Robol na emeryturze.

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

misiek
Posty: 17
Rejestracja: 27 wrz 2010, 19:25
Auto: TARHIL
Kontakt:

Robol na emeryturze.

Post autor: misiek »

Witam,
chcę pochwalić się swoim Tarpankiem.
rok produkcji 1994, silnik 2.4 DIESEL, napęd 2WD
Do niedawna ciężko pracował w polu (wożąc wszystko) pod Puławami a teraz odpoczywa sobie (wożąc czasami motocykle) niedaleko Warszawy.

Zaraz po zakupie wyglądał tak :
Obrazek

ImageShack.us

Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem był demontaż progów od NISSANA i montaż normalnych felg i opon:
Obrazek

Jak widać tylna burta nie była w najlepszej kondycji i na dodatek miała przetłoczenie pod znaczek Volkswagena - już wtedy miałem na to pomysł:
Obrazek

ImageShack.us

ImageShack.us

Kiedy nadeszła wiosna postanowiłem zrobić mały remont pieszczoszka.
Na początek zająłem się ramą, która sobie trochę skorodowała. Na szczęście zgniły tylko cienkie blachy zamykające profil, który jest gruby i mocny (wytrwale testowane dużym młotkiem). Dziwne jest to, że wszystkie blachy nadwozia są oryginalne i w wyśmienitej kondycji blacharskiej a kiedy oglądam jakiegoś starego Hiluxa jest odwrotnie - rama dzwon, blachy kiszka.
Obrazek

ImageShack.us
Obrazek


ImageShack.us
Obrazek

ImageShack.us
Obrazek

ImageShack.us
Obrazek

ImageShack.us
Został zdemontowany lewy resor w celu wymiany pękniętego pióra. Wymieniłem także uszczelniacz wałka atakującego oraz olej w moście.
Obrazek

ImageShack.us
Obrazek


ImageShack.us
Obrazek


ImageShack.us
Obrazek

ImageShack.us
Obrazek

ImageShack.us

Kupiłem nowe tuleje resorów i dorobiłem sworznie:
Obrazek

ImageShack.us

Po pospawaniu i wyczyszczeniu rama była kilkukrotnie malowana Fertanem (i płukana wodą), następnie trzykrotnie pomalowana epoksydową farbą Interplus 356 (ręcznie - pędzlem) i na koniec dwukrotnie czarną farbą chlorokauczukową (pneumatycznie - natryskowo). Te operacje dotyczą oczywiście całej ramy (pod kabiną też).
Obrazek

ImageShack.us

Winda koła zapasowego oczywiście "zamarzła" i nie nadawała się do użytku (w koszu było nowe, nigdy nie używane koło z oponą Dunlop'a :shock: ), więc musiałem zrobić nowy uchwyt koła zapasowego. Mogłem nareszcie pozbyć się tego szpetnego, drucianego kosza i głupiej korby (kto to słyszał, żeby silnik był z przodu a korbę wkładało się z tyłu :wink: )
Obrazek

ImageShack.us

Nigdy nie zakładajcie "bałwanków" od Stara. Był to jeden z moich głupszych pomysłów.
Obrazek

ImageShack.us

Jak widać sprzęt nie był robiony na niemiecką "jedynkę", ponieważ mimo wszystko ciągle jest (niestety) pojazdem użytkowym a nie kolekcjonerskim. Myślę jednak, że po takich zabiegach będę się nim jeszcze trochę cieszył.

C.D.N.

//edit by fobos - przyznam, że miałem od razu skasować cały temat, bo do działu "Moja Toyota" pasuje jak przysłowiowa pięść do nosa. Z uwagi jednak na włożoną pracę w opisanie poczynionych prac, postanowiłem przenieść do offtop'a. Myślę, że poniższy temat spotka się z dużo większym uznaniem na forum VolksWagena :?

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Robol na emeryturze.

Post autor: LEX »

No ładnie zrobiony ten Hilux/Taro.

A swoją drogą jestem ciekaw jak duże/małe są różnice pomiędzy hilem a taro. Wygląda to na kwestię jedynie znaczka VW, ale może jest tego więcej...

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Robol na emeryturze.

Post autor: qberus »

Recykling w najlepszej formie :wink: . Miło popatrzeć, jak osiołek znów nabiera wigoru.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Robol na emeryturze.

Post autor: Kwiatec »

LEX pisze:No ładnie zrobiony ten Hilux/Taro.

A swoją drogą jestem ciekaw jak duże/małe są różnice pomiędzy hilem a taro. Wygląda to na kwestię jedynie znaczka VW, ale może jest tego więcej...
tylko znaczki na atrapie, kierownicy i tylnej klapie :oops:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Robol na emeryturze.

Post autor: Kwiatec »

eee adminy bo sie temat dubluje i na dodatek pisząc raz pisze sie w obu :mrgreen: wot technologia :mrgreen:

misiek
Posty: 17
Rejestracja: 27 wrz 2010, 19:25
Auto: TARHIL
Kontakt:

Re: Robol na emeryturze.

