Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Moderator: luk4s7

Ursus
Posty: 119
Rejestracja: 04 wrz 2011, 21:09
Auto: Hillux 97 SR5+
Kontakt:

Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: Ursus »

Mam możliwość kupna Hiluxa DC z silnikiem benzynowym 2.4 za 30 tys pln. Samochód jest 98, w stanie mechaniczno -blacharskim db+ (raczej niewykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem) i przebiegiem lekko ponad 200 tys. Minus samochodu to brak hard topu i brak czegokolwiek z opcji wyposażenia ma tylko poduchy i abs (taka doka ale zamiast kanapy ma fotele). Czy mając na uwadze powyższe warto za to dać 30 tys pl ? Zdążyłem się zorientować że Hilux z benzyną pod maską to prawdziwy rodzyn na rynku więc jak wygląda sprawa z serwisem, dostępnością części i trwałością tego motoru? Czy da się do tego samochodu w normalnych pieniądzach założyć klimę bazując na częściach używanych a tak że nabyć gdziekolwiek w PL hard top? Sory za mnogą ilość pytań ale mam mało czasu na podjęcie decyzji bo jest kilku chętnych na auto, poza tym dobija mnie fakt że za moment w mojej branży zaczyna się sezon a ja dalej nic nie znalazłem mimo poszukiwań w Niemczech i Szwecji i obawiam się że skończę z jakimś L200 w garażu. Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: Kwieczor »

z dołożeniem klimy za grosze - może być kłopot, bo nie wiem, czy od czegoś pasuje bolt-on
hardtop - kwestia poszukania - czasem się na aledrogo trafiają

resztą się nie przejmuj - tylko jeździć :)
nie będziesz się trząsł o wtryskiwacze, pompę, o to czy odpali przy -20 itd...

Ursus
Posty: 119
Rejestracja: 04 wrz 2011, 21:09
Auto: Hillux 97 SR5+
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: Ursus »

Kwieczor pisze:z dołożeniem klimy za grosze - może być kłopot, bo nie wiem, czy od czegoś pasuje bolt-on
hardtop - kwestia poszukania - czasem się na aledrogo trafiają

resztą się nie przejmuj - tylko jeździć :)
nie będziesz się trząsł o wtryskiwacze, pompę, o to czy odpali przy -20 itd...
Wiem że klimy za grosze nie założę bardziej się zastanawiam czy jest to do zrobienia w ogóle za pieniądze mieszczące się w graniach rozsądku. Nie lubię diesli z w/w powodów więc fakt że to benzyna to plus, pytanie tylko czy przy tak małej popularności Hila w tej konfiguracji nie będę miał problemów z ew serwisem. No i cena 30 tys...niby to za 98' dużo ale w sumie to Hilux.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: irko »

Ursus pisze:Mam możliwość kupna
Hiluxa DC
- z silnikiem benzynowym 2.4
- za 30 tys pln.
- Samochód jest 98, w stanie mechaniczno -blacharskim db+
- raczej niewykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem
- przebieg lekko ponad 200 tys.

Minus samochodu to
- brak hard topu
- brak czegokolwiek z opcji wyposażenia ma tylko poduchy i abs (taka doka ale zamiast kanapy ma fotele)
A ja zapytam jak będziesz użytkować to auto.
Kupujesz w konkretnym celu (do pracy, na wyprawę) czy dla satysfakcji i jazdy z teczką?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: Rokfor32 »

Nie ma żadnego problemu z serwisowaniem.

Żadna toyota nie ma problemu z serwisowaniem - ASO toyoty działa chyba najsprawniej ze wszystkich marek ... :mrgreen:

A poważniej - rusz wyobraźnią. Niby co może w takim aucie sprawić problemy - i jednocześnie być trudnoosiągalne? 8) Z częściami nie ma żadnych problemów, ostatecznie można zawsze graty ściągnąć z e-bayu, tam jest to bardzo popularny silnik. Problem może być z mechanikami - ale to akurat dotyczy zarówno diesli jak i benzyn. Większość warsztatów u nas nie potrafi porządnie ogarniać terenówek.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: MaxLux »

30k to stanowczo za duzo jak za ten rocznik !

