Poszukiwania auta

Moderator: luk4s7

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Poszukiwania auta

Post autor: MaxLux »

Fajny opis Marku,

Jakbys jeszcze mogl opisac jak sie diagnozuje tak sprzynie przy zakupie - jakie sa oznaki padaki i na co trzeba uwazac ...

Awatar użytkownika
Magnus
Klubowicz
Posty: 985
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:34
Auto: aktualnie bez auta, kiedyś HZJ73, HDJ80
Kontakt:

Re: Poszukiwania auta

Post autor: Magnus »

Jestem raczej użytkownikiem niż mechanikiem, więc wiele nie przychodzi mi do głowy.
Usterką może być:
- wolna jazda na wstecznym (coś jakby ślizganie sprzęgła) - ja tak kiedyś miałem i po jakimś czasie straciłem cały wsteczny, a potem zabrakło też 4 przełożenia,
- szarpanie w układzie napędowym podczas zmiany przełożeń,
- zbyt długie przełączanie biegów.

jeszcze jedna wada automatu - podczas zjazdu z dużego wzniesienia redukcja na nizszy bieg może nie wystarczać i trzeba posiłkować sie hamulcem, ale jak się przesadzi no to już jedziemy :lol:

Należy stanowczo przestrzegać wymiany oleju w skrzyni zgodnie z zaleceniami producenta.

Tu przydałyby się jeszcze głosy znawców lub innych użytkowników automatów (Kylon, Konus?).

Awatar użytkownika
metaldaw
Posty: 34
Rejestracja: 14 lis 2008, 14:31
Auto: HiluxSurf 3,0TD
Kontakt:

Re: Poszukiwania auta

Post autor: metaldaw »

Magnus wielkie dzięki za wyczerpujące info, bardzo mi to rozjaśniła "moją czarną magię" automatów.

Awatar użytkownika
metaldaw
Posty: 34
Rejestracja: 14 lis 2008, 14:31
Auto: HiluxSurf 3,0TD
Kontakt:

Re: Poszukiwania auta

Post autor: metaldaw »

Bardzo dziękuję za udzielenie mi wielce pomocnych informacji :D które pomogły mi w zakupie :D , od dzisiaj jestem posiadaczem Hiluxa Surf, granatowa, 94r 3,0 TD zadbana, pełna elektryka, ładnie orurowana, z przebiegiem 170 000 km i automat. Jak dopisze pogoda to porobię fotki.

Awatar użytkownika
Magnus
Klubowicz
Posty: 985
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:34
Auto: aktualnie bez auta, kiedyś HZJ73, HDJ80
Kontakt:

Re: Poszukiwania auta

Post autor: Magnus »

Pogatulować kupna i życzę zadowolenia. :D

ODPOWIEDZ