Trochę pytań o LC 2004-2007

Moderator: luk4s7

Krzysieq
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2014, 08:57
Auto: Opel Vectra C 1.9 CDTI

Trochę pytań o LC 2004-2007

Post autor: Krzysieq »

Witam,
Chodzi mi po głowie zakup takiej Toyoty, więć chyba jestem w dobrym miejscu z pytaniami. Obecnie jeżdżę niemieckim, na japońskich się nie znam zupełnie. A trochę pytań mam...

Przede wszystkim chciałbym wiedzieć co jest co, bo czytam tu różne rzeczy na forum, informacji jest mnóstwo, ale jak to zwykle bywa - trzeba wiedzieć co do czego. Jeśli dobrze rozumiem, to LC J120 to jest wersja 5-drzwiowa z lat 2004-2007, natomiast J95 to duża buda z lat 1998-2004, zgadza się? Sądząc po budżecie i cenach z ogłoszeń, dalsze pytania będą dotyczyć tylko tych dwóch ze szczególnym zainteresowaniem wersją nowszą.

Do czego to auto ma mi służyć? Ano do wszystkiego :) Mam 3 małych dzieci i w naszej Vectrze C zrobiło się ciasno. Chcielibyśmy mieć więcej miejsca dla siebie, ale też więcej siedzeń w aucie, żeby móc kogoś jeszcze gdzieś czasem zabrać. Myślimy równolegle nad jakimś dużym vanem, ale moja sympatia zaczyna dryfować w kierunku dużego 4x4, bo są bardziej wszechstronne (nawet jeśli więcej palą i są ogólnie pewnie droższe w utrzymaniu). Vanów z napędem na obie osie jest tyle co kot napłakał, i przeważnie opinie na temat ich wersji 4x4 są dalekie od pochlebnych.

Jak to jest z ilością miejsca w tym aucie? Niektóre ogłoszenia piszą, że siedzeń jest 7, inne że 8. Na zdjęciach tych chowanych siedzeń widać, że jest miejsce na 3 pas i 3 zagłówek. Używał ktoś tego auta w tyle osób? Da się tak jechać na wypad powiedzmy 100-200km, czy jest to możliwość czysto teoretyczna? Co z dłuższą trasą (powyżej 1000km)? Przy maksymalnej ilości pasażerów, ile jest miejsca w bagażniku?

Kolejna kwestia to silniki - obecnie jeżdżę klekotem i mam dość. Wolałbym następne kupić jednak w benzynie, no ale tutaj mówimy o minimum 4.0l V6. Ile one tak naprawdę palą i jak jest z ich trwałością? Czytałem tu i ówdzie o zakładaniu gazu do tego auta ale czegoś nie kumam. Czy J120 ma dwa miejsca na koło zapasowe? Jedno pod podłogą bagażnika i jedno na tylnych drzwiach? Temat o gazie w tym motorze już znalazłem, ale zakłada on pewien poziom wiedzy na dzień dobry, którego ja nie posiadam ;)

Jakie są typowe usterki tego auta? Jak bardzo kosztowne są to sprawy? Już widziałem, żeby raczej szukać wersji bez zawieszenia airmatic.

Jak przekonać żonę, że 4x4 to lepszy wybór od vana? :) Argument o bezpieczeństwie już był (ostatnio mieliśmy w bliskiej rodzinie tragiczny wypadek, więc ten tok rozumowania małżonka raczej przyjmuje).