Ja pare lat temu sprzedawalem hila z tego rocznika ale byl na maxa wypasiony - ostatnio pojawiaja sie wlasnie hile ze Szwecji w smiesznie niskich cenach (oklolice 12-15k ) nawet widzialem z silnikiem 3.0 beznyna :shock:

Zastanow sie jeszcze raz czy potrzebujesz hila bo mozesz sie rozczarowac jak ja i zmienic za por roku na inne auto :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: Rokfor32 »

Max - cena tych aut nie idzie po roczniku - przecież wiesz ... :wink:

Hile ze Szwecji z tych lat są zwykle jednak nieco skorodowane. Dolicz sobie do tych 15 tysi koszt profesjonalnej odnowy blacharskiej plus podstawowy paiet startowy - zobaczysz ile wyjdzie.

Jeżeli ten konkretny egzemplarz jest bez grama rdzy - to wart jest zastanowienia się. Co z tego, że rocznik kosmos - nowy hil kosztuje 5x tyle, i jest badziewny ... :wink:

W jednym masz rację - zastanowić się trzeba dobrze, bo przy takiej cenie może być go trudno potem odsprzedać, jak się okaże że w gust nie trafił.

Ursus
Posty: 119
Rejestracja: 04 wrz 2011, 21:09
Auto: Hillux 97 SR5+
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: Ursus »

irko pisze:
Ursus pisze:Mam możliwość kupna
Hiluxa DC
- z silnikiem benzynowym 2.4
- za 30 tys pln.
- Samochód jest 98, w stanie mechaniczno -blacharskim db+
- raczej niewykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem
- przebieg lekko ponad 200 tys.

Minus samochodu to
- brak hard topu
- brak czegokolwiek z opcji wyposażenia ma tylko poduchy i abs (taka doka ale zamiast kanapy ma fotele)
A ja zapytam jak będziesz użytkować to auto.
Kupujesz w konkretnym celu (do pracy, na wyprawę) czy dla satysfakcji i jazdy z teczką?
Pick-up jest mi potrzebny do firmy. W sezonie bardzo często potrzebuje przewieźć np sam agregat, kompresor czy piaskarkę i np 200 kg garnetu i szkoda mi w tym celu ciągnąć dużego dostawczaka. Teoretycznie mógłbym kupić Logana w pick-upie lub podobny wynalazek ale po pierwsze często jeżdżę bo gównianych drogach (po deszczu czasem nieprzejezdnych), po drugie moja działalność jest sezonowa więc kupno kolejnego auta tylko do firmy które zimą będzie stało mija się z celem, po trzecie złapałem bakcyla na 4x4 a że moją pasją są też podróże to chciałbym połączyć przyjemne z pożytecznym i wykorzystać ten samochód od czasu do czasu na wyjazdy po PL i na wschód.

Ursus
Posty: 119
Rejestracja: 04 wrz 2011, 21:09
Auto: Hillux 97 SR5+
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: Ursus »

MaxLux pisze:30k to stanowczo za duzo jak za ten rocznik !

Ja pare lat temu sprzedawalem hila z tego rocznika ale byl na maxa wypasiony - ostatnio pojawiaja sie wlasnie hile ze Szwecji w smiesznie niskich cenach (oklolice 12-15k ) nawet widzialem z silnikiem 3.0 beznyna :shock:

Zastanow sie jeszcze raz czy potrzebujesz hila bo mozesz sie rozczarowac jak ja i zmienic za por roku na inne auto :mrgreen:
Koniec konców też stwierdziłem że 30 k to za dużo jak na ten rok i braki w wyposażeniu.
Gzie widziałeś te Hiluxy ze Szwecji w tak śmiesznych cenach? Ja regularnie przeczesuje allegro, otomoto, kilka szwedzkich i niemieckich portali i nic w tak niskich cenach nie wyłapałem.

