LC 120 by Staszek

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: LC 120 by Staszek

Post autor: czobi »

milczacy pisze:
qberus pisze:Duratrac :mrgreen:
zdecydowanie BFG AT na mokrym to jak narty wodne :?
ale bez apokaliptycznych wizji, superuniwersalna opona typu AT w odpowiedniej cenie.
zdecydowanie najlepsza opona jak mialem michelin XPC, droga ale 100% lepsza od BFG.
http://michelin.tiremedia.com/model/4x4-xpc.html" onclick="window.open(this.href);return false; polecam

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: [S] zaciski przednie land cruiser 120

Post autor: Mesel »

Jako ze zaciski od 120 maja tendencje do tego ze staja tloczki, potem trzeba to rozbierac i wymieniac cylinderki i uszcxelki to pokusilem sie o zakup zaciskow od 150. Z tego co rozmawialem wychodzi na to ze sa one pozbawione tej przypadlosci.

Zobaczymy co z tego bedzie :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: [S] zaciski przednie land cruiser 120

Post autor: kylon »

Taaa. Ciekaw jestem kto wymyślił tą bajkę :mrgreen: Poczekamy na zaciski w J150 tak za dwa lata :mrgreen: Zwłaszcza że tłoczki między J120 i J150 są te same :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: [S] zaciski przednie land cruiser 120

Post autor: Mesel »

Podobniesz tuleje w zaciskach sa inaczej wykonane przez co tloczki maja przytulniej.
Bede przy przegladzie, porobie zdjecia rosebranego zacisku 120 i 150 to wstawie i sie pochwale.

A jak z sila hamowania ?

Klocki sa te same, jednak sam odlew zacisku ma juz inny ksztalt

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: [S] zaciski przednie land cruiser 120

Post autor: Tuco »

kształt nie ma wpływu na siłę hamowania.

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: [S] zaciski przednie land cruiser 120

Post autor: Mesel »

Wiadomo bardziej chodzi o to zr ktos tam chcial je udoskonalic :)

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: [S] zaciski przednie land cruiser 120

Post autor: consigliero »

No to ja z chęcią poczekam bo raz już miałem problem i z pewną dozą nieśmiałości czekam na następny raz 8)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: [S] zaciski przednie land cruiser 120

Post autor: Rokfor32 »

Zaciski w toykach (bo to przypadłość sięgająca J4 :mrgreen: ) się zapiekają - bo korodują tłoczki. A tłoczki korodują, jak sie gumki uszczelniające przedziurawią - głównie o dlatemu, że powłoka chromowa jest na nich jak pozłotka na jajach świątecznych ... :wink:

Z takiego inżynierskiego punktu widzenia to najlepsiejsza się wydaje opcja zeszlifowania ori tłoczków, i nałożenia konkretnej warstwy chromu technicznego (można nałożyć do 1 mm - ale realnie 0,5 juz robi dobrą robotę). Można też wykonać tłoczki z nierdzewki - ale stal nierdzewna nie jest zbyt twarda, i ma tendencję do zacierania się, uważam więc, że nie jest to dobra droga.

Problemem sa gumki - szlag je trafia z powodu czasu - ale głównie od temperatury. I tu nie ma niestety ruchu - gumek silikonowych toyota nie dostarcza ... A jak syf wejdzie między tłoczek a cylinderek - to nawet jak oba elementy są doskonale zdrowe - to zacisk nie będzie działał ...

Jedyne, co mi d głowy przychodzi - to stosowanie ori podkładek antycieplnych. Są montowane oryginalnie 9takie ażurowe blaszki, pod klockami hamulcowymi), ale koroduję, i po którejś wymianie klocków nie ma ich już wogule. Może w tym tkwi problem? :roll:

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: [S] zaciski przednie land cruiser 120

Post autor: Mesel »

to już głupieje :(

Mamy gościa co grzebie nam od zawsze przy tojkach. Zaufanie do niego mamy. Może wie coś czego my nie wiemy :?:
Podczas przeglądu zrobię pełny wywiad może jego opinia rozwieje wątpliwości :)

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: [S] zaciski przednie land cruiser 120

Post autor: seburaj »

