LC 120 by Staszek

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

LC 120 by Staszek

Post autor: Mesel »

Hmmm, na samym początku chciałbym powiedzieć, że z powodu strasznego zaniedbania forum tlc zostałem zmuszony przejąć profil mojego Taty i zacząć chodźby w najmniejszym stopniu uczestniczyć w tutejszych dyskusjach itp.

Zrobię taki mały wstęp do całego wątku aby nie wyjść na osobę małomówną :wink:

Nasza przygoda z terenowymi Toyotami zaczęła się od kupna land cruisera 120. Kurczę, od razu mówię, że nie będę sypał datami z rękawa ponieważ Piotrek wyjechał, a ja nie mam do tego głowy. Tak więc naszą świeżo kupioną Toyotką zaczeliśmy jeździć na imprezy dealerów Toyoty. Tego typu zabawy w 100% dawały nam satysfakcję, chodź już wtedy w głowie rodził się pomysł drugiego auta przeznaczonego tylko i wyłącznie do zabaw w deszczowe niedziele. Na imprezie robionej przez kilku dealerów Toyoty (Twierdza Modlin) upatrzyliśmy sobie 45 i to ona miała być tym drugim autem 4x4. Czas jednak płynął dalej i pomysł legł w gruzach, nasza 120 zamieniła się w v8, jedną z pierwszy w Polsce, a w garażu zamiast 45 pojawiła się 95 8).
Powód był prosty, na imprezy jeździmy w pełnym składzie, tak więc w cztery osoby. Potrzebowaliśmy auta wygodnego pięcio-drzwiowego i to właśnie dawała nam 95. Auto zostało podniesione, miało snorkel, progi by Kylon, osłony Asfir itd (obecnie stoi na allegro sprzedawane przez Pana który odkupił je od nas http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-j ... 18801.html" onclick="window.open(this.href);return false; zdjęcia są jeszcze nasze 8) 8) )

Naszą złotą 200 zawitaliśmy na YOTĘ w Kazimierzu Dolnym. Byliśmy może 15 minut, popatrzono na nasz samochód i stwierdzono że to nie dla nas impreza :P Tak więc tydzień później całą trasę YOTY 95 ( tu podziękowania dla Gorsa :P )

Całą zabawę traktujemy jako rodzinne hobby, tak więc jeździmy na imprezy robione pod kątem dzieci, tutaj Kylon robi robotę swoimi imprezami o nazwie ETNO.

Cóż więcej, czas płynął dalej i złotą 200 zamieniliśmy na niebieską z pneumatyką, a poczciwa 95 została zamieniona na 120 zrobioną przez Kylona. http://www.wyprawa4x4.pl/go/_gallery/sh ... ery_69_p=6" onclick="window.open(this.href);return false;

Teraz 120 dostała się w moje ręce, mam nadzieje że dzięki temu pojawię się na większej ilości imprez, nie tylko tych rodzinnych, ale również tych typowo terenowych :P

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: LC 120 by Staszek

Post autor: konus »

Piotr pisze: Naszą złotą 200 zawitaliśmy na YOTĘ w Kazimierzu Dolnym. Byliśmy może 15 minut, popatrzono na nasz samochód i stwierdzono że to nie dla nas impreza :P Tak więc tydzień później całą trasę YOTY 95 ( tu podziękowania dla Gorsa :P )
No tak znowu wszystko na mnie. :mrgreen:
Ale jak zobaczyłem tą waszą piękną złotą kobyłę nie byłem w stanie pognać was w tamte patyki.

Fajnie że teraz będziesz żył na forum, jakbyś chciał zmianę nicka to wal w odpowiednim dziale.

