BJ42 - na oryginał by Kylon

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
zbychu
Klubowicz
Posty: 103
Rejestracja: 05 mar 2008, 17:02
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: zbychu »

Kylon jak ją skończysz to zrób wielką loterię klubową...........
Chciałbym taki szczęśliwy los wyciągnąć :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

Prace blacharskie ruszyły :!: Buda zawieziona :wink:. Jutro dostarczam blachy.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

Nastąpił definitywny koniec zakupów blach. Ostatni zakup powinien do mnie dotrzeć w ciągu 5 dni roboczych:wink:. Są to zamienniki ale podobno bardzo dobrej jakości robione jak oryginał. Patrząc na zdjęcia to faktycznie występują nawet najmniejsze szczegóły.

Obrazek

W piątek postaram się dalej poskładać silnik. Czasu brakuje jak cholera na przyjemności lecz napierać trzeba dalej. Wiem, że przy budzie praca wre ale jak wspomniałem czasu na odwiedziny brak.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

Często obserwuję Ebay i różne takie :wink:. Udało mi się wygrać aukcje z całym nowym, kompletnym wydechem do mojego samochodu. Firma Walker zakończyła już produkcję głównego tłumika. W ofercie Bosala brak. Poszczególne elementy dostępne są w oryginale za spore pieniądze. Za kilka dni powinien przyjść kompletny, oryginalny wydech w połowie ceny samej puszki. Dzwoniłem wczoraj do Sławka. W budzie wymienione są belki w tylnej części podłogi i trwa naprawa podłogi 8).

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

W szoku jestem. Blachy dotarły w trzy dni z USA :shock: Alexandra napisała, że wysłała 24-go a już dziś rano paczuszka na mnie czekała w pracy. Z Konusem podjechaliśmy dzisiaj do pompiarza z Ołtarzewa. Niestety okazało się iż pomp rzędowych się nie tyka ale polecił swojego kolegę z Babic. Jak oddam to się pochwalę wnioskami.

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: wista-wio »

Kylon mam pytanie a raczej ktoś mi je zadal.... czy wiem lub ktoś wie ile BJ4 lub FJ4 jest zarejestrowanych w Polsce :) może Ty masz oczywiście przybliżone a może tylko domysły ile ich jest sorry ale od jakiegoś czasu chodzi mi to po glowie :mrgreen:

Awatar użytkownika
tato Jacka
Posty: 66
Rejestracja: 09 kwie 2009, 12:17
Auto: GRJ150L - GCC spec.
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: tato Jacka »

Strzała Kylon!

Tak sobie podglądam tę mega-robotę, którą tu opisujesz i sam się sobie dziwię, że dopiero teraz zebrało mi się na ten MAXI-SZACUN, na który bezsprzecznie sobie zapracowałeś i tą "kroniką" i podejściem do zadania :!: 8) Że o dotychczasowych i spodziewanych rezultatach - nie wspomnę :wink:

"Fajosko" jest być w środku pola bitwy :wink:

Powodzenia

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

wista-wio pisze:Kylon mam pytanie a raczej ktoś mi je zadal.... czy wiem lub ktoś wie ile BJ4 lub FJ4 jest zarejestrowanych w Polsce :) może Ty masz oczywiście przybliżone a może tylko domysły ile ich jest sorry ale od jakiegoś czasu chodzi mi to po glowie :mrgreen:
Nikt nie wie dokładnie ale z tego co ja widziałem i sobie na karteczce podliczyłem to wychodzi liczba 31. Te auta kojarzę lub znam właściciela 8) .

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

Pojechałem dziś po dłuższej przerwie podłubać coś przy silniku. Prawie trzy godziny czyściłem bardzo dokładnie tłoki, a potem korbowody. Jako, że miałem wymieniane panewki sworzni tłokowych wszystko leżało sobie w kartonie prawie miesiąc po odbiorze od magików na Parowcowej. Chciałem wszystko poskładać, a tu wielka lipa. Brakuje zabezpieczeń sworzni w tłokach. Mam za to w pudle wtryskiwacze od innego samochodu :shock: Pomyślałem sobie - żaden problem. Pewnie da się kupić w Toyocie i będzie kosztowało ze dwa złote sztuka. No i kolejna lipa - wycofano je z produkcji :shock:. W poniedziałek jadę do gości ale raczej wywalili jeśli coś im się po warsztacie walało. Po drugie musieli komuś oddać części bez wspomnianych wtryskiwaczy :!: . Mam zagwozdkę bo owe zabezpieczenia są do dostania obecnie jedynie z całymi tłokami po 1100 PLN za sztukę. Pozostaje Australia albo rozbiórka jednego z silników. Szkoda bo to zajmie sporo czasu :evil: .

Wniosek: Trzeba sprawdzać co się odbiera jeśli ma iść na jakiś czas w kąt.

Postaram się zmobilizować w nadchodzącym tygodniu i więcej podłubać przy samochodzie. Zrobię też fotki idącej do przodu blacharki 8).

