Hilux by Passion4travel.pl

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: kylon »

Nadal Marcin demonizujesz :wink:
Policz ile razy wchodziłeś do sklepu z częściami do LR a ile do toyoty. Zrób tabelkę w Excelu a potem napisz że Toyota jednak wyszła taniej :mrgreen:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: czobi »

...tego nie jestem pewien tak do konca :lol: ale czego pewien jestem absolutnie i NA PEWNO jest sie w przelotnym romansie ze swoim mechanikiem. majac LR tzreba byc z nim stalym zwiazku a to boli... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Boryś »

czobi pisze: [Mając Toyotę] jest sie w przelotnym romansie ze swoim mechanikiem. majac LR tzreba byc z nim w stalym zwiazku (...)
To hasło Czobi to się na naklejkę nadaje 8)

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: czobi »

weśsie. podpowiadaj takie guuupoty hiluxom onlym caly swiat zanaklejkujom w piiii

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Kwiatec »

Gerc pisze:Nie panikuję, ale jak serwisowałem LR to za 400-500 zł wychodziłem ze sklepu z pełym kartonem części:) A teraz z jeną "śrubką" :))
podaj nazwę tego ASO... Ecc babice może?? :)

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Norick »

czobi pisze:weśsie. podpowiadaj takie guuupoty hiluxom onlym caly swiat zanaklejkujom w piiii
Nie lubię Cię :cry:
Nie lubię też naklejek :lol:
No cóż Marcinie pozostanie Ci znalezienie "świeżego" rozbitka i nadal ryzyko jest ( nie wiem ile masz przebiegu).
Wiem że Twoje testy będą rzetelne natomiast, ja mogę tylko napisać co wiem organoleptycznie. I nadal jestem zadowolony
( mam nadzieję że nie obraziłeś się o Tatrę)
Trudno chciałeś mieć Haluksa i z Dobkiem to będziesz cierpiał :mrgreen:
A jak już się uporasz z problemem to chętnie przeczytam ciąg dalszy

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: marcinvvv »

ja dodam tylko od siebie ze moim zdaniem troszeczke za slabe tlumienie odbicia maja te amory. ale jakosc-cena jest 10/10 :)

Gerc niedawno na allegro widzialem komplet przedniego zawieszenia ( wahacze itd) na allegro w niezlej cenie. poszukaj moze jeszcze jest

Gercu
Klubowicz
Posty: 168
Rejestracja: 03 lut 2011, 11:56
Auto: Hilux D4D
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Gercu »

Spoko, spoko... ogarnę to:)
A Dobka wziąłem bo słyszałem dużo dobrego (i trochę złego) a ja się testów nie boję... się pojeździ się okaże!

@Czobi... znam kilku mechaników od LR, znam także kilku od Toyki... większość z Nich lubię (niektórych nawet bardzo) ale jak pomyśle o romansie albo stałym związku z którymkolwiek z Nich... O Jezuuuuuuu, wolę nawet nie myśleć!

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Pyrka »

Gerc pisze:@Czobi... znam kilku mechaników od LR, znam także kilku od Toyki... większość z Nich lubię (niektórych nawet bardzo) ale jak pomyśle o romansie albo stałym związku z którymkolwiek z Nich... O Jezuuuuuuu, wolę nawet nie myśleć!
Błądzisz, błądzisz :wink: Mechanicy od Toyot są ok
Obrazek

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Norick »

marcinvvv pisze:ja dodam tylko od siebie ze moim zdaniem troszeczke za slabe tlumienie odbicia maja te amory. ale jakosc-cena jest 10/10
Ja Twoje spostrzeżenia mogę potwierdzić w minimalnym stopniu...jedyny przypadek to szybki wyskok z (wysokiego ) spiącego policjanta...potem drobne tupanie ale to rzadkość.
Myślę że to efekt "zabawki resoraka" a którym wspomniałem wcześniej. Ale Wy Marciny macie przecież + ileś... a ja nie
I dlatego Twoje ( Marcinievvv) spostrzeżenia dla mnie są marginalne...o ile występujące to naprawdę w promilach
:mrgreen:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Norick »

No dobra wiadomosci z ostaniej chwili
sorry za brak fontow ale pisze z roznych...
Niestety musze stwierdzic ze zdarzylo mi sie doznac mankamentow dobka ale to tez przypadkiem
Okolo Yoty zauwazylem ze cos mi sie kiera skerecila lekko w lewo, co tam , mysle do trzech centymetrow....looozik zmienialem kola jezdzilem w miedzyczasie Ukraina ...i bylbym pewien ze to wlasnie z tego powodu tyle że po, kiera nadal byla w tym samym miejscu
Kolejna zmiana kol i oczom mym ukazuje sie dosc inny od spodziewanego widok
Obrazek
Malo tego dostrzegl to trzeci z kolei magik krecacy sie w poblizu
Szybki telefon szybka wysylka i co....i kazdemu takiego Dealera
Amory zostaly zaklasyfikowane do reklamacji....a ciekawsze jest to że jezdzilem z urwanym ...xczasu wcale nie zauważajac tego faktu
sie zsunal zaklinowal i mimo to robil
Tu moge tylko slodzic....a tego nie lubie
Heniu zachowal sie super....amory doszly nim pomyslalem, ...gratis i zostaly skierowane do reklamacji

Musialem jednak w sniezycy leżec pod wozem i odczytywac numer serii( to straszne :P)
I chwala mu za to bo na Campie jestem mu winien dobra vodka :D a to tez lubie
I reklamacja zostala uznana ...Bądz pozdrowiony Heniu :P

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: marcinvvv »

Norick pisze: I reklamacja zostala uznana ...Bądz pozdrowiony Heniu :P
Ja tez ze swojej strony moge powiedziec ze jesli chodzi o reklamacje to z taka obsluga jak tam sie jeszcze nie spotkalem :mrgreen:

Gercu
Klubowicz
Posty: 168
Rejestracja: 03 lut 2011, 11:56
Auto: Hilux D4D
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Gercu »

Zapraszam do lektury kolejnej części mojego 'testu' zawieszenia Dobinsonsa w Hiluxie...
Marcin

http://passion4travel.pl/index.php/dobi ... czesc-2ga/
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2012, 10:32 przez milczacy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: kylon »

No i Tatry już nie ma :wink:

Gercu
Klubowicz
Posty: 168
Rejestracja: 03 lut 2011, 11:56
Auto: Hilux D4D
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Gercu »

Nie, Tatry już nie ma ale żeby nie było wątpliwości, po zrobieniu geometrii przód bynajmniej nie zmienił wysokości (albo zmienił o wielkości niemierzalne:).

Wycieczka na poligon pokazała zawias z możliwie najlepszej strony. I to nie tylko moim zdaniem ale także współpasażerów a nie wszyscy z nich byli miłośnikami Toyoty - delikatnie mówiąc! Teraz trzeba jeździć, jeździć, jeździć... zobaczymy jak z trwałością tego zestawu.

OME w moim Disco przetrzymało 5 lat, 2-3 razy afrykę, 3-4 razy Karpaty, i sam nie wiem ile razy poligon:) Zobczymy co na to Dobinsons... zapowiada się dobrze:)

Marcin

ODPOWIEDZ