Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: finger »

Cos oprocz zmieniarki i jednostki centralnej? Bo jesli tylko to robisz od d*py strony. Podstawa to dobry wzmak i glosniki :) jak ktos chce u mnie posluchac to sluze odsluchem :P

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Maru123 »

finger wiem że od dupy strony ale w moim przypadku to była ta właściwa strona. jak auto zanabyłem zainstalowany był stary kaseciak, więc ani CD ani USB nie było obsługiwane. Postanowiłem więc najpierw kupić cos co odtwarza współczesne formaty a głośnikami i wyciszeniem drzwi zajmę się później. Spoko to samo przerabiałem w poprzednim aucie i tam trochę wiedzy na ten temat zdobyłem.
wszystko będzie sukcesywnie montowane :wink:

Jako ciekawostka powiem Wam że nawet stare dupne głośniki w TLC90 grają lepiej niż grały moje seryjne głośniki w 4 letniej octavii :lol:

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: finger »

A to chyba, ze tak :) jaki wzmak i glosniki planujesz wsadzic? Jakis reklamowany shit czy cos w tej samej cenie ale dobre jakosciowo?

Ja mam pedzone wszystko Harman/Kardon, glosniki ground zero, bass firmy powerbass ale idzie do wymiany,

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Maru123 »

finger jeszcze nie wiem co będzie. jak na razie to jestem rozczarowany tym alpine :| spodziewałem się czegoś lepszego :roll: będę szukał nowej stacji... jak masz rozwiązane głosniki? wszystko w fabrycznych otworach czy na gwizdki umieściłeś w jakimś innym miejscu?

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Jureq »

Maru123 pisze:finger jeszcze nie wiem co będzie. jak na razie to jestem rozczarowany tym alpine :| spodziewałem się czegoś lepszego :roll: będę szukał nowej stacji... jak masz rozwiązane głosniki? wszystko w fabrycznych otworach czy na gwizdki umieściłeś w jakimś innym miejscu?
zanim zaczniasz szukac nowej stacji wymień głośniki (bez żadnych wzmacniaczy na początek, polecam AudioSystem MX-165) i zrób wytłumienie bo to podstawa, tweetery obowiązkowo na górze mogą być na słupkach, desce lub wpuszczone w tapicerkę drzwi jeśli przebolejesz wiercenie :mrgreen:

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: finger »

Maru ale czym jestes rozczarowany? Jakoscia? Zmien glosniki... Ja mam srednie-bass w oryginalnym miejscu montazowym na slupkach mam tweetery. Wzmacniacz mam z tylu w bagazniku fikusnie zamontowany. Z montazem w miejscach seryjnych trzeba ostroznie, bo duzo glosnikow sie nie miesci.

Natomiast osobiscie uwazam, ze wygluszanie tego auta jest bez sensu, bo efekt bedzie mizerny, a silnik i tak zagluszy wszystko :D

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Maru123 »

chłopaki ja wiem że głośniki to podstawa :D . w poprzednim aucie miałem dlsy ( http://www.centrumaudio.pl/DLS_UP8i-2392.html" onclick="window.open(this.href);return false; ) w połączeniu z kenwoodem dnx520 vbt i byłem z nich bardzo zadowolony. dodatkowo były wygłuszone drzwi, zamontowane dystanse a tweetery były zabudowane w robionych pod nie słupkach A.

Alpinem jestem zawiedziony nie pod katem brzmienia ale pod kątem wykonania sprzętu i jego obsługi. O wiele bardziej pasował mi kenwood. Jeśli chodzi o jakość dźwięku- trudno powiedzieć coś, przy standardowych głośnikach :roll:

Co do dalszych planów- szukam nowej stacji i głośników. Drzwi mimo wszystko wygłuszę bo uważam że warto, a na pewno nie zaszkodzi. Tweetery albo wrzucę w górną część drzwi ( trzeba będzie wiercić :? ) albo przerobi się słupki A i tam się je wepchnie :roll: w każdym razie sytuacja jest rozwojowa i mam czas- Toyota zostanie na pewno ze mną na długo więc luz 8)

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: finger »

miales glosniki zapiete do radia?... system audio to wzmak + glosniki + bass, wtedy to jakos tam gra

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Maru123 »

Witam!

Wczoraj wróciłem z Czech- auto zrobiło 2000km bez zająknięcia, w międzyczasie wybiło 270000km ogólnego przebiegu a auto lata aż miło- zakochany jestem w tym aucie :mrgreen:

podróż umilał nowy gażet- podwyższony podłokietnik. Jak zapewne posiadacze J9 się orientują seryjny niski nie jest szczególnie wygodny...

Dla zainteresowanych numer części: (z FV) A58905-60060-BO
dostępny kolor szary (moon) i beżowy (oak)
czas oczekiwania ok 1,5 tyg.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: finger »

eee chyba szkoda kasy na takie cos...pozatym wyrabia nawyk trzymania dzwigni biegow i opierania sie na tym lokciem, a podstawa bezpieczenstwa to ZAWSZE dwie rece na kierownicy.

Awatar użytkownika
JaroFix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 16 mar 2009, 21:04
Auto: Nissan Patrol GU4
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: JaroFix »

finger pisze:eee chyba szkoda kasy na takie cos...pozatym wyrabia nawyk trzymania dzwigni biegow i opierania sie na tym lokciem, a podstawa bezpieczenstwa to ZAWSZE dwie rece na kierownicy.
Chyba nie na miejscu jest komentowanie czy się to opłaca czy nie. Widocznie kolega miał luźną gotówkę i zagospodarował ją właśnie w ten sposób. Takie jego prawo.

A schowków w aucie nigdy za wiele

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: finger »

moze masz racje ;-)

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Maru123 »

klamoty skompletowane... jutro montaż :D

Obrazek

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Maru123 »

ok zawieszenie na swoim miejscu :mrgreen: nie mogłem się powstrzymać i wpadłem na chwilę na poligon.

lift nie za duży ale jest wyraźna poprawa w jeździe autem szczególnie w koleinach, pozatym nowe amory lepiej wybierają nierówności i szybciej reagują, stare amory po 270kkm były troszkę sfatygowane :roll:

na asfalcie jak na razie mało co jeździłem wiec jeszcze nie wiem co i jak



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: marcinvvv »

jak to jest mozliwe ze nawet w blocie ten samochod wydaje sie czysty ? :mrgreen: jakas pasta, wosk ?

ODPOWIEDZ