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: mopar »

kylon pisze:Pojechałem dziś po dłuższej przerwie podłubać coś przy silniku. Prawie trzy .... Trzeba sprawdzać co się odbiera jeśli ma iść na jakiś czas w kąt
chodzi o segery trzymajace sworzen korbowodu :?:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

Dawno was nie zanudzałem swoim monologiem o pewnej czterdziestce :mrgreen: - i nie chodzi tu o kobietę :mrgreen:. Nie nie - ja nie zapomniałem ani nie zmieniłem planów :mrgreen:. Robota posuwa się dalej :mrgreen:.
Rano rozpocząłem porządki w nowym magazynku i jedna z półek została poświęcona na graty od samochodu. Porządki owe zostały oczywiście wymuszone w wyniku działań blacharskich Sławka :wink:. Potrzebował paru elementów do składania co by pasować szczeliny itp. podczas wymiany blach. Przy okazji zrobiłem fotkę wydechu co to go wygrałem na ebayu. Potrzebna mi będzie sama puszka bo resztę mam tak więc pewnie pozostałe części trafią ponownie na sprzedaż.

Obrazek

Koło trzeciej pojechałem zawieść wygrzebane z kartonów elementy. I oto com uwidział :D. Sporo jest już zrobione choć do końca jeszcze troszkę pozostało. Widoczne ciemniejsze miejsca po środku podłogi to miejsca klepane w celu likwidacji różnych wgnieceń oraz szlifowane rozwiercane wcześniej zgrzewy przy zdejmowaniu belek. Żółtawe to piasek, który wysypuje się licznie z różnych zakamarków. No i powycinane fragmenty błotników w miejscach napraw. Błotniki i tak idą całe nowe więc te otwory tylko po to aby cała konstrukcja trzymała się kupy.

Obrazek

Tu fajnie widać odtworzony półokrągły rant blachy (strzałki czerwone). Praktycznie nie istniał. Jego ciemny kolor to specjalne pacipie zabezpieczające blachę przed korozją. Jakaś aktywna chemia :shock:. Otworki kanciaste w błotnikach również teraz nie mają znaczenia.

Obrazek

Kolejne wstawki z zachowaniem kolejności nakładania blach jak w oryginale. Do tego zostanie zgrzany cały wewnętrzny nowy błotnik.

Obrazek

Belki od spodu zostały zdjęte, wypiaskowane i całkowicie odtworzone w miejscach poduszek. Jestem w szoku jak to wyszło bo widziałem skorodowane resztki przed piaskowaniem, po piaskowaniu i odcięte w kawałkach na podłodze. Tu widoczne ciemniejsze miejsca to znowu chemia i potem na to podkład w kolorze szarym. Brąz to nie je rdza :wink: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i kupka wyciętych brzydów. To zaznaczone czerwoną strzałką to element belki, który jest z ogromną precyzją odtworzony na zdjęciach powyżej. Jak widać piaskowanie w profilach zamkniętych nie wiele daje więc my będziemy się zagłębiać wszędzie gdzie się da.

Obrazek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

Tłoki uratowane - w sensie zabezpieczenia sworzni. Nasi przyjaciele z Terrain Tamera w Australii wyciągneli je z jakiegoś uszkodzonego silnika i dorzucili do paczki z towarem. Pewnie przyjdzie za parę dni. Cudowna ta Australia :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

Ramka szyby przykręcona, boczki, drzwi i cały szkielet w celu usztywnienia nadwozia - Sławek zaczyna wymianę tylnych błotników wewnętrznych, a potem zewnętrznych. Na Szczęsnej w ramie zniknęło kilka zbędnych metalowych elementów. Następna fotorelacja za jakiś tydzień bo jadę do lasiu z klientem.

Zaś co do naklejek to u mnie na tylnej szybie będzie za kilka ojro coś takiego :mrgreen:

Obrazek

Niestety nie udało nam się jej samemu wyprodukować. Została kupiona :wink: . Podobnie stało się ze spawarką, narzędziami, materiałami i częściami zamiennymi. Jest nam przykro, że nie zbudowaliśmy sami maszyny do piaskowania ani tym bardziej nie stworzyliśmy piachu na ziemi. Szkoda, że kompresor dmuchał w ową maszynę bo przecież sami mogliśmy w nią dmuchać nadymając płuca niemiłosiernie. Najpierw wszak powinniśmy zasadzić drzewa co by ten tlen wyprodukowały bo przypadkiem moglibyśmy złapać z oddechem cudze cząsteczki dwutlenku węgla i znowu wtopa. A co z robić z ziemią :?:. Drzewo nie wyrośnie bez glizdek i innych robaczków. Lakiernik też nie pomaluje samochodu plując w rurkę z trzciny :mrgreen: - cała kolejka wspólasów co by projekt zagarnąć :evil:. Jak widać projekt jest mocno niesamodzielny :mrgreen:. - taka poranna szydera :wink:

Awatar użytkownika
michus
Posty: 20
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: michus »

Poprosimy o tłumaczenie krzaków z owej naklejki

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

To jest stare logo Toyoty pisane jeszcze jako TOYODA
T=TO 3=YO Q=DA
Krzaczki nie wiem co oznaczają ale postaram się dowiedzieć

ODPOWIEDZ