Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: seburaj »

Panowie
ja tam się może nie znam, ale nauczyłem się jednego - po tego typu auta jeździ się co najwyżej w promieniu 100 km od miejsca zamieszkania, wtedy i rozczarowanie mniej boli - i koszta dojazdu w sumie pomijalne !!

a jak jechać dalej, to tylko auto z forum, od użytkownika - albo wiarygodnie polecane przez forum

AMEN

UGHps
Posty: 14
Rejestracja: 29 gru 2013, 17:34

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: UGHps »

ja jeszcze się dorzucę z tym ogłoszeniem
http://tablica.pl/oferta/toyota-land-cr ... ea6b2796c0" onclick="window.open(this.href);return false;

ktoś może coś wie, albo już widział to auto?

Marcin Gutek
Posty: 16
Rejestracja: 16 mar 2013, 22:12

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Marcin Gutek »

Marek Spectra pisze:Witam,ponieważ dorastająca córa pobiera mi mojego Tourana przyszłą pora rozejrzeć sie za drugim autem w rodzinie. Dokładniej to już jest drugie (od 7lat) czyli Samuraj. Ale ten fajny chrabąszcz nigdy nie dotknął asfaltu - bo zrobiony jest do czegoś innego :) Pomyślałem o jego sprzedaży i zakupie J90. Wczoraj oglądałem jeden egzemplarz - baardzo zapuszczony , a mając wiedzę ile kosztuje roboty zrobienie auta dla siebie, troche spasowałem. Ale autko jako model baaardzo przypadło mi do gustu :) to jest to !

Do rzeczy znalazłem to ogłoszenie, handlarz, ale zna sie na tym bo w ofercie widze wyłącznie tego typu maszyny. Wyglada ciekawie, - nawet zachęcająco :) i do tego ten VAT :) minusem jest że mam do niego drobne....860km :roll: :lol: :D

Pytanie - zna ktoś tego pacjenta? sprzedaje uczciwe auta? czy to jakiś czarodziej? A samo auto? stoi już dwa tygodnie? O co mam pytać? na czym sie skupić zanim zacznę myśleć o decyzji...?

http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-k ... 91234.html" onclick="window.open(this.href);return false;

z góry dziekuje za podpowiedzi. pozdr.
Marek też analizowałem to ogłoszenie, ale myślę że auto jest sprowadzone jako ciężarowe - czyli 2 osobowe, i to mnie odstraszyło. Ale musisz to potwierdzić, chyba że nie ma to dla ciebie znaczenia.

pozdrawiam

UGHps
Posty: 14
Rejestracja: 29 gru 2013, 17:34

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: UGHps »

seburaj pisze:Panowie
ja tam się może nie znam, ale nauczyłem się jednego - po tego typu auta jeździ się co najwyżej w promieniu 100 km od miejsca zamieszkania, wtedy i rozczarowanie mniej boli - i koszta dojazdu w sumie pomijalne !!

a jak jechać dalej, to tylko auto z forum, od użytkownika - albo wiarygodnie polecane przez forum

AMEN

Seburaj - OK, ale ktoś teraz sprzedaje?
nie widzę na razie... i nic nie wiem

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: seburaj »

a Ty tylko "teraz" i "teraz" :wink:
to nie hipermarket - na dobre auto trzeba się wyczekać i być czujnym jak ważka... :mrgreen:

Marek Spectra
Posty: 20
Rejestracja: 27 gru 2013, 19:15
Auto: LC90
by?y Samurai , jest CJ3b
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Marek Spectra »

:D mnie bliżej niedzwiedzia :)

Zdecydowanie to auto dwuosobowe. Ale ma to plus dla kogoś komu potrzebny jest VAT. Szczególnie teraz po nowym roku :) Na razie mam jeszcze jedno niedaleko domu . Jutro rano jestem umówiony. A wracając jeszcze do tego auta z linku... google pokazało mi 860km...w jedną stronę :) hehee naprawdę niezły kawałek drogi :)

Marcin Gutek
Posty: 16
Rejestracja: 16 mar 2013, 22:12

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Marcin Gutek »

mi najbardziej odpowiadają te auta:

http://allegro.pl/show_item.php?item=3763183414" onclick="window.open(this.href);return false;

oraz


ale jak na razie nikt nic nie może o nich powiedzieć, a mam kawałek do obejrzenia.