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: LC 120 by Staszek

Post autor: Mesel »

Bardziej jako bierny obserwator, niestety ale wiedzę mam przeciętną jeśli chodzi o samochody tak więc nie mam co tutaj wojować 8)
Jeżeli ktoś by miał jednak problem z quadem to uprzejmie pomogę w każdym temacie :)

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: LC 120 by Staszek

Post autor: Mesel »

Panowie, przed yotą czas na zmiany w autku, na ten moment auto ma Yokohamy Geolander MT rozmiar 265/70R17
Na tych gumach przejechało dwa lata, biorąc pod uwagę że z 90% to asfalt a 10% to lekkie błoto postanowiliśmy zakupić wreszcie komplet innych gum które będą bardziej cywilizowane i co najważniejsze dadzą się okiełznać w zimę:)

Czekam na jakieś propozycję, rozważałem AT tylko czy one będą w zimę lepiej robiły?

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: LC 120 by Staszek

Post autor: marcinvvv »

BFG All Terrain . Ja jezdze juz 2 komplet w hilu i jestem zadowolony bardzo. W zime zadna nie bedzie robic jak zimowka ale tragedii nie ma .

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: LC 120 by Staszek

Post autor: PePe »

kup sobie Duratracki i masz opone uniwersalna i napewno lepsza od bfg at zimą i na mokrym

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: LC 120 by Staszek

Post autor: Mesel »

Czyli mamy już dwóch kandydatów,czy jest jeszcze coś fajnego? Czekam na jakieś propozycje:)

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: LC 120 by Staszek

Post autor: górol »

Co prawda ja latem-letnie ,zimą-zimówki :oops: ,ale kolega bardzo chwali te,a mieszka wysoko w górach.
Obrazek
http://www.oponeo.pl/dane-opony/yokoham ... -r17-112-h

Awatar użytkownika
gruber
Posty: 54
Rejestracja: 24 lut 2010, 08:19
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: LC 120 by Staszek

Post autor: gruber »

Ja rowniez moge polecic Yokohame. Sa super.Jezdze od wiosny i nie nazekam ani na mokrym ani na suchym.

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: LC 120 by Staszek

Post autor: marcinvvv »

PePe pisze:kup sobie Duratracki i masz opone uniwersalna i napewno lepsza od bfg at zimą i na mokrym
duratracki bardzo dobra guma ale cena wyzsza i w moim przypadku niedostepny rozmiar ( 235/85r16 )

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: LC 120 by Staszek

Post autor: Mesel »

Czyli polecacie Panowie Yokohamy A/T albo BFG A/T
Rozmiar brać ten standardowy 265/65R17 ?

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: LC 120 by Staszek

Post autor: Addams »

Jak nie jeździsz po błocie to po co Ci AT? Kup jakiekolwiek zimówki- zawsze bedą lepsze o niebo na mokrym i lodzie. W garażu zostaw te które masz, jak będziesz się wybierał w teren- zmieniać sobie kola i z głowy. Taka moja rada

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: LC 120 by Staszek

Post autor: Mesel »

NIe nie nie, to jest tak, Te MT robiły za całoroczne opony przez dwa lata. Czas na zmiany, mają z 50% bieżnika ale i tak padła decyzje aby je sprzedać, chcieliśmy drugi komplet tylko że oryginalne fele w dobrej cenie ciężko dostać( a i tak by potem szły do malowania) Na ten moment chcemy zmienić na kolejne opony całoroczne, nauczeni tym co nam te 2 lata pokazały chcemy aby opony były bardziej ludzkie ale nadal oddawały kilmat auta. Auto zostało zakupione z myślą o rodzinnym offroadzie i tak ma pozostać. Stąd taka a nie inna decyzja. Tak więc, szukamy opon pokroju AT które będą dały się okiełzać w zimie, chyba że coś się zmieniło na rynku i powstał MT o takich parametrach

Pozdrawiam
:)

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: LC 120 by Staszek

Post autor: qberus »

Duratrac :mrgreen:

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: LC 120 by Staszek

Post autor: milczacy »

qberus pisze:Duratrac :mrgreen:
zdecydowanie BFG AT na mokrym to jak narty wodne :?

ODPOWIEDZ