Toyota HZJ76

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Toyota HZJ76

Post autor: MariuszS »

Ja wprawdzie nie mam HZJ76, lecz LJ-79 gabarytami jest identyczna.
Jeśli chodzi o "stabilność w zakrętach na tak wąskich gumach", to spieszę donieść, iż nie widziałeś chyba jeszcze naprawdę wąskich opon ;-)))
Ja jeżdżę od kilku lat na klasycznych "pizzacutterach" Michelina o rozmiarze 7,50 R16, które przy prawidłowym (w tym przypadku wysokim) ciśnieniu mają realną szerokość ok. 192 mm :mrgreen:
Natomiast, co do samej "stabilności w zakrętach", to jazda takim autem i tak wymaga "należytego dostojeństwa", więc nie bardzo widzę sens rozważania.... Po prostu, to nie jest F1 ani Subaru, tylko "wyspecjalizowana ciężarówka" ;-)

Gonzo223
Klubowicz
Posty: 34
Rejestracja: 26 maja 2010, 08:19
Auto: Toyota KZJ70 & HZJ76
Kontakt:

Re: Toyota HZJ76

Post autor: Gonzo223 »

Przy tym termostacie w kabinie szybko się nagrzewa i jest ciepło nawet przy - 25 ale temperatura silnika jest za niska i wtedy pali jak smok ,a to bardzo boli.Termostat miałem dostać dzisiaj , niestety nie doszedł ma być w poniedziałek Ubiegłej zimy wziąłem płyn z chłodnicy w strzykawkę i zostawiłem na dworze na ziemi było powyżej - 30 po całej nocy był płynny. Olej wymieniłem przed zimą . W temacie opon Mariusz już napisał .

Awatar użytkownika
JaroFix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 16 mar 2009, 21:04
Auto: Nissan Patrol GU4
Kontakt:

Re: Toyota HZJ76

Post autor: JaroFix »

Morel, a może tak pochwalił byś się swoim autem w osobnym temacie, plis. :wink:

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Toyota HZJ76

Post autor: Emek »

FIX pisze:Morel, a może tak pochwalił byś się swoim autem w osobnym temacie, plis. :wink:
Proszę oto ona.
Załączniki
DSCF2340.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
DSCF2341.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
DSCF2343.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Toyota HZJ76

Post autor: Emek »

Gonzo223 pisze:Przy tym termostacie w kabinie szybko się nagrzewa i jest ciepło nawet przy - 25 ale temperatura silnika jest za niska i wtedy pali jak smok ,a to bardzo boli.Termostat miałem dostać dzisiaj , niestety nie doszedł ma być w poniedziałek Ubiegłej zimy wziąłem płyn z chłodnicy w strzykawkę i zostawiłem na dworze na ziemi było powyżej - 30 po całej nocy był płynny. Olej wymieniłem przed zimą . W temacie opon Mariusz już napisał .
Faktycznie zauważyłem że nawet przy rozgrzanym silniku wskaźnik temperatury nie dochodzi do połowy skali ale uznałem to za fuszerkę skośnego montera, nie odnotowałem jakiegoś radykalnie dużego spalania.Ostatnie 700 km zrobiłem wyłącznie po mieście, dziś zatankowałem 78 litrów przy przebiegu 707 km to około 11/100km co przy 4,2 pojemności uważam za dobry wynik tym bardziej że mój poprzedni pojazd defender 90 palił minimum 11 a nie było w nim nic prócz radia, żadnej klimy, ogrzewania,elektryki słowem kompletnie nic co mogłoby wpływać na zużycie paliwa z tym że Def ma stały napęd na 4 natomiast wynik Tojki w zasadzie odnosi się wyłącznie do pracy na tylnym napędzie.Zobaczę jak będzie w zimie jak pochodzi na 4 łapach.

Awatar użytkownika
Man With Camera
Posty: 125
Rejestracja: 12 cze 2020, 21:55
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Toyota HZJ76

Post autor: Man With Camera »

Gonzo223 pisze:
10 paź 2012, 20:10
Hej,
montażu systemu ERPS dokonałem w warsztacie wyprawa4x4 .Niestety moja wersja nie ma blokad :cry:
Hej Gonzo223 - mógłbyś się podzielić doświadczeniem odnośnie skuteczności tego systemu z perspektywy 10 lat użytkowania? Którą wersję systemu masz zainstalowaną?

ODPOWIEDZ