Będę wdzięczny za wszelkie informacje :)

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Trochę pytań o LC 2004-2007

Post autor: seburaj »

Krzysieq pisze:
Do czego to auto ma mi służyć? Ano do wszystkiego :) Mam 3 małych dzieci i w naszej Vectrze C zrobiło się ciasno
musze Cię rozczarować, ale zarówno J95 jak i J120 mają mniejsze wnętrze (mniej miejsca w środku) niż wspomniana vectra C, zwłaszcza w wersji kombi :roll:
jest może odrobinę wyżej, ale jest to wnętrze porównywalne do przeciętnego kombika...

jeżeli chcesz przestrzeni - to tylko J100 (HDJ100 lub UZJ100) - tam przestrzeni naprawdę nie brakuje, no i ta tylna klapa - miód malina :mrgreen:

Krzysieq
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2014, 08:57
Auto: Opel Vectra C 1.9 CDTI

Re: Trochę pytań o LC 2004-2007

Post autor: Krzysieq »

Mam GTSa, bo ostatnio jak kupowaliśmy (5.5 roku temu), to żona stwierdziła, że kombi za duże... Więc teraz jej prawo głosu jest mniejsze :D Jakoś trudno mi uwierzyć, żeby w 4x4 długości 4.90m było mniej miejsca niż w habecie długości 4,62...

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Trochę pytań o LC 2004-2007

Post autor: seburaj »

tu nie kościół, nie musisz w nic wierzyć :wink:
wsiądź i porównaj...

a gwoli ścisłości J95 na 4,73 m a J120 4,77 m (tak podają katalogi)

Krzysieq
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2014, 08:57
Auto: Opel Vectra C 1.9 CDTI

Re: Trochę pytań o LC 2004-2007

Post autor: Krzysieq »

Hmm... to en.wikipedia.org jakieś bzdury opowiada... Które to są roczniki ta J100? Z jakim motorem warto jej szukać? Ona była jakoś równolegle produkowana z J120? Patrzyłem na mobile.de i nie można z tym do ładu dojść. J100 ma coś wspólnego z amerykańską sequoią?

Znalazłem w technice j12 temat o rdzy w podwoziu... masakra... to jest częsty problem w land cruiserach?

Proszę o ciut wyrozumiałości, jeśli te pytania już były kiedyś rozrzucone w różnych wątkach, w zamian odpowiem na dowolne zadane już pytania na temat vectr na forum klubu vectra unlimited :D

Awatar użytkownika
ems!
Posty: 175
Rejestracja: 07 paź 2013, 11:12
Auto: Godzilla HZJ78, Fenix HDJ100, Kronos V8
Kontakt:

Re: Trochę pytań o LC 2004-2007

Post autor: ems! »

Tu masz LC 100 - foto z Wikipedii

Obrazek

Bardzo fajne, rodzinne auto. Produkowane od 1998 do 2008. Większe od LC 120 i LC 95.

Są dostępne w dieslu (4,2 turbo) lub w benzynie (4,7). Nie piszę o wersji HD (tzw. 105), Tobie to niepotrzebne.

Można znaleźć kilka w ogłoszeniach, ale na tę wyszukaną trzeba zapolować. Są wersje 5- i 7-osobowe. W 7-osobowej bagażnik właściwie nie występuje.

Aha, bus na co dzień lepszy :mrgreen: (nie czytaj tego żonie).

Pozdrawiam emsi

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Trochę pytań o LC 2004-2007

Post autor: Remiołek »

Krzysieq pisze:Hmm... to en.wikipedia.org jakieś bzdury opowiada... Które to są roczniki ta J100?...
W magazynie "Off-road" (nr 2 z 2013 r.) jest opis setki, który może Ci przybliżyć ten model. Jeśli masz kłopot z pozyskaniem tego numeru to podeślij mi swojego maila na PW. Na jutrzejszy wieczór mogę zrobić Ci skany artykułu. Według mnie to naprawdę fajne wozidło, doskonale mieszczące się w definicji 'duża terenówka" :wink: . Choć ja osobiście wolę starsze modele Toyot.

