BJ42 - na oryginał by Kylon

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: hashid »

poprzebieraj córki w kombinezony, strzel foty i skomentuj - restauracja J4 - 3 lata - dziecinnie proste :).

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

Co by temat miał zakończenie udałem się dziś na przegląd rejestracyjny.
I uwaga po przejściu pozytywnie ścieżki nagle Panu diagnoście ręka zadrżała gdyż:-
- samochód od wieków jest zarejestrowany jako ciężarowy na sześć osób a według polskiego prawa takowych kryteriów nie spełnia.
- zostałem zaproszony na okręgową stacje kontroli w celu zmiany klasyfikacji pojazdu na osobowy.
- jadę zatem więc :mrgreen: Słonko świeci, włos mej żony rozwiany i dojeżdżamy
- najpierw oczywiście gadka o aucie - druga już dzisiaj. Bardzo miła i sympatyczna. To nowe? A skąd a po co itd :wink:
- przedstawiamy problem z jakim się udaliśmy a Pan na to. Musicie mieć oświadczenie zakładu, który przebudował auto z ciężarowego na osobowy :shock:. Zakład musi mieć uprawnienia, wpisy do rejestrów itd.
Przez chwilę usiadłem i nie wiedziałem co powiedzieć. Przecież nikt tu nic nie przerabiał. Taki oryginalny jest.
Pan na to:
- ja wiem ale przepisy są takie a nie inne i nie ma wyjścia. Ja muszę mieć dokument.
- a kto wypisze mi dokument skoro nic takiego nie było tu robione :?:
- no nie wiem
Chwila olśnienia i pobrałem formularz do wypełnienia. Ja mam wszelkie niezbędne do tego wpisy i uprawnienia. Przy czym to jest doskonały przykład jak Państwo zmusza do wypisania czegoś co nie miało miejsca. Innego rozwiązania nie ma. Auto kiedyś pewnie od 84 roku było ciężarowe u wszystkich dwóch właścicieli, a nagle w myśl przepisów przestaje nim być. Zmieniają się przepisy a nie samochód i trzeba sztucznie pod to wytwarzać dokumenty.

Eeeeech.
Jutro dalszy ciąg relacji.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: Gałka »

Paranoja ! :mrgreen:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: MaxLux »

sam mozesz sobie zrobic taka przerobke - wystarczy, ze w dzialalnosci w regionie masz PKD 50.20a co jest tyrywialna "naprawa samochodow osobowych" i to jest wlasnie w mysl ustawy "uprawniony podmiot"
co ciekawe musisz miec fakture na to :o

Ale ja bym zostawil ciezarowy a przeglad zrobil na innej stacji gdzie nie wnikaja

BTW nie widzialy takiego Stara z przedluzana szoferka na ca 8 osob ?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

Inny jest ten PKD bo dziś go sprawdzałem 45 coś. Nie mniej jednak nic Pan o fakturze nie mówił.
Paranoja i tyle.
W briefie jest PKW a potem w Polsce cały czas już ciężarowy.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: Kwieczor »

MaxLux pisze:...

BTW nie widzialy takiego Stara z przedluzana szoferka na ca 8 osob ?
no i jestem ciekaw, jak Wojo rejestruje te swoje stary z paką na 40 chłopa albo honkery z ławeczkami z tyłu na 8 osób...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

Pojazd specjalny.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: MaxLux »

Kylones - na 100% jest tak jak napisalem,:

· Za przedsiębiorcę o którym mowa w art. 66 ust.4 pkt 6 lit b ustawy Prawo o ruchu drogowym należy rozumieć podmiot, który zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów
w sprawie Polskiej Klasyfikacji Działalności prowadzi działalność w zakresie obsługi
i naprawy pojazdów - kod PKD 50.20.A.
· Jako dokument potwierdzający, iż dokonane zmiany konstrukcyjne zmieniające rodzaj pojazdu wykonane zostały przez przedsiębiorcę, o którym mowa w art. 66 ust.4 pkt 6 lit b ustawy Prawo o ruchu drogowym należy rozumieć dokument z którego wynika, że podmiot prowadzi działalność w zakresie obsługi i naprawy pojazdów - kod PKD 50.20.A. W szczególności może to być np. regon firmy, wyciąg z KRS zawierający klasyfikację PKD.

A faktury za wykonanie uslugi chciel akurac w WK Krakow i Raszyn


A tak BTW masz moze PKD 50.20.A ??

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

Sprawa załatwiona. Oczywiście na stacji poruszenie bo inny Pan i kierowcy autobusów bo na zajezdni to było :wink:. Mechanicy klucze odkładali i trzeba było kilka razy oczywiście sympatycznie opowiadać co to za ustrojstwo.
- A gdzie Pan to kupił nowe?
- Odrestaurowane? a przecież nowe śrubki ma.
- Pomalowany jak to? A rama ?
itd.
Oczywiście zeszło też na duże Fiaty za PRL-u itd.
Trzeba było zrobić zdjęcia pojazdu a nas stacji aparatu brak. Wzywany był specjalny Pan. Pan specjalny umiał też jako jedyny wstawić zdjęcia do specjalnego formularza a na koniec dostaliśmy bańkę płynu spryskiwacza w prezencie :wink:. Operacja trwał chyba z godzinę z czego 15 badanie i formalności a reszta sprawy mniej zawodowe :wink:.

Mam teraz stos dokumentów do udania się na Urzędu Komunikacji.

Maxiu- mam dokumenty przed sobą i widnieje na wydruku PKD 45.20.Z (Dziennik Ustaw nr. 251 z grudnia 2007 roku poz 1885)

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: milczacy »

To będzie co pieścić na Camp-ie ? :-)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

Od pieszczenia to mi się autko zużywa :mrgreen: - wole kobitkę :wink:
A wczoraj jechałem nim w deszczu :mrgreen:

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: Gałka »

kylon pisze:
A wczoraj jechałem nim w deszczu :mrgreen:
:shock: :shock: :shock: :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

Na razie od Urzędu Komunikacji odstrasza mnie codzienny brak numerków - a mówią, że kryzys.
Wczoraj odbyła się pierwsza sesja w plenerze a na liczniku 36 km :mrgreen:. Jak tylko pojawią się jej rezultaty doniosę a tymczasem kilka swoich fotek wrzuciłem na fejsa.
Dziś najpóźniej w poniedziałek przybywa tylna wykładzina na pakę z Australii 8) - ciekaw jestem jak będzie wyglądać. Muszę jeszcze zrobić kilka pierdół. Na ten przykład muszę wtargać chłodnicę. Ma jakiś mikro przeciek.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: Gałka »

kylon pisze:Na razie od Urzędu Komunikacji odstrasza mnie codzienny brak numerków -
.
bo trzeba wstać o 4.00 i ustawić się z termosem w kolejce, jak to kiedyś bywało.
Ostatnio wyrabiałem nowy dowód do 73 i przyszedłem na 8.00, o 8.30 wyszedłem załatwiwszy wszystko. Ale to pewnie tylko na ...Mokotowie :D

Vilem
Posty: 123
Rejestracja: 23 sty 2008, 12:32
Auto: 120
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: Vilem »

a myślisz że kobita to się nie zużywa?
kylon pisze:Od pieszczenia to mi się autko zużywa :mrgreen: - wole kobitkę :wink:
A wczoraj jechałem nim w deszczu :mrgreen:

ODPOWIEDZ