Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: Emek »

Ursus pisze:Jedyną alternatywą jaką biorę pod uwagę w przypadku gdy nie znajdę Hiluxa jest Ranger 2.5 tdi bo do Fordów mam zaufanie gdyż od lat jeżdżę osobówkami z pod znaku błękitnego owalu i nigdy mnie nie zawodziły i nie zawodzą.
:shock: :shock: :shock: :shock:
No to uważaj z tym Rangerem żebyś sie srogo nie zawiódł.Ja akurat z fordami osobowymi nie mam doświadczenia, znam takich co mają i sobie chwalą, mam natomiast dość duże doświadczenie z dostawczakami z comonrailami duratorq i to nie jednym czy dwoma tylko z większą ilością sztuk. I jedyne co mogę powiedzieć to comonrail Ford gufno wort,choć nie powiem złego słowa na stare modele z klasycznymi silnikami TD - solidne ,trwałe, ekonomiczne. Seria kolejno powtarzających się usterek poprzez wtryski, sprzęgła, elektronika - zawsze coś. Poczytaj forum fordowskie gdzie użytkownicy piszą o podobnych problemach w rangerach z silnikami, skrzynią i elektroniką, które dręczyły moje dostawczaki więc ostrożnie.

Ursus
Posty: 119
Rejestracja: 04 wrz 2011, 21:09
Auto: Hillux 97 SR5+
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: Ursus »

Morel pisze:
Ursus pisze:Jedyną alternatywą jaką biorę pod uwagę w przypadku gdy nie znajdę Hiluxa jest Ranger 2.5 tdi bo do Fordów mam zaufanie gdyż od lat jeżdżę osobówkami z pod znaku błękitnego owalu i nigdy mnie nie zawodziły i nie zawodzą.
:shock: :shock: :shock: :shock:
No to uważaj z tym Rangerem żebyś sie srogo nie zawiódł.Ja akurat z fordami osobowymi nie mam doświadczenia, znam takich co mają i sobie chwalą, mam natomiast dość duże doświadczenie z dostawczakami z comonrailami duratorq i to nie jednym czy dwoma tylko z większą ilością sztuk. I jedyne co mogę powiedzieć to comonrail Ford gufno wort,choć nie powiem złego słowa na stare modele z klasycznymi silnikami TD - solidne ,trwałe, ekonomiczne. Seria kolejno powtarzających się usterek poprzez wtryski, sprzęgła, elektronika - zawsze coś. Poczytaj forum fordowskie gdzie użytkownicy piszą o podobnych problemach w rangerach z silnikami, skrzynią i elektroniką, które dręczyły moje dostawczaki więc ostrożnie.
Wiem że obecne super nowoczesne diesle Forda są tak samo gówniane jak wszystkich innych producentów z Toyotą włącznie dlatego biorę pod uwagę tylko i wyłącznie Rangera produkowanego do 2005 r z silnikiem 2.5 td o mocy 108 KM który pochodzi bodajże z Mazdy b2500. Stare diesle Forda są bardzo dobre, miałem Mondeo 1.8TD którym bez problemu dobiłem do 460 tys a z tego co widziałem to dalej jeździ. Obecnie mam Mondeo z 2.0 pb z rozrządem na łańcuchu i uważam że nie ma obecnie w tej klasie bardziej niezawodnego, nieprzekombinowanego silnika dającego spokój w eksploatacji.

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: Zaparka »

Problemy byly z sil. diesla Ford do 2005r., zla byla pompa CR,scieraly sie z niej wiorki materialu, ale po 2005r. te problemy zostaly rozwiazane i renowacja wtrysków jest opanowana za rozsadne pieniadze.
Wszystko sie psuje, a era diesla z pompa rotacyjna "se uz nevrati".

Ursus
Posty: 119
Rejestracja: 04 wrz 2011, 21:09
Auto: Hillux 97 SR5+
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: Ursus »

Zaparka pisze:Problemy byly z sil. diesla Ford do 2005r., zla byla pompa CR,scieraly sie z niej wiorki materialu, ale po 2005r. te problemy zostaly rozwiazane i renowacja wtrysków jest opanowana za rozsadne pieniadze.
Wszystko sie psuje, a era diesla z pompa rotacyjna "se uz nevrati".
Były problemy z silnikami 2.5 td 109 KM? Chyba właśnie problemy to pojawiły się ale w tych z rodziny tdci po 2005.

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: Zaparka »

Nie, to byla ta pierwsza seria silnikow Comon Rail i zakonczyly sie problemy modernizacja/wymiana producenta pompy w 2005r.
Wszedzie na Forach radza, jak diesel Forda to po 2005r.
Sa pakiety naprawcze,juz to nie jest problem, z poczatku koszt jak u Denso.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: MaxLux »

Kupic to i ... bedzie pana zadowolona jak 8)

http://otomoto.pl/toyota-hilux-xtra-cab ... 98197.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: Addams »

MaxLux pisze:Kupic to i ... bedzie pana zadowolona jak 8)

http://otomoto.pl/toyota-hilux-xtra-cab ... 98197.html" onclick="window.open(this.href);return false;
No, piękna jest

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: Zaparka »

Nie drogo i dobrze wyglada.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: Rokfor32 »

Wersja X/C jest trochę specyficzna. Fajna jako auto robocze, bo paka duża, a tylna ławeczka robi za magazyn gratów, ale jako dupowóz jest to trochę niewygodne. Dzieciaki z tyłu się jeszcze jakoś mieszczą, dorośli już słabawo.

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: Zaparka »

Dla Henryczka do Afryki idealne w 2 osoby, zabuduje pakę, aby mog tam spac i może jechać.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Hilux 2.4 benzyna...warto kupić?

Post autor: Rokfor32 »

No ze spaniem to problema nie ma. Paka ma nieco ponad 1,9 metra długości ... :wink:

ODPOWIEDZ