Toyota lj 7 na co dzien

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Toyota lj 7 na co dzien

Post autor: Heniu »

E tam, ja jeżdżę często tylko krótkie dystansy bo mam blisko do lasu, na ryby i do pracy i nawet do sklepu więc ciężko określić co dla kogo jest na codzień .

Ak80
Posty: 560
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:34
Auto: BJ40 1980 hardtop
BJ40 1980 softtop

Re: Toyota lj 7 na co dzien

Post autor: Ak80 »

Brak centralnego zamka w lj7? Ja mam :)

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Toyota lj 7 na co dzien

Post autor: vGreg »

Bo dziś musi być wszystko na pilota albo na smartfona. Jaguar E-Type też nie ma centralnego. I co gorszy od KIA? :wink:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Toyota lj 7 na co dzien

Post autor: Rokfor32 »

A dodatkowo - J7 to nie koniecznie dychawiczny 2L-T. W mojej J73 siedzi silnik supry - możecie wierzyć, jak chodzi o dynamikę to większość osobówek raczej nie ma porównania :mrgreen: Niżej dziesięciu sekund do stówy - to nawet dla współczesnych aut jest niezłym wynikiem :wink:

Ale jako auto na codzień to pomysł taki se. Nie silnik, hample, prowadzenie. Ergonomia. To auto jest zaprojektowane do wygodnego (w miarę) przemieszczania się w warunkach powodujących silne bujanie kabiną - ale nijak nie jest przemyślane do przewożenia czegokolwiek poza kierownikiem i ewentualnie pilotem.

carinus
Posty: 157
Rejestracja: 26 paź 2012, 20:48
Auto: LJ70,KZJ90
Kontakt:

Re: Toyota lj 7 na co dzien

Post autor: carinus »

Ile osób,tyle opinii.Bynajmniej jeżeli chodzi o J70,to cała moja rodzina z chęcią używała tego toczydełka na podjazdy do sklepu lub inne wyjazdy z uwagi na widoczność z kabiny,brak obaw o zadrapanie i ogólną wygodę wsiadania i załadunku.
Prawdą jest to co piszecie o J9.Mam taką na stanie w nie najlepszej kondycji blacharskiej(tragedii też nie ma),z dziurawym mostem i sam nie wiem co lepiej zrobić-rozebrać na części czy jednak reanimować?

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Toyota lj 7 na co dzien

Post autor: PblO »

carinus pisze:Ile osób,tyle opinii.
Tak czy inaczej kolega martin09, po przeczytaniu tego wątku, raczej nie jest w stanie zdecydować, czy J7 nada mu się na codzień :mrgreen:

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Toyota lj 7 na co dzien

Post autor: luk4s7 »

To niech kupi i się sam przekona! Po lekturze tego wątku wyciągam następujące wnioski:
  1. "Na codzień" - dla każdego oznacza coś innego (np. gęsty ruch miejski i dzieci rozwożone po placówkach lub mieszkanie pod lasem, szutrówki, polne drogi i objazd podmiejskich miejscowości)
  2. Każdy ma inne poczucie komfortu - cisza, klima, pewne prowadzenia w ciasnych zakrętach, pewne hamowanie lub hałas, prowadzenie bliższe ciężarówce, hamowanie i przyspieszanie mierzone kalendarzem ;)
  3. Każdy ma inny portfel i chce wydawać na co innego - można remontować 20 letnią Toyotę, cieszyć się klasykiem i poczuciem kultowości akceptując wszelkie wady lub kupić 5 letnie auto osobowe i poniekąd mieć spokój niższych wydatków oraz pewniejszego prowadzenia. Za resztę kasy zabrać rodzinę na wakacje. Co roku.
Każdy musi ocenić sam co dla niego jest najlepsze. Osobiście miałem J9 i uwielbiałem to auto. Moja żona entuzjazmu, delikatnie mówiąc, nie podzielała.

A tak już całkiem poważnie to... w d*ach się wszystkim poprzewracało! Pogadajcie ze starszym pokoleniem o motoryzacji ich "młodości". Wyśmiewany dziś Polonez był szczytem marzeń. Było to auto na codzień i "do kościoła", na urlop itd. Przyspieszał, hamował i skręcał nie lepiej niż J7 dziś. Wyciszenie również na tym samym poziomie.

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Toyota lj 7 na co dzien

Post autor: vGreg »

PblO pisze:
carinus pisze:Ile osób,tyle opinii.
Tak czy inaczej kolega martin09, po przeczytaniu tego wątku, raczej nie jest w stanie zdecydować, czy J7 nada mu się na codzień :mrgreen:
Jak się podoba J7, to decyzja jest łatwa. :wink:

Obrazek

Awatar użytkownika
martin09
Posty: 38
Rejestracja: 04 mar 2014, 15:13
Auto: zb??dzi?em nie mam Toyki
Kontakt:

Re: Toyota lj 7 na co dzien

Post autor: martin09 »

vGreg pisze:
PblO pisze:
carinus pisze:Ile osób,tyle opinii.
Tak czy inaczej kolega martin09, po przeczytaniu tego wątku, raczej nie jest w stanie zdecydować, czy J7 nada mu się na codzień :mrgreen:
Jak się podoba J7, to decyzja jest łatwa. :wink:

Obrazek
Ja jestem na tak tylko jak pisałem kasa jak narazie sie nie zmieni , wiec w tym budżecie bardzo cieżko cos rokujacego . Narazie odbiło mi sie wypier..... kasy na jeepa :evil: :twisted: . Toyka zostaje jak narazie nadal w swerze moich marzeń ale nie odpuszcze tak szybko :D

ODPOWIEDZ