Marcin Gutek
Posty: 16
Rejestracja: 16 mar 2013, 22:12

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Marcin Gutek »

oraz to

http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-b ... 87716.html" onclick="window.open(this.href);return false;

UGHps
Posty: 14
Rejestracja: 29 gru 2013, 17:34

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: UGHps »

@seburaj
Teraz i teraz - bo muszę mieć auto sprawne do wyjazdu na 600 km w jedną stronę do 30 stycznia - niestety.
:evil: i stąd pożar w gaciach.
A jak nie będę miał - nie pojadę i zawiodę kilka osób, a zwłaszcza syna. "Pech" chciał, że jak wystawiłem poprzednie auto -nie licząc że zimą pójdzie do ludzi, to się w ciągu tygodnia znalazł chętny i jak przyjechał, to je zabrał.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8465
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Rokfor32 »

Panowie - poświęćcie może parę chwil czasu - i poczytajcie sobie forumowe wątki na temat tego modelu. To nie są auta bez wad - mają kilka całkiem poważnych wad konstrukcyjnych - które tak naprawdę dosyć mocno ograniczają "ciężkie" zastosowania tego modelu.

I nie piszę tego, żeby je dyskredytować - bo jest sporo userów którym takie wozy w zupełności wystarczają - ale po to, żebyście sobie uświadomili te kwestie - i zwrócili na nie uwagę przy zakupie - bo tak się składa, że te bolączki są właśnie przyczyną sprzedaży, i można se całkiem sporo kosztów dołożyć, zanim auto zacznie wogule sensownie jeździć ... :wink:

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Maru123 »

pokrótce: wtryski w D4D, maglownica, tylna blokada, łańcuch reduktora- centr. mech. różnicowy... każda z awarii to ładnych parę złotych :mrgreen: poza tym j9 to bardzo przyjemny samochodzik :wink:

Marek Spectra
Posty: 20
Rejestracja: 27 gru 2013, 19:15
Auto: LC90
by?y Samurai , jest CJ3b
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Marek Spectra »

Maru123 pisze:pokrótce: wtryski w D4D, maglownica, tylna blokada, łańcuch reduktora- centr. mech. różnicowy... każda z awarii to ładnych parę złotych :mrgreen: poza tym j9 to bardzo przyjemny samochodzik :wink:
Kiedy patrzy sie na Twój egzemplarz - to napewno :)

W tej chwili szukam info na tym forum tylko o bolączkach przypadłościach, tego modelu. Nawet zrobiłem sobie listę rzeczy którę musze jutro skontolować. Auto oglądane przed domem własciciela zrobiło na mnie przygnębiające wrażenie. Przypomniałem sobie czasy inflacji, giełd i wszelkiego rodzaju reanimowanych gazetami i włóknem szklanym czterokołowych , krzywych zombi. Ale jest coś w tym egzemplarzu, co każe dać mu drugą szansę. Każe na spokojnie, na chłodno przyjrzeć sie poszczególnym elementom do dopiero wtedy ocenić go jako całość. Bardzo jestem ciekaw co to sie jutro okaże :)

Oczywiscie postaram sie zdać relacje :)

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Tuco »

Zastanów się czy warto i przygotuj się że budżet na pakiet startowy będzie wynosił co najmniej 10k. Przebieg auta używanego jako ciężarowy jest nierealny - ca. 17k km rocznie ;)

Marek Spectra
Posty: 20
Rejestracja: 27 gru 2013, 19:15
Auto: LC90
by?y Samurai , jest CJ3b
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Marek Spectra »

Tuco pisze:Zastanów się czy warto i przygotuj się że budżet na pakiet startowy będzie wynosił co najmniej 10k. Przebieg auta używanego jako ciężarowy jest nierealny - ca. 17k km rocznie ;)

Z dzisiejszych oględzin nic nie wyszło - sprzedawca ma jakąś awarię chłodnictwa w swojej firmie. Teoretycznie można by sie spotkać - ale jakieś kombinerki, nerwowość -obaj zgodnie umówilismy sie na czwartek.
Co do pakietu startowego - dokładnie taka sumę mam zarezerwowaną na etap I. To jest kwota z małym marginesem na rzeczy których przewidzieć sie nie da. Mam dość konkretnie sprecyzowany zakres roboty bo dokładnie mam określony zakres - celowość zastosowania i warunki w jakich bedzie pracować. Do momentu kiedy pacjent nie stanie pod garażem nie bedę tłukł tu piany .
Jest etap II ale za kilka miesięcy kiedy oboje ze sobą "pochodzimy trochę " :) i związek bedzie "rokował"

Przebieg - od każdej zasady są wyjatki :) tak i od tej. Ale co do zasady to sie zgadzam - sam mam 6 letniego Tourana z 300000 przebiegiem. Po kazdym powrocie z corocznego czyszczenia ( zdemontowane fotele, wyciągane dywaniki etc) ciągle wyglada na 90tys :)

UGHps
Posty: 14
Rejestracja: 29 gru 2013, 17:34

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: UGHps »

seburaj pisze:a Ty tylko "teraz" i "teraz" :wink:
to nie hipermarket - na dobre auto trzeba się wyczekać i być czujnym jak ważka... :mrgreen:
jestem czujny...??
http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-d ... 35914.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