Wlasnie kupilem ... LJ78

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Wlasnie kupilem ... LJ78

Post autor: Heniu »

Szczepan ponotuj tylko wydatki z tym związane bo jestem ciekawy ostatecznej ceny i kibicuje dalej.

Awatar użytkownika
MilitarniKris
Posty: 121
Rejestracja: 29 lis 2010, 09:46
Auto: LJ70 - CeJota
Kontakt:

Re: Wlasnie kupilem ... LJ78

Post autor: MilitarniKris »

no ładnie ładnie, postępy w pracy niesamowite i cieszę się, że Cię zmotywowałem do działania zabierając motor:)
Niestety nie miałem jeszcze czasu by go przełożyć ale się wezmę i zrobię.
Faktycznie potwierdzam, że autko wygląda perfekcyjnie, szkoda że japoński anglik ale biorąc pod uwagę warsztat to będzie efekt jak trzeba - powodzenia i trzymam kciuki :idea:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Wlasnie kupilem ... LJ78

Post autor: MaxLux »

MilitarniKris pisze:no ładnie ładnie, postępy w pracy niesamowite i cieszę się, że Cię zmotywowałem do działania zabierając motor:)
Niestety nie miałem jeszcze czasu by go przełożyć ale się wezmę i zrobię.
Faktycznie potwierdzam, że autko wygląda perfekcyjnie, szkoda że japoński anglik ale biorąc pod uwagę warsztat to będzie efekt jak trzeba - powodzenia i trzymam kciuki :idea:
Dzieki za motywacje !
Mam nadzieje ze prace beda postepowaly blyskawicznei i juz w czerwcu bede sie cieszyl nowka sztuka nie anglikiem ale bialym krukiem KJZ78

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Wlasnie kupilem ... LJ78

Post autor: francek »

Fajnie, że przekładasz bo będzie ciekawe autko. Powinno wyjść coś koło 8-10 kzł z gratami - taniej się nie da zrobić porządnej przekładki 8) Najgorszy diabeł jest w elektryce :!: Przynajmniej tak jest w Patrolu.
Powodzenia bo to długa i żmudna droga ale efekty są znakomite :)

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Wlasnie kupilem ... LJ78

Post autor: MaxLux »

Na razie do "kotla" poszlo:
- fajna toyka KZJ70 wartosci ok 25k (zderzaki i progi z Punks Garage, wyciagarka Super Winch, OME, BTG 33")
- Druga fajna LJ78 cena ok 13k (stan igla zero korozji, diff-lock, klima, 7miejsc, full elektryka,)
- odzyskalem 4k za silnik EFI + jeszcze do sprzedania pozostalosci z KZJ ok 6k

Czekajace wydatki to robocizna no i wszystkie nowe czesci ekspolatacyjne (lozyska, uszczelnacze, paski, sprzeglo, klocki, tarcze) zeby stan byl jak fabryczny - cos jak 40-tka kylona

Calosc projektu powinna zamknac sie kwota ok 45k ... ale na pewno bedzie to wartowalo bo.... nie ma juz takich aut a taki nowy dinozaur przezyje nowa 150'tke i kto wie czy za 10 lat nie bedzie wiecej od niej wart :mrgreen:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Wlasnie kupilem ... LJ78

Post autor: MaxLux »

Roboty ruszyly po Magamie :D
wstawiono sciane grodziowa z KZJ70 pomalowana wczesniej na kolor nadwozia c.zielony.
W tym tygodniu bedize montowany silnik i skrzynia :D
Załączniki
wstawiona grodz pomalowana na kolor nadwozia
wstawiona grodz pomalowana na kolor nadwozia
toyka23.jpeg

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Wlasnie kupilem ... LJ78

Post autor: hashid »

no pięknie pięknie, będzie cudo, będzie :mrgreen:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Wlasnie kupilem ... LJ78

Post autor: MaxLux »

Cudo .... jeszcze sie robi - nikt nie mowile ze bedzie latwo :D
Juz widac swiatelko w tunelu, powoli sie skreca wszystko do kupy i teraz dopiero widac ile "duperele" kosztuja ...
Engine pali, klima sie ladnie dala zamontowac, kule zregenerowane - zalozone nowe lozyska i zestawy naprawcze...
tylny wal trzeba bylo przedluzyc bo skrzynia manualna jest krotsza niz automat ... do przedniego walu trzeba bylo kupic organalne krzyzaczki bo poprzednie "tez tak samo dobre" z KZJ starczyly na rok ;)
Przyoklazji zmieniono caly komplet sprzegla na Aisina ...

