Wyszukana KDJ95:)

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: finger »

To musi byc duuuuuuuuuuza flaszka jak uda mi sie przejechac bo kawal drogi mam do Ciebie ;p

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: oskar »

Tym razem tłoczki do renowacji i zamek/linka maski - koszt niewielki, ale konsekwencją są łożyska przednie do wymiany, choć w sumie słychać prawe, bo jeżeli lewe też słychać to przez prawe je tego nie odczuwam :wink: ale wymienię i tak oba.
W każdym razie nie ogarnięcie hamulców po błocie szarpnie po kieszeni i nauczy na przyszłość.
Hehe, a odkąd pamiętam zastanawiałem się jak wyją/buczą, świszczą kończące się łożyska, otóż jak dusze potępionych :mrgreen:

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: oskar »

Także nawet jak rozważałem zakup pięknego Michalkrk'owego zderzaka to zderzyłem się z prozą życia :? bo koszt wyjdzie taki sam.

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: oskar »

Krzyżaki wymienione, łaczniki stabilizatora z przodu też, oleje posprawdzane i uzupełnione, wał nasmarowany...i znów chce się jeździć :D

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: oskar »

Polibusze Super Pro na stabilizatorze przednim do wymiany, po jakichś 8-9tkm :shock:
Znajomy polecał Olkusz, Samuraje jeżdżą w błockach wszelakich na nich 1-1,5 roku. Ma ktoś z nimi doświadczenie??

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: finger »

Ja mam Olkusz zalozony, poki co chwale sobie...

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: Rafi »

Oskar- nie jestem zdziwiony, tyle że raczej nie miałbym pretensji do SuperPro, a do Toyoty. Masz po prostu wytarty drążek stabilizatora co jest w Toyotach klasyką. Niestety oryginalne gumy są słabe, a czuć, że się skończyły w momencie jak już dawno się skończyły, a cały syf co dostał się między gumę, a drążek bardzo ładniego go już szlifuje. Są dwa rozwiązania: czasami firmy, również te robiące polibusze, które mają w ofercie odpowiedniki o mniejszej średnicy (ja też muszę poszukać). Drugie to patent przy zakładaniu, jak mechanik wie jak to ściśnie bardziej gumę (poliuretan), a wcześniej jeszcze wytnie kawalątek, druciarski patent, ale działa. Jest też trzecia opcja- kupić lepszy stabilizator używany (co raczej jest nierealne), albo kupić nowy (taniej wyjedzie co 10 tys. km zmieniać te SuperPro).

Co do "Olkuszów" to mój mechanik ostatnio nie podjął się ich założenia (przednie wahacze), bo jak stwierdził były fatalnie wykonane. A wcześniej inne polibusze (głównie właśnie Superpro, ale nie tylko...) wielokrotnie zakładał i nigdy nie marudził. Oglądałem te "Olkusze" i nawet moje oko laika zauważyło bez trudu, że z wykonaniem i trzymaniem wymiarów to oni mają jednak spore problemy (porównywałem z SuperPro, które w końcu kumpel kupił).

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: finger »

W samym Olkuszu sa 3 firmy robiace poliuretan. Trzeba kupić od tej jednej, nie pamietam jak sie nazywa.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: kylon »

Oryginalne polibusze są zalane w tulejach metalowych. Nieudolne polskie podruby to zwykle walki bez tulejach a mocowanie przekladni nie trzyma wymiaru i falduje się po zamontowaniu.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: Rafi »

Dokładnie to samo powiedział mój mechanik jak kumpel chciał zakładać te z Olkusza. Z której firmy- nie wiem. Ale jeśli porządne polibusze są w tulejach (a są, bo takie mam), a te z Olkusza nie (bo nie, trzymałem to coś w ręku) to nie wiem jak to ma być trwałe. Może i są inne firmy z Olkusza i robią lepsze, w tulejach jak trzeba. Ja mówię co widziałem.

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: oskar »

Założone na stabilizator oryginalne gumy Toyoty, bo polibuszów nie było :? .
Sworznie prawe przednie wymienione, osłona przegubu prawego wymieniona, nasmarowane co ma być nasmarowane.
Co ciekawe na geometrii pan odrzekł że nie ma co ustawiać :wink:
Najważniejsze to to że ogrzewane hula aż miło, co się porobiło nie wiem, mój mechanik powiedział że nie powie :? :wink:
Ja dalej linkę bym podejrzewał bo nawet teraz inaczej chodzi, ale że stał na kanale gdzie są mądrzejsi to zostawiłem to jemu.
Załączniki
Komplecik na 608
Komplecik na 608

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: oskar »

:evil: :evil: :evil: :evil: K...wa, ja p...le jakiś ch... zrobił nam prezent noworoczny i zaj...ł katalizator. W nocy z piątku na sobotę ktoś się nie bał i z...ł. :evil: :evil: :evil:
Matko jakbym dorwał takiego...a tak to tylko łzy się cisną do oczu...z bezsilności :evil:
Właściwie noworoczno-ślubny, bo ledwo co wróciliśmy z USC...
Koszt w serwisie skromne 4600zł :cry:
Załączniki
20120102_001.jpg
20120102.jpg

Awatar użytkownika
Kubasty
Posty: 80
Rejestracja: 27 mar 2011, 19:09
Auto: VZJ 95 '98
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: Kubasty »

Ja pie......!!! Świat się kończy... 10-12 lat temu słyszałem o takich sytuacjach, ale wtedy to tłumiki końcowe kradli - Remusy, Devile i inne tuningowe drogie oryginały lub przynajmniej same końcówki ozdobne odcinali... Myślałem, że to juz minęło... Współczuję...

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: Heniu »

ostatnio w modzie takie numery, może jakis monitoring masz w pobliżu ... wiem też, że to upierdliwe ale zgłoś na policję kradzież

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: oskar »

Na policji już zgłoszone, monitoringu ni ma w tym miejscu. Dowiedziałem się że nie jestem jedynym z tego okresu, bo buchnęli też z HiLux'a.

ODPOWIEDZ