś dealer w Polsce jest w stanie wypożyczyć mi (może być oczywiście odpłatnie, pytanie za ile $) takie auto na dzień lub dwa (zależy jak daleko musiałbym po nie pojechać :) ) żebym sobie swobodnie przetestował? Bardzo interesuje mnie właśnie podstawowa wersja, ale noooo ten Prestige jest jeszcze osiągalny.
Wątpię. Coraz trudniej o auto do testów bo słyszałem o różnych nieprzyjemnych sytuacjach.. Jeśli już to może ktoś tutaj będzie na tyle uprzejmy i da Ci się trochę więcej przejechać niż dealer ;)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: LC Prado 2021

Post autor: luk4s7 »

Obserwuję australijskie fora i tak jak bardzo ludzi cieszy wzrost mocy i CarPlay tak również mocno ich martwią i zaskakują dość powszechnie wyskakujące "check engine'y". Problem występuję głównie przy dużym obciążeniu np. podczas holowania dużej przyczepy. Związane to jest z czujnikiem ciśnienia oleju, a raczej z jego oprogramowaniem. Czy to na pewno to to nie wiem. Tyle mówią fora fejsbookowe.

Natomiast wzrost mocy jest i to znaczący. Na YT nawet Pertyn ględził o tym ale akurat jego review to same ohy i ahy więc traktowałbym je z dystansem. Niewątpliwie auto jedzie lepiej. Dużo lepiej.

Brak ledów w wersji Prado to kapota... jasne że da się bez tego żyć ale mam i BARDZO sobie chwalę. Do tego stopnia że szukając auta dla żony rozważam prawie wyłącznie wersje z ledami.

U mnie spalanie z ponad 30k km to 9,2l/100km. Ale mój styl jazdy to bardziej szofer biskupa niż rządowej kolumny ;) No i nie jeżdżę praktycznie wcale po mieście a na autobanach trzymam koło 120km/h. Nie jestem zawalidrogą oczywiście ale również nie wykonuję niepotrzebnych ruchów.

Jeśli chodzi i wypożyczkę to chyba trzeba mieć trochę znajomości. Tak komuś prosto z ulicy raczej nie dadzą ale trzeba pytać bo to najlepsza forma przekonania się czy auto Ci pasuje. Jazda testowa to za mało. Choć ja jak wsiadłem do nowej 150tki na jeździe testowej to skończyło się zamówieniem :)

Natomiast jeśli uważasz że Land Cruiser to auto dla Ciebie, to w tym segmencie nie ma nic lepszego. Można więc dalej nie szukać.

ODPOWIEDZ