Hilux by Passion4travel.pl

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: milczacy »

marcinvvv pisze: juz kombinowalem z wrzuceniem czegos na pake ale zawsze sie rozpierdzielalo :) )
ja od dawna wożę 2 worki piasku owinięte czarną folia stretch i oklejone taśmą, między workami skrzynka ze szpejem (liny, taśmy, tirfor) i dupa Hila zachowuje się przy tym bardzo dobrze
minusem jest zajęcie pewnej przestrzeni transportowej, ale w razie potrzeby worki i skrzynkę ściągam w 10 minut

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: marcinvvv »

milczacy pisze:
marcinvvv pisze: juz kombinowalem z wrzuceniem czegos na pake ale zawsze sie rozpierdzielalo :) )
ja od dawna wożę 2 worki piasku owinięte czarną folia stretch i oklejone taśmą, między workami skrzynka ze szpejem (liny, taśmy, tirfor) i dupa Hila zachowuje się przy tym bardzo dobrze
minusem jest zajęcie pewnej przestrzeni transportowej, ale w razie potrzeby worki i skrzynkę ściągam w 10 minut
ja wozilem w zeszla zime worki z piaskiem - zamarzly , zamienily sie w kamien i zaczely napieprzac w blache ze nie dalo sie wytrzymac. w teren jedyne wyjscie to przyspawac jakas szyne albo belke stalowa :mrgreen:
a tak poza tym to mozna sie przyzwyczaic, a przy szybszej jezdzie jest ok

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Norick »

No to chłopaki trzeba je zwyczajnie zamocować. Qberusa system fajny widziałem macałem, a i mój po boku się spisał.
Niestety fabryczne mocowania zostawiają wiele do życzenia. Ale zeznawać tu o zawiechach a nie o utensyliach paki.
Mam nadzieję ze i Gerc się wreszcie wypowie :mrgreen:

Gercu
Klubowicz
Posty: 168
Rejestracja: 03 lut 2011, 11:56
Auto: Hilux D4D
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Gercu »

Się GERC wypowie, jak trochę pojeździ... na razie jest fajnie:)
marcin

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: kylon »

A geometrie sobie zrobił czy jeździ jak Tatra :?:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Norick »

kylon pisze: czy jeździ jak Tatra :?:
buaahah wykończysz mnie, ale jakże trafne porównanie :mrgreen:
Gwoli wyjaśnienia Tatra jest prekursorem centralnej rurowej ramy, niezależnej zawiechy, w ciężarówkach również i charakterystycznym widokiem są puste Tatry z dolną krawędzią kola skierowaną (mocno) do wewnątrz :lol:
Ten samochód ma więcej skojarzeń...."jej sutki sterczaly jak wentyle od Tatry " :lol:

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: marcinvvv »

pochwalilem przed zachodem slonca: jeden amortyzator sie wylal a drugi skrzywil :roll: 4 dni uzytkowania i tylko jeden krotki wyjazd w teren dla sprawdzenia

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Kwieczor »

marcinvvv pisze:pochwalilem przed zachodem slonca: jeden amortyzator sie wylal a drugi skrzywil :roll: 4 dni uzytkowania i tylko jeden krotki wyjazd w teren dla sprawdzenia
ale cisnąłeś jakoś specjalnie, czy tak jakoś zdechły?

Trochę mnie zmartwiłeś, bo właśnie się do liftu przymierzam i już prawie pało na dobki...

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: marcinvvv »

Kwieczor pisze:
marcinvvv pisze:pochwalilem przed zachodem slonca: jeden amortyzator sie wylal a drugi skrzywil :roll: 4 dni uzytkowania i tylko jeden krotki wyjazd w teren dla sprawdzenia
ale cisnąłeś jakoś specjalnie, czy tak jakoś zdechły?

Trochę mnie zmartwiłeś, bo właśnie się do liftu przymierzam i już prawie pało na dobki...
zalozylem dobka, pojechalem do toyoty na geometrie po czym pojechalem sie przejechac zeby zobaczyc roznice. bez extremu totalny lajcik. dzisiaj zaczela mi dziwnie lewa strona pracowac i zauwazylem ze leje amor. a prawa strona nie wiem czy cos nie tak z montazem czy z amorem ale oslone zdarla farbe z jednej strony i wydaje dziwne dzwieki na dziurach.
ogolnie znam pare osob ktore jezdza na dobku. sam mam w patrolu dobinsona tez i nie ma zadnego problemu. chyba poprostu jakas wada fabryczna ..

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Heniu »

Wysyłaj do nas te amortyzatory, był problem z jedną partią z mocowaniami ale to co opisujesz to naprawdę dziwne.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: kylon »

Coś cisza u Marcina. Chyba jednak Tatra :shock:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Norick »

proszę Cię :lol:

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: marcinvvv »

kylon pisze:Coś cisza u Marcina. Chyba jednak Tatra :shock:
geometria byla robiona odrazu po zalozeniu w Toyota Katowice ;)

amor juz zalozony nowy. profesjonalna obsluga w mtmprofi - wyslali nowy amor , jutro odsylam stary :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: kylon »

U Marcina geometrii byl brak.
Ciekaw jestem jaka była przyczyna bo to co mnie się trafiło to ponoć wadliwa seria :cry: . Dwa razy miałem pecha :cry: i to w jednym aucie więc klient niestety się wyleczył z Dobka. W innej Toyce też resory sie połamały i amorki zeszły ale i eksploatacja niezgodna z przeznaczeniem. Z resztą w dzisiejszych czasach obtaniania produkcji ze wszystkim są problemy.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Heniu »

Widze kylon , że czarny PR uprawiasz :| , z resorami Dobinsona miałeś problem ? z Marcinem się skontaktuję bo nie wiem co masz dokładnie na myśli ...

ODPOWIEDZ