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Trochę pytań o LC 2004-2007

Post autor: Jureq »

- zarówno j9 jak i j12 to duże ale dziwnie ciasne samochody - FJ robiony na tej samej koncepcji ma w środku kosmicznie więcej miejsca
- j100 w porównaniu z powyższymi to olbrzymi okręt którym w porównaniu z w/w (a tym bardziej po płaskiej Vectrze) będzie się ciężko manewrować na mieście a i na trasie do gabarytu trzeba się przyzwyczaić
- w lc nie istotne czy 7 czy 8 miejscowej - tylne fotele wygodne są tylko dla nielatów w wieku max 12 lat, na szczęście dosyć łatwo się je demontuje więc można również czasem mieć bagażnik
- spalanie ... po dieslu z opla każda benzyna LC zabije wynikami :mrgreen:

osobiście zdecydowanie polecam celować w VW T5 - będzie bardziej komfortowy, bardziej pakowny, tańszy w eksploatacji i u trzymaniu a jeśli już na siłę musi być "terenówka" to RAV 4 long z USA

Krzysieq
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2014, 08:57
Auto: Opel Vectra C 1.9 CDTI

Re: Trochę pytań o LC 2004-2007

Post autor: Krzysieq »

100 też fajna w środku i ze zdjęć wygląda, że kosmicznie przestronna (nawet widać kawałek bagażnika za ostatnimi fotelami, na zakupy wystarczy). Manewrowanie to nie argument, już raz kupiliśmy za ciasne auto bo małżonka twierdziła, że kombi nie będzie umiała zaparkować. Pewnie gdybyśmy wtedy wzięli VC kombi, dziś nie byłoby tutaj tego tematu.

Czy 100 ma koło zapasowe na zewnątrz pod podłogą bagażnika podwieszone?

A ten diesel 4.2 to co to jest za silnik? Chyba nie common rail, ale ma jakieś eko-wynalazki zmniejszające żywotność?

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Trochę pytań o LC 2004-2007

Post autor: seburaj »

a przejrzałeś - choć pobieżnie - dział "J10" na tut. forum ?

Awatar użytkownika
Heres
Posty: 152
Rejestracja: 28 lis 2013, 14:09

Re: Trochę pytań o LC 2004-2007

Post autor: Heres »

w sumie to nie siedzialem w j95 ale w mojej j90 z tylu na peewno jest wiecej miejsca niz w vectrze, pasacie, mondeo itd... powiem wam ze sam jestem zdziwiony moze to kwestia iz bagaznik jest taki a nie inny


co do 100 jak bede musial wozic rodzine terenowka to na pewno bedzie hdj100 :)

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Trochę pytań o LC 2004-2007

Post autor: Rafi »

seburaj pisze: musze Cię rozczarować, ale zarówno J95 jak i J120 mają mniejsze wnętrze (mniej miejsca w środku) niż wspomniana vectra C, zwłaszcza w wersji kombi :roll:
jest może odrobinę wyżej, ale jest to wnętrze porównywalne do przeciętnego kombika...
Seburaj poszukam Ci bardzo super dokładnych pomiarów wnętrza J12 i Vectry C, powinienem mieć w redakcji takie coś. Ja powiem tylko tyle, że jadąc na wakacje J12 pakuję do niej praktycznie dwa razy tyle co do Avensisa II kombi, jest to przepaść nawet porównując do V70 kombi, którym jeździłem z tymi samymi rzeczami i ludźmi w to samo miejsce. Setka owszem jest super, ale polecając ją warto wspomnieć, że po pierwsze jest dużo droższa w eksploatacji niż J12, po drugie bardzo trudno o godny uwagi egzemplarz z dieslem. Setka ma koło zapasowe od spodu, pod podłogą to jest rama ;) Diesel 4.2 nie jest na CR co jest oczywiście mega plusem, ale osiągami i spalaniem odstaje zdecydowanie od dzisiejszych ropniaków. Mi tam takie osiągi zupełnie wystarczą, szczególnie w takim aucie :wink:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Trochę pytań o LC 2004-2007

Post autor: seburaj »

a ja powiem tak - do skody octavii combi pakuje tyle co do kzj95 :lol:
a jestem bardzo dokładny przy pakowaniu...

ODPOWIEDZ