Wyszukana KDJ95:)

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: oskar »

Z tematem fabrycznych blokad to już sie zapoznawałem, mam nadzieję na tańszą wersję :? .
konus pisze:oskar będziemy się w lato pewnie widywać, jakoś bardzo znajomo miejsca z fotek wyglądają. :lol:

Co do blokady to niestety częstą bolączką nieprawidłowo użytkowanych aut ( po szosie tylko ) jest jej usterka, jednak nie musi się to wiązać z jej wymianą gdyż często pada system załączania.
To są rozległe, dziewicze :wink: tereny na zachód od Ustki, gdzie ganiają m.in. panowie z ŻW oraz fotka z zachodniego falochronu.

Awatar użytkownika
HunterR32
Posty: 77
Rejestracja: 03 mar 2010, 13:39
Auto: J90
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: HunterR32 »

oskar pisze:Z tematem fabrycznych blokad to już sie zapoznawałem, mam nadzieję na tańszą wersję :? .
konus pisze:oskar będziemy się w lato pewnie widywać, jakoś bardzo znajomo miejsca z fotek wyglądają. :lol:

Co do blokady to niestety częstą bolączką nieprawidłowo użytkowanych aut ( po szosie tylko ) jest jej usterka, jednak nie musi się to wiązać z jej wymianą gdyż często pada system załączania.
To są rozległe, dziewicze :wink: tereny na zachód od Ustki, gdzie ganiają m.in. panowie z ŻW oraz fotka z zachodniego falochronu.
bo tam jest coś o czym nie można mówić :D dlatego żetony sie kręcą

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: konus »

Ja się tam kręce od 8 lat w każde lato. :mrgreen: na wschód tez jest sporo ładnych dróg.

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: oskar »

W sobotę odebrałem z warsztatu mocno odmienioną Lanserkę, czyli:
1. polibusze na wszystkich wahaczach Terrain Tamer plus Super Pro na Panhardzie, zaś na stabilizatorach Super Pro przód i Terrain Tamer tył, aż na wszystkich? o tym zaraz;
2. sworzeń prawy 555 wymieniony? o tym zaraz :? ;
3. parapety ściągnięte;
4. polibusze Super Pro na przekładni;
5. czyste konto :?;
6. wzmocniowe przednie otwory do ciągania.
ad.1 W dwóch warsztatach w tym w ASO w rozpisce pisali, że ogólnie do wymiany tuleje przodu na dole i panharda, a dopiero jak podjechałem z zestawem polibuszów do tychże do znajomego, żeby ostatecznie postawić auto na...polibusze okazało się, ża właściwie wszystkie tuleje są do wymiany, strzępy panie, fotki podrzucę i ja będąc dyletantem od razu to dojrzałem k... mać, to pytam gdzie oni zaglądali. W efekcie po perturbacjach i 3 dniach blokowania kanału, czekając na części wymieniłem wszystko w cholerę.
Oczywiście w międzyczasie okazało się, że śruby regulacyjne z nakrętkami też są do wymiany, i znów czas i siano :? .
ad.2 Prawy dolny sworzeń przodu zamówiony, dostarczony, ale zamontowany na lewym kole siedząc za kierownicą i teraz mam pytanie czy zakładowi mechanicy patrzę jakoś inaczej na te sprawy np. od frontu, bo wymieniony sworzeń był faktycznie do wymiany, a na drugie koło nie pasował ni w ząb i ciekawi mnie czy aby dwóch nie miałem do wymiany :? .
ad.3 No i ma dużo większy prześwit, teraz trzeba uzbierać na rurowe pod Hi Lifta.
ad.4 Wymienione i mam nadzieję na spokój na dłuższy czas.
ad.5 :D
ad.6 Wspawana w kąt blacha, która zabezpiecza przed wyginaniem na boki, póki co to musi wystarczyć, zaś z tyłu hak z szeklą mniejszą od kuli, i tu pewnie gromy polecą, sam mam mieszane uczucia, ale właściwie czemu nie skoro jest bardzo solidnie przykręcony do ramy? Ma ktoś rzeczowe argumenty.

Wciąż mi coś chrobocze jak skręcam w lewo wjeżdżając na np. krawężnik wysoki...ktoś ma pomysł?

