BJ42 - na oryginał by Kylon

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

No to fajnie. Ogarniam chyba już większość czterdziestkowych miejsc na tym świecie 8). Kontaktów zagramanicznych faktycznie się tworzy co raz więcej. Sporo osób pisze z zapytaniami o mój samochód. To w sumie miłe.Dogadałem się nawet z producentem blach z za wielkiej wody. Jak ktoś będzie potrzebował to jest dostęp do całych nadwozi w stylu amerykańskim ale worki pieniędzy. Właścicielką wytwórni jest przesympatyczna Pani z bratem. Nawet chcieli przylatywać do Polski ale uświadomiłem ich, że tutaj jak się trzy blachy rocznie sprzedadzą to sukces :wink:. Kilka blach idzie ale już do kolejnych autek do odbudowy 8) . Francuzi i włosi moje autko znają. W Niemczech też widzieli.

Dla niedowiarków zrobię dziś zdjęcie przedniego pasa na tle wspomnianych tulipanów ale poczekam na wieczorne słoneczko w celu pozyskania ładniejszej kolorystyki.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: fobos »

kylon pisze: Dla niedowiarków zrobię dziś zdjęcie przedniego pasa na tle wspomnianych tulipanów ale poczekam na wieczorne słoneczko w celu pozyskania ładniejszej kolorystyki.
No i żeby koniecznie na zdjęciu były te "statki pływające po trawnikach". :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

Obiecane Fobosowi fotki :wink:
Na początek wspomniane tulipany. Akurat jest okres rozkwitu i całe pola po horyzont mienią się różnymi kolorami. Dzieciakom podobały się różowe i fioletowe ale jakoś nie było sposobności na zdjęcia. Mój aparat po wielu latach padł więc robiłem to małpką Kamili.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak wyglądają pola zanim wyrosną.

Obrazek

Wczoraj były większe statki ale dziś udało się zrobić pływające po polach żaglówki :mrgreen: Mam też fotkę skrzyżowania gdzie pod spodem jadą samochody a na górze sprzęty pływające.

Obrazek

No i wspomniane graty na sesji w przydomowym ogródku :wink:. Żeby nie było, że temat o samych tulipanach :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: Boryś »

Nie chce Ci tu kasztanic Kylon ale czekam na dostawę różnych śmiesznych części i wśród nich będzie również taki przełącznik jak poniżej na zdjęciu. Prześle to do Ciebie to zobaczysz czy pasuje do J4 (pewnie do Twojej nie bo ty tylko w oryginałach robisz :) ale może inni bedą zainteresowani)

Obrazek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

U mnie na razie bryndza. Roboty na warsztacie tyle, że muszę szukać człowieka do pracy. Właśnie do pracy przy czterdziestkach. Najpierw musimy skończyć moją a potem dwie kolejne. W weekend majowy miałem dłubać ale niestety kończymy inny projekt. Dziś odwiedził mnie Adams i przywiózł wspominane wcześniej lampy przeciwmgielne. Kurna jaki to chiński kibel w dumnym opakowaniu Specter Off-road. No chłopcy by się wstydzili takiego kasztana. Jako, że Adam ma takie same obaj stwierdziliśmy, że wykorzystamy szkło, a resztę poddamy tuningowi. Wszystko pójdzie na nowo do lakieru i chromu. Jest to lampa robiona dla nich na wzór oryginalnej ale wykonawcę trafili kiepskiego. Głównie chodzi o jej wykończenie.

No i ten wspaniały gadżet na ścianę firmy 8) - duży 8), konkretny 8), metalowy 8) ,fajowy 8).

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: Addams »

Faktycznie amerykańskie pojęcie "identyczne z oryginalem" nie jest tożsame z naszym ale na szczęście da się z tego cacko zrobić :wink:
A gadżet fajnie ze się podoba :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

W gadżecie brakuje kilku otworów po kulach ale to się chyba da załatwić 8)

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: Kwiatec »

kylon pisze:W gadżecie brakuje kilku otworów po kulach ale to się chyba da załatwić 8)
jakim chcesz kalibrem ??? :mrgreen: 223 czy 7x64 :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

Teraz troszkę rdzy. Zebrałem swoich kilka drobiazgów do wypiaskowania po sporej segregacji oraz kilka części od Paździerza. Nie wszystkie są na fotce ale we środę jadę to wszystko zawieźć. Pomalowałem również kilka uchwytów wcześniej wypiaskowanych. Jako, że moje chłopaki są grzebaczami w ziemi odczyściłem dziś mosiężne rurki nagrzewnicy. Nie wiem co to były za preparaty ale się pieniło i rurki są jak nowe.

Obrazek

No i wspomniane lampki. Upór mój jest tak duży, że znalazłem nówki oryginały. Zobaczymy czy uda się je pozyskać. Są bardzo daleko :shock:. Wyglądają dokładnie tak samo jak te tylko nie trzeba ich poprawiać.

Obrazek

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: Addams »

no, na zdjęciu to się prezentują nawet przyzwoicie :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

Da się z nich zrobić fajne halogeny ale kupując produkt like original można się rozczarować. Tak jak wspomniałeś to typowo amerykańskie podejście do odbudowy aut czyli dla nich odrestaurowane auto to zrobiony projekt ala Pimp my ride.
W kilka dni nadwozie aluminiowe, na to szpachla i jaskrawy lakier. Duże chromowane koła i fura gotowa. Myślę, że w warunkach polskich te halogeny zardzewieją w kilka dni. Dlatego po prostu trzeba na nowo zrobić chromy i lakier. Jeśli nie nie uda się pozyskać tamtych to zrobię te.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

W kwestii lampek zapożyczyłem trzy fotki z forum http://www.ih8mud.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i dzieło krasnoludków :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

czaya
Klubowicz
Posty: 563
Rejestracja: 09 wrz 2008, 08:11
Auto: www.ready2go.pl
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: czaya »

coraz bliżej... :!: :D

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: konus »

Już za chwileczkę, już za momencik Kylon czterdziestką będzie się kręcił.
Po mieście :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: Kwiatec »

konus pisze:Już za chwileczkę, już za momencik Kylon czterdziestką będzie się kręcił.
Po mieście :mrgreen:
coś czuję że tylko od większego święta nią wyjedzie. tyle kasy i pracy w to włoży że można się zapłakać jak jakiś wuj go zarysuje o co na modlinskie baaardzo łatwo :mrgreen:

ODPOWIEDZ