Co do wyboru samego Hiluxa...domyślam się że jest mało komfortowy, wolny jak poczta polska i do lansu pod Biedronkę się nie nada ale ja nie tego oczekuje. Szukam prostego i niezawodnego samochodu bo właśnie takie lubię a sam Hilux z lat 99-05 strasznie mi się podoba i odkąd zobaczyłem go w 2000 r po raz pierwszy na żywo stał się takim moim małym motoryzacyjnym marzeniem. Jedyną alternatywą jaką biorę pod uwagę w przypadku gdy nie znajdę Hiluxa jest Ranger 2.5 tdi bo do Fordów mam zaufanie gdyż od lat jeżdżę osobówkami z pod znaku błękitnego owalu i nigdy mnie nie zawodziły i nie zawodzą.

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: Zaparka »

Maś jeszcze do wyboru pickupy z USA,
gdzie cieżko pracuja, Fordy F150, 250, 350, Dodge Ram takze od 1,5 do 3,7 tony, z silnikami nawet na ON.
Ceny sa nizkie, naped 4x4 tez, w starszych modelach nawet mechanicznie zalaczany.
Wybór jest duzy.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: MaxLux »

Ale do wozenia agregatu czy jakis innych spejow tez nada sie 90tka czy 120-tka a wygoda o wiele wieksza smigac takim autem ...

Odnosnie hilow ze szwecji to sporadycznie pojawiaja sie na allegro wlasnie w takich cena do 20k - sam szukalem czegos takiego do przewozu quada ale finalnie chyba nie kupie ;)

Ursus
Posty: 119
Rejestracja: 04 wrz 2011, 21:09
Auto: Hillux 97 SR5+
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: Ursus »

MaxLux pisze:Ale do wozenia agregatu czy jakis innych spejow tez nada sie 90tka czy 120-tka a wygoda o wiele wieksza smigac takim autem ...

Odnosnie hilow ze szwecji to sporadycznie pojawiaja sie na allegro wlasnie w takich cena do 20k - sam szukalem czegos takiego do przewozu quada ale finalnie chyba nie kupie ;)
Ale jeżdżąc 90 lub 120 nie odliczę vat-u z paliwa a ja duuużo jeżdżę więc odpada. Znalazłem dwa fajne Hile w Szwecji ale się waham bo mają d4d po machą :? Nic czekam, może po zimie się coć pojawi na alledrogo a jak nie będzie Ranger.

Ursus
Posty: 119
Rejestracja: 04 wrz 2011, 21:09
Auto: Hillux 97 SR5+
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: Ursus »

Zaparka pisze:Maś jeszcze do wyboru pickupy z USA,
gdzie cieżko pracuja, Fordy F150, 250, 350, Dodge Ram takze od 1,5 do 3,7 tony, z silnikami nawet na ON.
Ceny sa nizkie, naped 4x4 tez, w starszych modelach nawet mechanicznie zalaczany.
Wybór jest duzy.
Myślałem szczególnie o Colorado lub F150 ale gabarytowo są za duże jak na nasze warunki drogowo-parkingowe, zbyt paliwożerne i na wyjazdy np na wschód średnio się nadają.

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: Zaparka »

Hilux, Ranger maja takze okolo 5m dlugosci, z double cab ponad 5m i ten benzynowy 2,4 sobie wezme obciazony ponad 10 l. Nie ma nic zadarmo a z napedem 4x4 stalym to pali o pare litrow wiecej.
Na wschodzie mas tansze paliwo, w PL VAT odliczyś, to benzyna wyjdzie nienajgorzej.
Mozes sprobowac T.Tacoma, ma podobne gabaryty jak Hill.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: Kwieczor »

Zaparka pisze:Hilux, Ranger maja takze okolo 5m dlugosci, z double cab ponad 5m i ten benzynowy 2,4 sobie wezme obciazony ponad 10 l. Nie ma nic zadarmo a z napedem 4x4 stalym to pali o pare litrow wiecej.
Na wschodzie mas tansze paliwo, w PL VAT odliczyś, to benzyna wyjdzie nienajgorzej.
Mozes sprobowac T.Tacoma, ma podobne gabaryty jak Hill.
tak - tylko na tacomę to trzeba mieć tą kwotę x2 ... i do tego podaż prawie żadna w 4x4, sporo jest 4x2

ODPOWIEDZ