BJ42 - na oryginał by Kylon

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: BigU »

Waw !! robota jak marzenie :D naprawiać paprawić i już lada dzień tylko przyjemniść, składanie :wink:

też może kiedyś się ogarnę i zrobię sobie miod na serce tyle ze nie wiem jeszcze jaką !?? ale będzie to Toyota !! tyle wiem.

powodzenia!!

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Od momentu kiedy zainteresowałem się Toyotami J4 było moim marzeniem. Jak wiadomo marzeń nie spełnia się od razu i trzeba wyczekać na odpowiedni moment. To będzie autko złożone z pasją. Kiedyś z taką pasją składałem Garbusy i się udawało. Teraz też tak będzie. Swego czasu pierwszego mojego Garbusa chciał kupić dealer VW w celu postawienia w salonie :wink: Młody byłem i cieszyłem się nim dla siebie choć oferowana kasa nie była mała. Potem wyremontowałem kolejnego Garbusa i sprzedał się w jeden dzień w cenie 5-cio letniego wtedy mojego Land Cruisera.
Potem pięć lat temu była moja Toyka lecz prawdziwy remont czeka ją po czterdziestce. Mam w niej z głowy mosty i wiele innych elementów. Zostały wypiaskowane, polakierowane i złożone na nowych podzespołach.

Dwa lata temu zrobiliśmy ten pojazd. Szkoda tylko, że bez zdejmowania budy lecz taka była wizja.
http://www.wyprawa4x4.pl/go/_gallery/sh ... ery_21_p=1

Czterdziestki nie mogę się doczekać ale już wiem, że będzie ładna. Nic na hura :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Co druga część jest już nie do kupienia w naszym ASO. Dziś poległem na kilku drobiazgach z układu paliwowego. Domówiłem sparciałe osłony drążków skrzyni biegów oraz łapy sprzęgła. Moje zamówione graty z Aisina dotarły ale nie wiem jeszcze czy wszystkie i ile sztuk. Poduszki silnika oraz skrzyni biegów zamawiam w Australii. Ceny części idą w górę. Kilku zagranicznych partnerów przysłało już nowe wyższe cenniki :evil: ASO też podnosi ceny :cry:
W domu po pracy w ruch poszedł Cif. Odchodzi czyszczenie elementów plastikowych wnętrza. Jutro wrzucę fotki przed i po czyszczeniu :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

No i z taką to dokładnością odchodzi czyszczenie :mrgreen: Zdjęcie przedstawia dwa podobne elementy układu ogrzewania z tworzywa sztucznego. Jeden przed czyszczeniem, a drugi po. Jak widać również lakierowanie odchodziło bez zabezpieczenia elementów wnętrza. Na szczęście położono lakier na bród co teraz pozwala ładnie te części odczyścić.

Obrazek

Idę szorować dalej :wink: Jest tego jeszcze trochę. Wyczyszczone elementy są zawijane w folie i będą czekały na montaż. Górny kawałek rury wyglądał dokładnie tak samo jak dolny 8)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Małe a cieczy :wink:. Fotki tych samych części przed i po czyszczeniu 8) Dziś dotarły pierwsze graty Aisinowe specjalnie pod nas zamawiane.

Obrazek

Obrazek

Wytargałem już całą nagrzewnicę wewnętrzną. Tu będzie widać różnice 8)

Awatar użytkownika
Magnus
Klubowicz
Posty: 985
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:34
Auto: aktualnie bez auta, kiedyś HZJ73, HDJ80
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: Magnus »

A masz jakiś specjalny patent na takie czyszczenie plastików? Czy zwykła woda, ludwik i gąbka?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Cif czyni cuda :wink: Do tego różne szczoteczki i gąbka.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Dotarły kolejne elementy układanki :wink: Kilka uszczelek oraz oryginalna antena do radia. Ale cieszą takie gadżety. Mogę też już zmontować kompletną podkładkę pod tablicę rejestracyjną. Wszystko z najmniejszych kawałeczków jest nowe. Stare nie nadawało się do odrestaurowania. Jak tylko zmontuje to wrzucę fotki starego oraz nowego dla porównania. Z USA idą zestawy naprawcze do odbudowy obu nagrzewnic (gąbeczki, podkładeczki i różne uszczelki). Ktoś to produkuje ponieważ elementy te nie występują jako części zamienne.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Nie jest dobrze. Przytargałem sobie klucze do domu :mrgreen: i skręcam pierdółki w wolnej chwili. Podstawa tablicy rejestracyjnej to jeden z elementów całkowicie nowych składanych z kilku osobno dostępnych części. Tak jak wcześniej pisałem stara jest pordzewiała, posmarkana i posiada zbędne otwory.

Obrazek

Obrazek

Widać nawet śrubki z kosmosu mocujące daszki. Każda inna :shock: i na płaski śrubokręt. Lampki poniszczone włącznie z powłoka galwaniczną. Po przeanalizowaniu kosztów oraz estetyki ewentualnej regeneracji stanęło na nowe.

Obrazek

I jest nowe :wink: Poskładane z kawałeczków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z Australii po przebadaniu kanału przerzutowego idą poduszki silnika i skrzyni biegów. Sporo innych elementów i części. Dla porównania w Polsce poduszka pod skrzynię biegów kosztuje 857 PLN a tam po cłach i Vatach 325 PLN. I to pocztą lotniczą :wink:

Awatar użytkownika
OLO
Posty: 149
Rejestracja: 18 lut 2008, 16:22
Auto: Hil Revo
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: OLO »

cholernie ciekawy jestem kalkulacji końcowej...
chociaż może lepiej tego nie sprawdzać :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Też jestem ciekaw :roll:
Mam już sporo gratów i zbliżyłem się do ceny za jaką kupił samochód Emsi czy Wiluś. Wszystko zapisuję w Excelu. Każdy wydatek, numery katalogowe części i skąd pochodzą. Z mechaniki nie powinno mnie wiele zaskoczyć. Skrzynia chodziła bez zarzutu, silnik mam rozebrany, mosty jak mosty -raczej nie są dla nas tajemnicą 8). Należy pamiętać, że z samochodem dostałem jeszcze cały kompletny drugi silnik.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Browara temu kto znajdzie nową gałkę :mrgreen: na dźwignię zmiany biegów. Do czterobiegowej skrzyni nie ma najmniejszego problemu. Chodzi o pięciobiegową :!: Toyota zakończyła produkcję :cry:

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: Boryś »

coś takiego?

link

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Niestety nie takie :cry: Oryginał jest plastikowy z połyskiem i blaszką u góry na której jest czarno biały nadruk z układem biegów. Chyba sobie sam browara postawię bo zamówiłem gałkę w Emiratach. Będzie za tydzień z innymi drobiazgami 8). Podłączyłem się z zamówieniem pod przesyłkę lotniczą zaprzyjaźnionej hurtowni.


ODPOWIEDZ