Zakup 4Runner'a

Moderator: luk4s7

Troxil
Posty: 165
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:00
Auto: GRJ 120
Jeep Cherokee
Kontakt:

Re: Zakup 4Runner'a

Post autor: Troxil »

Coś niedokładnie napisałem o zużyciu. Chodzi o to, że teraz mam Conti4x4 265/65r17 i zużycie jest podane
na nich właśnie, nowe pomiary wrzucę po założeniu opon mt 265/70r17. Ciągle się zabieram do opisu w dziale moja toyka, ale auto jeszcze niegotowe... Consigliero, jak masz ochotę się spotkać i zobaczyć mój wóz to jestem do dyspozycji, ja chętnie oglądnę Twój. Z tego co się orientuję nie mamy do siebie tak daleko, może ciekawe miejsce w połowie drogi?

Troxil
Posty: 165
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:00
Auto: GRJ 120
Jeep Cherokee
Kontakt:

Re: Zakup 4Runner'a

Post autor: Troxil »

Coś pokręciłem z tym zużyciem, pomiar był i jest na oponach zimowych 265/65r17 conti4x4 czyli fabrycznych, jak założę mt 265/70r17 wtedy zrobię nowe pomiary zużycia gazu.

Dziś 13 i piątek więc ten post się nie liczy...

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Zakup 4Runner'a

Post autor: MaxLux »

Super post !

Czy sprawdzales / regulowales zawory przed zaloezniem gazu ? - bo ponoc te smarowanie to srednio pomaga jak zawory maja luzy ...

Nie lepiej bylo wrzucic zbiornik cylindryczny ?

Troxil
Posty: 165
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:00
Auto: GRJ 120
Jeep Cherokee
Kontakt:

Re: Zakup 4Runner'a

Post autor: Troxil »

Nie regulowałem zaworów jeszcze nigdy, w ASO sprawdzają na słuch i podobnie w Automixie stwierdzili, że jest ok. Z ciekawych informacji w ASO chcieli wymieniać katalizatory, bo wyświetlał się check engine i toyka wchodziła w tryb awaryjny. Nie dziwiło mnie to specjalnie po wyjeździe do Albanii, i chciałem również w Automixie emulować sondy i wyrzucić katalizatory. Okazało się jednak, że uszkodzona była sonda lambda, po wymianie, przy okazji montażu gazu, jak dotychczas wszystko jest the best ordnung. Tak więc reasumując, uważajmy na ASO i resztę mechaników... MaxLux ja mam wewnątrz zabudowę szufladową na której śpię, tak więc zbiornik na dół. Byłem na tym nowym torze w Jurze z Miłoszem z przygód4x4 i nie było żadnego problemu w terenie. Mam w Cherokee zbiornik cylindryczny w bagażniku i jednak duuużo miejsca on zajmuje. Ale racja: ten gość co się spalił w Grandzie po uderzeniu przez BMW daje do myślenia, bo tam jest właśnie zbiornik za tylnym mostem, z drugiej strony, chcąc zwiększyć zasięg mam do wyboru
1 kanistry na dach
2 zbiornik benzyny lub
3 zbiornik gazu w tym samym miejscu za tylnym mostem
Summa summarum zbiornik gazu jest najbezpieczniejszy, czytaj z najgrubszej stali.

ODPOWIEDZ