Na razie konkluzja jest taka, ze mozna jak najbardziej robic przekladke ale jak ma sie dawce na poswiecenie - liczba rzeczy ktore sa potrzebne naprawde jest olbrzymia - nawet wygluszenie pod pasazerem trzeba przelozyc bo jest mala dziura od spocznika dla lewej nogi ;)
Załączniki
Nawet ladnie - super bedzie jak sie skonczy detale
Nawet ladnie - super bedzie jak sie skonczy detale
Engin jak nowka
Engin jak nowka
tu jak po huraganie
tu jak po huraganie
kule jak psu jajca
kule jak psu jajca

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Wlasnie kupilem ... LJ78

Post autor: Addams »

Piękny projekt :D

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Wlasnie kupilem ... LJ78

Post autor: MaxLux »

Uff - w koncu !

Autko jezdzi :D - ba ! nawet zapier... jak ta lala :shock:
Odebralem w Czwartek w Gliwicach i po przejechaniu kilkuset kilometrow na razie wszystko gra.
Dzieki przelozeniom 4,88 w mostach autko rewelacyjnie przyspiesza - Vmax bez problemu osiaga 150km/h...

Juz nawet w trakcie wykonywania projektu niejednokrotnie okazywalo sie, ze gdyby nie kompletny "dawca" byloby bardzo trudno to wykonac bez rzezby ...
- Elektryka przeniesiona z KZJ'a, ale i tak bylo pare zonkow z dodatkowym swiatlem stop, zasilaniem szyber-dachu i lampki sufitowej bo wiazka z anglika przechodzila z drugiej strony niz wtyczka w KZJ'cie ...
- zegary przelozone pol na pol bo w angliku byl superancki wskaznik "diff-lock" na zegarze obrotomierza ...
- klima (parownik i kanaly) w calosci z KZJ'ta
- zrobiony w calosci nowy wydech (z anglika z cienkie rury do 3-litrowego silnika a z KZJ'ta byl zgnity)
- tylny wal przerobiony (byl za krotki bo w orginale skrzynia byla automat) - kupione nowe krzyzaczki po prawie 500 zeta sztuka :shock:

Zostalo do zrobienia:
- panel sterowania szyb (ponoc dostane od 4-runnera Wojtka)
- jakies ladne LED'y na przod
- glosniki przod - bo nie bylo ich orginalnie ;)

Fajnie podpasowala zawiecha (OME +2") z KZJ'ta, zderzaczki i opony BFG 33x10.5, progi sa nowe z kwadratowego profilu z nakladka.

Koszty lepiej nie pisac bo to hobby :mrgreen:
Przekladka 3.5k, przelozenie silnika i skrzyni 2.5k mase nowych czesci (sprzeglo, lozyska, uszczelniacze, rozrzad, wydech oleje itp 7k...
Kompleksowe sprzatanie i mycie 0.46k :mrgreen:

Zdjecia niebawem 8)

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Wlasnie kupilem ... LJ78

Post autor: MariuszS »

No pięknie!!! :D
Nie wiem, czy doczekam tych obiecanych zdjęć, bo już mnie zazdrość zaczyna rozsadzać ;-)
Gratulacje za konsekwencję!

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Wlasnie kupilem ... LJ78

Post autor: Kwiatec »

ładna jak żadna. wczoraj wieczorkiem widziałem ją na górczewskiej. w pierwszej chwili myślałem że Mariusz do wawki wpadłi i siedzi cicho (bo numery KRAkowskie) ale po chwili zwątpiłem bo Mariusz nie ma dwukolorowej. potem szybkie myślenie i po przejechaniu kilometra skojarzyłem że to Maxluksa. szybki fon to potwierdził. oglądanie w tym tygodniu w Balsamie :))))
Cudna też chcę taką :))

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Wlasnie kupilem ... LJ78

Post autor: seburaj »

no dobra, a co z legalnością takiego projektu :?:
anglik wprowadzony w obszar celny i zalegalizowany ?
o formalną stronę techniczną przeróbek to już nawet nie pytam :wink:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Wlasnie kupilem ... LJ78

Post autor: MaxLux »

seburaj pisze:no dobra, a co z legalnością takiego projektu :?:
anglik wprowadzony w obszar celny i zalegalizowany ?
o formalną stronę techniczną przeróbek to już nawet nie pytam :wink:
Standardowa procedura jak przy sprowadzaniu kazdego auta - urzead celny, skarbowka Vat-24, tlumaczenia, przeglad ubezpieczenie itp...
Panowie z przegladu technicznego jedynie co mieli podejrzenie ze auto nie wyglada na 94r :mrgreen: Mysleli ze wlozylem nowe auto na stara rame :lol:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Wlasnie kupilem ... LJ78

Post autor: seburaj »

no to full legal... a nie czepiali sie przekładki (homologacja etc) ??

ODPOWIEDZ