J95 jako ''autobus''

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

piotr95
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2010, 21:56
Auto: Land Cruiser j95
Kontakt:

J95 jako ''autobus''

Post autor: piotr95 »

Witam.Jestem zadowolonym użytkownikiem owej Tojki, po pierwszych wyjazdach w plener postanowiłem trochę dołożyć ,no i tak się zaczeło. Doprowadzenie autka do takiego stanu zajeło mi 2 lata i teraz mogę powiedzieć że da się nim jeździć. Pierwsza była wyciągarka , później kpl. zawieszenia OME ,osłony podwozia i po zweryfikowaniu orginalnego plastika nastał właściwy zderzak a na końcu solidne progi. Całość prac to własna twórczość garażowa oczywiście podparta wiedzą z forum (podziękowania i szacun dla wszystkich) i trochę czasu spędzonego w warsztacie dało właśnie taki efekt. Pewnie nie ma się czym chwalić ale ja jestem zdowolony , bo na codzień wiernie służy a i w terenie dzielności jej nie brakuje. Pozdrawiam wszystkich.
Załączniki
Czasem się gdzieś pojedzie.
Czasem się gdzieś pojedzie.
To jest mój ''bulwar''
To jest mój ''bulwar''
IMG_5025.JPG

Awatar użytkownika
klepa
Klubowicz
Posty: 283
Rejestracja: 12 lut 2011, 19:45
Auto: Sprinter4x4 (16r.), V8 (08r.), Patrol Y61 GU4 (08r.)
Kontakt:

Re: J95 jako ''autobus''

Post autor: klepa »

Jak dla mnie bomba :) Dobrze rozumiem, że zarówno zderzak jak i progi to Twoje autorskie dzieło? Można więc prosić o więcej tych elementów (zderzak trochę z daleka przypomina produkcję fabryka4x4)

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: J95 jako ''autobus''

Post autor: Gladzio »

Bardzo ładne autko...

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: J95 jako ''autobus''

Post autor: Gałka »

piotr95 pisze:Pewnie nie ma się czym chwalić

Chwal się każdą śrubką własnoręcznie przykręconą ! Teraz i Ty wiesz ile frajdy może dać własnoręcznie wykonana praca.

piotr95
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2010, 21:56
Auto: Land Cruiser j95
Kontakt:

Re: J95 jako ''autobus''

Post autor: piotr95 »

Witam.
Jeśli chodzi o zderzak to faktycznie wzorowałem się na tym z '' Fabryka 4x4'' , bo ten wydawał mi się najfajniejszy. Do tego trochę własnych pomysłów i tak właśnie wygląda. Wykonany jest z blachy 3 mm , plus wpasowane oświetlenie, ponadto sam zderzak da się zdjąć bo wyciągarka jest zamontowana na osobnej podstawie przykręconej na stałe do ramy.
Progi są z kształtownika 30x40x3mm przykręcone do ramy w trzech miejscach , plus aluminiowe nakładki coby pociechy sobie nóg nie płamały. Myślę że nie ma co przesadzać z gróbością stali bo to nie przeprawówka a całe auto po doszpejowaniu i z pełnym kotłem i tak waży ok. 2100kg, które trzeba rozpędzić i zatrzymać.

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: J95 jako ''autobus''

Post autor: Remiołek »

Piotr95, baaardzo mi się podoba Twoja Toyota. Daj się namówić na szerszy opis, proszę.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: J95 jako ''autobus''

Post autor: seburaj »

jaki tam z j95 "autobus"... toż to kompaktowe kombi, tylko wyższe nieco, miejsca mało jak na lekarstwo :roll:

piotr95
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2010, 21:56
Auto: Land Cruiser j95
Kontakt:

Re: J95 jako ''autobus''

Post autor: piotr95 »

No cóż , jeśli chodzi o stwierdzenie ''autobus'' to zależy kto z czego się przesiadł i jakie mamy oczekiwania co do omawianego ''Landka'', ale jak dla mnie to ok.
Remik daj znać co Cię interesuje z opisu, bo do pisania epopei mam jakoś poszkolmy niesmak. Możesz na priwat napisać , to może się zjedziemy na jakąś małą włóczęge , bo nie mogę wyciągnąć swojej ferajny.

ODPOWIEDZ