BJ42 - na oryginał by Kylon

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Powracając do fotek to w przyszłym tygodniu będą do tego lepsze warunki. Zrobimy tasiemca z nowego zawieszenia, czekających blach i takie tam.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Pamiętacie te zaciski :?: .
http://www.tlc.org.pl/viewtopic.php?f=3 ... &start=135
Teraz dokładnie te same wyglądają tak :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Listonosz przyniósł mały kartonik, a w nim zestawy do regeneracji nagrzewnic. To była przesyłka wysłana przez gościa, którego zablokował Ebay. Jak widać miałem szczęście i dostałem zapłacone graty. Poprosił mnie nawet o five stars ale administrator nawet to zablokował :shock: .

Obrazek

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: konus »

Jakbym swoje widział, super robota.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Już za chwileczkę, już za momencik....
alternator i rozrusznik będzie się kręcił :wink: . Chodzi mnie o to, że będą tak wyglądały jak zaciski. Nie wspomnę o przekładni kierowniczej i silniczku wycieraczek 8) .

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: BigU »

:shock: kurna ! lipy brak :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Toyota wprowadza kolejne cięcia :cry: . Musiałem przez to przyspieszyć zakupy i za szybko podejmować decyzje. Klamka zapadła. Pojechałem z silnikiem na grubo :shock:.

Awatar użytkownika
Lopex
Posty: 122
Rejestracja: 21 sty 2008, 10:31
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: Lopex »

kylon pisze:Toyota wprowadza kolejne cięcia :cry: . Musiałem przez to przyspieszyć zakupy i za szybko podejmować decyzje. Klamka zapadła. Pojechałem z silnikiem na grubo :shock:.
No grubo, ale gdyby nie te szybkie poranne "mokre" decyzje to byłoby 10% grubiej :roll:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Stany to przepastna kopalnia części mało zdobywalnych w Europie. W ASO powiedzieli koniec produkcji, a cena widniała z kosmosu :evil: . Kolejna paczuszka dotarła. Trzeba było ruszyć się na pocztę ale bez dodatkowych opłat dotarło pudełko pełne niespodzianek. Fajnie bo z gostkiem negocjuję ceny i bardzo szybko wysyła.

Oryginalne komplety uszczelek tylnych drzwi, gałka wajchy reduktora oraz co najciekawsze lampka akcesoryjna. Specjalne gniazdko do podłączenia jest wewnątrz schowka. Fajny gadżet :wink: . Paczka przyszła w kilka dni :shock: .

Obrazek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Mam obecnie przepychanki z jednym gościem w USA. Wygrałem na Ebayu lekki drobiazg za 86 dolarów, a koszty wysyłki wpisał mi prawie 300. Niby sprawdzał w kilku firmach i tak wychodzi. Znalazłem też fajnego producenta blach. Wyglądają jak oryginały i o dziwo przesłanie przedniego grilla kosztuje 74 dolary. Sprawdzony kilkukrotnie sprzedawca próbuje mi również załatwić kilka drobiazgów z wyposażenia wnętrza (miedzy innymi słynną gałkę zmiany biegów do pięciobiegowej skrzyni).

Silnik czeka na tuleje lecz podobno wczoraj dotarły - dzięki Jacek. Jeśli są składanie silnika pójdzie szybko. Czekam też na głowicę i pompę z pewnego silnika 8)

Wczoraj dostałem zdjęcia budowanego w Polsce Pick-upa FJ45 i muszę powiedzieć, że w Polsce dzieje się jeśli chodzi o czterdziestki. Kolega z Legionowa miał chwilowe kłopoty z blacharzem ale prace ruszyły dalej. Wczoraj dostarczyliśmy mu kolejne blachy.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Tuleje dojechały :D . Inne graty wczoraj oclone, a dziś raniutko listonosz je przyniósł. Ale tego przybywa :shock:.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Niezłe. Gdybym w Toyocie zamówił tuleje dzień później byłbym w plecy 497 PLN. Toyota znowu podniosła ceny części - pieprzony kryzys :evil: .

Obrazek

Kolejne uszczelki, klamki drzwi, uchwyty wewnętrzne, poduszki silnika oraz skrzyni biegów, a także linka prędkościomierza.

Obrazek

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: piter69A »

pięknie, pieknie. Fajnym starociom nalezy się pożądny remont a nie picowanie i nowy lakier jak w 90% przypadków.
Też się bawię w zabytki i wiedząc co i jak tym bardziej szacun za dokładność i jakość odbudowy :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Tak ktoś wspominał, że dwie takie targa do Polski ale nie był do końca pewien. Faktycznie to był Mag. W poniedziałek postaram się zawieść drugie drzwi do poleconego piaskarza. Może uda się również odkręcić wszystkie osłony podwozia. Są w bardzo ładnym stanie więc po piaskowaniu nie powinno być żadnych dziur. W nowym sklepie mam przygotowane regały do układania podzespołów. W domu góra pudeł rośnie niemiłosiernie :mrgreen: .

Na allegro kupiłem łożysko oporowe funkiel nówka Toyota. Cena w ASO wynosi 248 PLN. Ja kupiłem za 60 PLN :wink: - to dzięki Czarkowi, który je wynalazł (Czarku bez stresu - Twoje było inne :wink:). Na Ebayu jakaś posucha :shock: - przynajmniej tym europejskim. Za wodą oczywiście gratów sporo. Czekam z niecierpliwością na przesyłkę z ramką szyby i deską.

Znaleziony przez Borysia Włoch nie odpisuje :cry: - szkoda. Spróbuję z innego adresu.

Zabieram się za regenerację nagrzewnic. Wszystkie elementy mam już zgromadzone. Foto relacja na dniach.

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: Norick »

ech nieźle idzie kiedys sobie taką sprawię
Życzę powodzenia w reanimacji :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Coraz mniej niestety takich :cry: . Rdza je wpiernicza niemiłosiernie. Części na rynku coraz mniej. Na szczęście jest na tym świecie jeszcze kilku świrów co to je utrzymuje w dobrej kondycji :wink: . Wczoraj przy winku z Wilusiem oglądaliśmy fajne fotki i kolejne wizje powstały w bani. Jak skończę swoją na oryginał kupie drugą i zrobię bez zachowania oryginału ale ze smaczkiem 8) . A co. Wilusiowa też nabiera wyglądu 8) .

Tylne drzwi się robią 8) . Następna paczka trafiła niestety do celników - zajechał komplet zamków ze stacyjką. W sobotę maluję ściany lecz w przyszłym tygodniu w ramach odstresowywania przebieram się w robocze gacie.

ODPOWIEDZ