Przekładka Gałki - HZJ 73

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: Gałka »

A co tam, zajrzałem do obydwu skrzyń. Dla mnie wszystko takie same.
A dla Was?

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: nieludzki »

zawsze lubiłem zabawę pt.: popatrz na obrazki i znajdź szczegóły którymi się różnią...
jak dla mnie to na dole brakuje tej czerwonej uszczelki z pierwszego zdjęcia... :mrgreen:

tak to ja mogę rozmawiać o mechanice... :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: kylon »

Policz Jasiu ilość zębów bo na oko to chłop w szpitalu :wink:

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: Gałka »

które zęby? Wszystkie ? :(

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: Gałka »

26 szt. w obydwu skrzyniach; liczona pierwsza zębatka z lewej. Grubości i średnice koła zębatego te same :D
jak to wyjąć ?

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: lecchu »

O kurde, aleś się rozpedził mister Gałka.....
Szacun, bo z wpisu "jak to wyjąć ?" wnioskuję, na jak głęboką wodę właśnie skaczesz :D

Pzdr.
L.

Kameleon

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: Kameleon »

Gałka pisze:26 szt. w obydwu skrzyniach; liczona pierwsza zębatka z lewej. Grubości i średnice koła zębatego te same :D
jak to wyjąć ?
Jasiu, specjalnie dla Ciebie H55F repair manual:
http://www.bustedfingermotorsports.com/ ... f=25&t=356" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: Addams »

Oj robi się grubo :shock:

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: Gałka »

Kameleon pisze: Jasiu, specjalnie dla Ciebie H55F repair manual:
http://www.bustedfingermotorsports.com/ ... f=25&t=356" onclick="window.open(this.href);return false;

dzięki, jeszcze bardziej mnie przeraziłeś :shock: Oddam to jednak fachowcowi.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: Gałka »

Dzień poświęcony desce rozdzielczej.
Ponieważ będzie miała teraz kolor szary ( poprzednio była brązowa ) to musiałem poprzenosić stare HZj-towskie przełączniki na 24V ( lampki ) do nowej obudowy. Przy okazji wszystko pomyłem. Znalazłem 2 spalone żarówki. Jutro kupię nowe i wymienię. Zawsze jest problem z tymi żarówkami bo nie wszystkie stacje i sklepy mają te na 24V , zwłaszcza takie maciupcie. Trzeba będzie od razu kupić na zapas.
Przekładając wyłączniki wymieniłem stare gąbki na nowe. Mają one zapobiegać stukaniu kostek na wertepach. Od siebie dołożyłem jeszcze kilka takich poduszek do kostek, które ich nie miały. Staram się też wszystkie przewody w peszlach przywiązywać gdzie się da tytrytkami aby nie ruszały się. Wtedy stukają i mogą się przetrzeć ( nie moje bo mają dwie warstwy izolacji: taśma elektryczna i peszelek- wiem, wiem ; przerost formy nad treścią :D ).
Zamontowałem też stare głośniczki w desce rozdzielczej. Nie będą one jednak podłączone do radia tylko do ...CB. tak sobie wymyśliłem.
Przykręciłem też już wszystkie linki; ( od otwierania wlewu paliwa, maski, nawiewów.) Praktycznie mogę już zamykać całość deski rozdzielczej. Tylko wymienić żarówki.
Na razie składam samochód "fabryczny". jak skończę to zabiorę się za moje "wynalazki" a tego będzie ze 3 x więcej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: Gałka »

i jeszcze kilka zdjęć..

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: MariuszS »

Gałka pisze: Znalazłem 2 spalone żarówki. Jutro kupię nowe i wymienię. Zawsze jest problem z tymi żarówkami bo nie wszystkie stacje i sklepy mają te na 24V , zwłaszcza takie maciupcie. Trzeba będzie od razu kupić na zapas.
Jasiu, olej żarówki - załóż diody. Będziesz miał dożywotni spokój.
Gałka pisze: Zamontowałem też stare głośniczki w desce rozdzielczej. Nie będą one jednak podłączone do radia tylko do ...CB. tak sobie wymyśliłem.
No, dokładnie taki sam pomysł miałem, i dlatego nie wypieprzyłem starych głośniczków. ;-)
Ale, jeszcze mi się marzy jakiś mały wzmacniaczyk, z możliwością sterowania głośniczkami (albo bardziej dla pilota, albo bardziej dla mnie)

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: Gałka »

MariuszS pisze: Jasiu, olej żarówki - załóż diody. Będziesz miał dożywotni spokój.

Gdzie dostanę takie małe diody do podświetlenia wyłączników ( jakieś 3x8 mm z drucikami po bokach) i na 24V ) aby pasowały do gniazd? Już nie chce mi się przerabiać instalacji. Oryginały też wytrzymają z 15 lat ! Najwyżej kupię podwójnie i starczy mi do us..śmierci! :D
Diody chcę zamontować do oświetlenia kabiny; mam kupioną gotową lampkę na 24 V. Postaram się przełożyć flaki.. Tylko daje zimne światło :( , może jakaś folia ?. I do lampy roboczej z tyłu. Zastanawiam się nad listwami diodowymi z tyłu w zabudowie. Używam sporo tego towaru do podświetlenia reklam.

A propos głośników w drzwiach. Do szyby mam ok. 40 mm. A głośniki mają ok 40-60 mm głębokości. Widziałem w norauto specjalne dystanse ( ale plastikowe ). Nie popsuje to brzmienia ?
No i jeszcze muszę zdecydować jakie głośniki. Widziałem gdzieś JBL 16" z dodatkowym głośniczkiem niskotonowym za ok. 260 zeta. Ale już sklepu nie ma... :(

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: Pyrka »

Gałka pisze:Widziałem gdzieś JBL 16" z dodatkowym głośniczkiem niskotonowym za ok. 260 zeta. Ale już sklepu nie ma... :(
Obrazek


ODPOWIEDZ