Rokfor32 pisze: Problemem sa gumki - szlag je trafia z powodu czasu - ale głównie od temperatury
pan profesorr jak zwykle racje ma
w mojej opinii przednie czterotłoczkowe zaciski w toyocie to lekko przemądrzona konstrukcja - no ale skoro już są, to proponuję tzw. profilaktykę :mrgreen:

czyli raz na jakiś czas zrzucić koła, obejrzeć stan zużycia klocków - najlepiej zdjąć spinkę zabezpieczającą i wybić te dwa pręty prowadzące, klocki wyjąć (i wtedy dokładnie widać, czy zużywają się prosto, czy w klin - jeżeli w klin to ewidentnie mamy sygnał, ze któryś tłoczek "stoi")

oczyścicić blaszki, w których suwają się klocki, oczyścić i przesmarować pręty, obejrzeć dokładnie gumki osłaniące tloczki pod kątem uszkodzeń (!)... ja jeszcze robię tak - wyjmuję jeden klocek, sadzam kogoś za kierownicą i każę naciskać hamulec - a sam patrze jak tloczki wychodzą, ewentualnie blokując po jednym jak nierówno wychodzą... po czym tłoczki wciskam, wkładam klocek - i robie to samo z drugiej strony tarczy - mamy wtedy potwierdzenie, ze klocki chodza a na rozciągniętych gumkach latwiej dostrzec uszkodzenie :wink:

jakby coś było nie tak - to nie bać się demontażu zacisku i przełożenia go na nowych reperaturkach, to naprawde nie jest nic trudnego - robota łatwa i przyjemna, zwlaszcza w ładną pogodę... no chyba, ze sie doprowadzi zaciski do takiego stanu, ze wszystkie tłoczki stoją - wtedy jest trochę zabawy 8)

reperaturki atofrenu lub frenkitu kosztują po kilkadziesiąt złotych na zacisk - chociaż mogą wystapić małe problemy z długością gumek osłaniających (jak robiłem to w J9 to miałem wrażenie, ze sa jakby za krótkie i beda spadać po zużyciu klocków - ale na razie nie spadły)

aha - no i nie bac się "rozpoławiania" zacisku - bez tego założenie gumek zewnętrznych (a raczej założenie sprężynek je dociskających) to może byc lekko frustrująca gimnastyka, zwalszcza jak ktoś przesadzi ze smarowidłem :roll:

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: [S] zaciski przednie land cruiser 120

Post autor: Mesel »

Odzywam się jak już obiecałem. Auto odebrałem, no i na moje szczęście :mrgreen: :mrgreen: teoria z zaciskami jest prawdziwa i kaskę wydałem nie na darmo.
Otóż wstawiam zdjęcia obu zacisków a Wam pozostawiam ocenę :)
Obrazek


Obrazek


A moda poproszę o przeniesienie dywagacji o zaciskach do mojego tematatu w dziale "Moje auto"
A co ! W końcu to o mój wóz drabiniasty tu chodzi !! :wink:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: LC 120 by Staszek

Post autor: seburaj »

normalne zaciski, po jakimś nieprzesadnym przebiegu... :shock:
o co Ci chodziło ? stał którys tłoczek ?? nie hamowało ? krzywo hamowało ?

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: LC 120 by Staszek

Post autor: Mesel »

Zaciski po przebiegu 100tys. Zmieniłem je ponieważ trafiła mnie się okazja na zakup tych od 150. Zdjęcia wstawiłem co by pokazać Wam że może rzeczywiście są już na tyle poprawione że nie ulegają zatarciu. Same cylinderki też się różnią. W razie czego mogę podesłać więcej zdjęć. Czy będzie lepiej? Nie wiem czas pokaże :)

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: [S] zaciski przednie land cruiser 120

Post autor: seburaj »

Mesel pisze:Auto odebrałem, no i na moje szczęście :mrgreen: :mrgreen: teoria z zaciskami jest prawdziwa i kaskę wydałem nie na darmo. !!
a moim zdaniem "kaskę" wydałeś właśnie na darmo...

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: LC 120 by Staszek

Post autor: Mesel »

Te się nie zacierają ;)

ODPOWIEDZ