Silniczek blokady pracuje, będziemy rozkręcać w przyszłym tygodniu, żeby spojrzeć do tam się podziało.

Z ciekawostek mierzyłem prześwit i wychodzi 25cm, jak jest u was?
Póki co stwierdziłem, że na razie nie będę liftować, a na wyprawy, nie tak bardzo ekstremalne, chyba wystarczy, co?

BTW Mam do sprzedania orurowanie przednie, oryginalne Toyotowskie i progi również oryginalne, niedługo wrzucę na giełdę i aledrogo.
Przód dał się we znaki, bez gumówki się nie obeszło:)
Przód dał się we znaki, bez gumówki się nie obeszło:)
Tutaj już bez parapetów.
Tutaj już bez parapetów.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: Kwiatec »

konus pisze:Ja się tam kręce od 8 lat w każde lato. :mrgreen: na wschód tez jest sporo ładnych dróg.
ja też od 10 lat siędzę na wakacjach w ustce lub w dębnicy kaszubskiej :) Może małe spotkanie zrobimy na basenie w hotelu Lubicz :mrgreen:

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: konus »

Albo w galerii Jantar? :mrgreen:

Jestem za i z Oskarem może jakiś teren zrobimy. Ja mam mega fajny podjazd przy samym wjeździe do poddąbia od strony rowów, oskar wiesz o jakim piszę? Próbowałeś tam podjechać?

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: oskar »

Na basenie będziemy się poznawać jak w Wielkiej Włóczędze nieodżałowanego de Funesa w scenie w łaźni :D
A podjazdu nie kojarzę muszę przyznać, a to no drodze z Dębiny, czy na jakiejś bocznej w lesie? Nie omieszkam nadrobić zaległości. :D

Ciekawostką jest fakt tego sworznia o ktorym pisałem - dwa warsztaty stwierdziły, że prawy dolny jest do wymiany więc zamówiłem prawy dolny 555 o numerze WT-J12027, ale pasował tylko na lewe koło siedząc za kierownikiem. Wczoraj na geometrii powiedziałem żeby sprawdzili co z tym prawym i stwierdzili że jest OK. QUE PASA!!!

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: oskar »

Pytanie z prawym sworzniem pozostało bez odpowiedzi więc widać nikt włącznie ze mną nie wie dlaczego akurat prawy na lewym kole :wink:
Wciąż czekam na roztopy
Załączniki
20110216_006 na forum.jpg
Na kawę, już bez rejestracji zostawionej podczas brodzenia :D
Na kawę, już bez rejestracji zostawionej podczas brodzenia :D

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: oskar »

Podrzucam zaległe fotki tulejek i gum, których przypadkiem pan wymiennik w serwisie ASO nie dojrzał, bo wyglądają wbrew pozorom bardzo dobrze :x :wink:
Konus nie kojarzę tego podjazdu między Rowami, a Poddąbiem, może zbyt bojaźliwie szukałem :wink:
Za to doświadczony w łofrołdzie znajomy ostatnio przekulał mnie Lanserką po starym nasypie kolejowym...cyt. "...miałem serce w przełyku lecz nic mi się nie stało..." Oj długa i pewnie piękna droga zanim poznam jej możliwości :mrgreen: .
Załączniki
Bez komentarza.
Bez komentarza.

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: oskar »

Weekend wyszedł łofrołodowo...w sobotę urocza trasa podsunięta przez Roberta S. od landryn.
W niedzielę wypad na grubsze łofrołdy i chwilami nie dla serii ...ale edukacja trwa.
Załączniki
Rozkminka
Rozkminka
Już na twardym
Już na twardym
A tutaj mnie ciągali...
A tutaj mnie ciągali...

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: finger »

Jak nei dla serii jak to bez problemu dla serii :P

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: PePe »

nie dla seri ?? a dla kogo jak tu wystarczy MT i z jajem :)

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: oskar »

Na pierwszym i drugim zdjęciu maź w kilka sekund zalepiła MTki:D, gdybym bojaźliwie nie został z tyłu, nie miał trawy po kołami i odpowiednio długich lin to trzebaby ciągnika szukać.
Na trzecim to trzebabyło sposobem wziąć :wink:

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: finger »

but but but but i przejdzie :D

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: oskar »

Zapraszam na testy :mrgreen:

ODPOWIEDZ