Hilux by Passion4travel.pl

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Gercu
Klubowicz
Posty: 168
Rejestracja: 03 lut 2011, 11:56
Auto: Hilux D4D
Kontakt:

Hilux by Passion4travel.pl

Post autor: Gercu »

Mój HiLux powoli nabiera rumieńców i charakteru. Postęp prac oraz spostrzeżenia z przebudowy będą systematycznie publikowane na Passion4travel.pl. Zaczynamy od montażu zawieszenia Dobinsona.

Zapraszam do lektury...

http://passion4travel.pl/index.php/dobinson-w-hiluxie/

z czasem pojawi się relacja po przejechaniu kilkunastu tys km.

Pozdrawiam,
Marcin

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18025
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: kylon »

Zmień Marcin ciśnienie w kołach albo wyrównaj to się pomiary zmienią 8). Po ustawieniu geometrii też wszystko się zmieni i zniknie 8 cm. Teraz koła masz mocno przestawione na ranty zewnętrzne.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Kwiatec »

e tam mocno jak mocno ale kiera lżej chodzi. dziś robiłem geometrię z przodu po takiej samej operacji. trwało ok 30 min. i koszt ok 100pln. najważniejsze ze w zakrętach przód mi już nie ucieka :mrgreen:

Gercu
Klubowicz
Posty: 168
Rejestracja: 03 lut 2011, 11:56
Auto: Hilux D4D
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Gercu »

No porzecież napisałem, że geometra do robienia:)) I jak wiesz zrobiona będzie.
Ciśnienie było sprawdzane, odchyłki left-right po 1cm uważam za wpełni dopuszczalne... kwestia trzymania miarki, podłogi, etc... bez szaleńst to jest samochód a nie prom kosmiczny.

Jedyna rzecz która mnie zaskoczyło to relatywnie niewielki uniesienie tyłu... ale na razie jest OK.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18025
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: kylon »

Kwiatek. Golas jakiego ma Marcin zupełnie inaczej reaguje. Idzie wyżej zwłaszcza gdy sprezyny są twarde a jeszcze szpeju brak.

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: STACHU »

kylon pisze:Kwiatek. Golas jakiego ma Marcin zupełnie inaczej reaguje. Idzie wyżej zwłaszcza gdy sprezyny są twarde a jeszcze szpeju brak.
Święte słowa....
mój tez jest chwilowo golasem - po zrzucie zderzaka, windy - przód mi skacze na każdej chopce jak oszalały, zaś kółka lekko w negatywie stoją - bo obciążenie za małe sie zrobiło..... o reakcjach ABS'u nie wspomnę :mrgreen:

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: PePe »

Stachu to zrob geometrie , bo zjedziesz opony

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: STACHU »

PePe pisze:Stachu to zrob geometrie , bo zjedziesz opony
kąty :D :D :D :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Norick »

Myślę Gerc że dokonałeś dobrego wyboru. Biorąc pod uwagę cena/dostępność/jakość.
Mnie też po montażu wystrzelił przód w górę, ale po geometrii, zbieżności i paru miesiącach eksploatacji, wszystko sie uformowało na zadowalającym mnie poziomie. Jest twarde, dużo bardziej niż fabryczne, i pozwala na o wiele lepszą kontrolę nad pojazdem w trakcie szybkich manewrów na nierównościach ( sztywniejsze) Ja nie mam +ileś bo nie planuje w tej kadencji dociązać przodu. W twoim przypadku ( dopóki nie doklamocisz) będzie jak jazda resorakiem. Ale myślę że "będzie pan zadowolony"
No i fajny artykuł :mrgreen:

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: marcinvvv »

Norick pisze:Myślę Gerc że dokonałeś dobrego wyboru. Biorąc pod uwagę cena/dostępność/jakość.
Mnie też po montażu wystrzelił przód w górę, ale po geometrii, zbieżności i paru miesiącach eksploatacji, wszystko sie uformowało na zadowalającym mnie poziomie. Jest twarde, dużo bardziej niż fabryczne, i pozwala na o wiele lepszą kontrolę nad pojazdem w trakcie szybkich manewrów na nierównościach ( sztywniejsze) Ja nie mam +ileś bo nie planuje w tej kadencji dociązać przodu. W twoim przypadku ( dopóki nie doklamocisz) będzie jak jazda resorakiem. Ale myślę że "będzie pan zadowolony"
No i fajny artykuł :mrgreen:
czyli norick wsadziles sprezyny "A" ? ja tez nie planuje narazie zadnego zderzaka ani wincha. powiedz mi czy przod na "hopkach" nie dobija ?

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Norick »

aleś mi zadał pytanie?
Nie latam hiluxem by wiedzieć. Natomiast często pokonuje dość szybko "spiących policjantów" i wtedy słychać przytup zaraz za przeszkodą bo odsprężynowuje błyskawicznie
Nie dobiło mnie nigdy, jeśli o to pytasz :mrgreen:

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: marcinvvv »

Norick pisze:aleś mi zadał pytanie?
Nie latam hiluxem by wiedzieć. Natomiast często pokonuje dość szybko "spiących policjantów" i wtedy słychać przytup zaraz za przeszkodą bo odsprężynowuje błyskawicznie
Nie dobiło mnie nigdy, jeśli o to pytasz :mrgreen:
no wlasnie o to :) dzieki

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: marcinvvv »

dolacze sie do tematu. zalozylem wlasnie dobka ze sprezynami "B" czyli ok.50kg+ , z tylu wieszaki resory oryginal. Jesli chodzi o droge - bardziej skacze dupa ale w zakretach niebo lepiej. Jesli chodzi o teren - bez porownania do standardowego zawieszenia - przy duzych predkosciach wybiera o niebo lepiej i trzyma sie rowniez duzo duzo lepiej. Wiec polecam.
i takie z innej beczki pytanie : ty tez slyszysz dziwne dzwieki dochodzace z zawieszenia przy tym mrozie ?

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Norick »

Nie wiem Marcinie do kogo to pytanie, w domyśle do mnie
Zapomniałeś dołączyć przecinek w związku z tym nie wiem czy wieszaki zmieniłeś czy masz oryginalne ( myślę że dobka)
To naturalne z tym podskakującym tyłem na pusto. Masz natychmiastowe działanie amorów które nie dopuszczają do rozhuśtania sie. Może to przypominać "zabawkę resoraka". Włóż cos na pakę i wtedy zobaczysz :mrgreen: .
Pamiętaj tylko by nie szaleć jednak na zakretach...chociaż dobek zapewnia o wiele lepsze panowanie nad pojazdem.
Natomiast a'propos dźwięków...sam nie wiem trochę przybyło trochę ubyło u mnie ostatnio, ale staram sie ogólnie nie piłować jak wszystko zimne :mrgreen:

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: marcinvvv »

wieszaki dobinsons ( czyli superior ) :)
juz kombinowalem z wrzuceniem czegos na pake ale zawsze sie rozpierdzielalo :)
z tymi dzwiekami to mozliwe ze zbieg okolicznosci bo akurat w dzien kiedy zalozylem dobka - zaczely sie mrozy wiec byc moze slychac dzwieki z jakis tulejek czy innych badziewi :)

ODPOWIEDZ