Post autor: misiek »

Przykro mi, że mój temat został przeniesiony (między innymi dlatego, że na grillu od dawna wisi już znaczek Toyoty).

Co do różnic :
- nr VIN
- kluczyk
- kierownica
- tabliczka znamionowa na grodzi
- przednie reflektory Bosch (chyba, że w Toyocie też takie są)
i to chyba wszystko.

TEN SPRZĘT TO TOYOTA. Zmieniono mu nazwę w wyniku obchodzenia jakiś celnych opłat w połowie lat 90tych.

Mimo wszystko dokończę relację z remontu (ale już miałem ochotę strzelić focha :mrgreen: )

C.D.

Paka. Jak widać wanna z tworzywa bardzo oszczędza nadkola i podłogę.
Góra i dół paki zostały potraktowane podobnie - dokładne czyszczenie, epoksyd, chlorokauczuk (góra) i baranek + akryl (dół)
Obrazek
Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek



Miałem ogromny problem ze znalezieniem kilku bardzo zniszczonych elementów tylnej burty, więc postanowiłem naprawić te które miałem. Element oznaczony jako "B" musiałem wykonać nowy bo był tylko jeden.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ponieważ tylna klapa była mocno poobijana i wcześniej kilka razy szpachlowana (na szczęście nie z powodu rdzy), więc nie szkoda mi było wyciąć, zaspawać i zaszpachlować przetłoczenie na tylny emblemat. Z klapą w stanie "igła" na pewno bym tak nie zrobił.
Obrazek



Kiedy przedni zderzak był zdjęty do naprawy,
Obrazek


bawiłem się w kartonowego projektanta. Jak widać bez sukcesów, ale może specom z ARB brakuje produktu typu "zderzak pomocy drogowej" :lol:
Obrazek



Po skończeniu prac i dokładnym wyczyszczeniu pojazdu (samo sprzątanie kabiny trwało cały dzień i wymagało wyjęcia wszystkiego - został tylko kawałek deski rozdzielczej), wygląda on tak:
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek




Poza kierownicą wnętrze jest całkowicie oryginalne.
Obrazek

Ostatnio zrobiłem porządek pod maską.
Obrazek
Obrazek



Po tylu latach ciężkiej pracy teraz mój Tarpan odpoczywa najczęściej wożąc powietrze a czasem motocykle.
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Wszystkie prace typu spawanie, szpachlowanie, malowanie wykonałem sam. Przy kilku siłowych zadaniach oraz przy zdobywaniu części pomagali mi młodszy i starszy brat.



No i jak Panie Fobos, mam w końcu tą Toyotę czy nie ?

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2515
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Robol na emeryturze.

Post autor: kpeugeot »

taro to taro

a hilux to hilux :mrgreen:

ja mam taro i jestem z tego dumny

pozatym świetna robota - tylko ciekawe jak mechanicznie czy też tak pięknie jak blacharsko?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Robol na emeryturze.

Post autor: kylon »

Oby innym tak się chciało :wink:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Robol na emeryturze.

Post autor: Pyrka »

misiek pisze:/Przykro mi, że mój temat został przeniesiony (między innymi dlatego, że na grillu od dawna wisi już znaczek Toyoty)./
Nie stresuj się stresuj chłopie, nie uciekaj z tego forum, bardzo ładna robota, podobnie jak zawartość paki i przyczepki. Jak widzę, to wersja full time 2WD, która podobnie jak u mnie, wymaga od kierowcy prawdziwego mistrzostwa w terenie :wink:. Zapiąć 4x4 i przejechać to nie sztuka. Fobos pewnie z zazdrości przeniósł wątek, bo coś ostatnio nie byl zadowolony ze swojego sprzętu :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Robol na emeryturze.

Post autor: Gladzio »

Fakt jest taki że Taro to Hilux. To że VW dostał prawo naklejenia swojego loga nie powinno powodować dyskryminacji auta na forum... Moim zdaniem temat pasuje do działu "Moja Toyota" - dziwie się że został przeniesiony (i że mógłbyć skasowany) bo jest bardzo ciekawy...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Robol na emeryturze.

Post autor: kylon »

Fobosik pewnie nie wiedział, że to Hil :wink:

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Robol na emeryturze.

Post autor: Cooder »

Fobos, a teraz samokrytyka i wątek na swoje miejsce :mrgreen: Ładna robota, a posadzenie tego w kasztanach, to policzek dla wykonawcy :wink:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

!Q

Post autor: Kwiatec »

ja chce sie na takim motórze przejechać w koszu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: :cry:

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Robol na emeryturze.

Post autor: fobos »

Fobosik zobaczył znaczek VW na atrapie i w ramach czystości rasy :wink: przeniósł temat do offtop'a.
Przyznaję się do niewiedzy. Faktycznie z takim wynalazkiem się jeszcze nie spotkałem. Ale skoro mądrzejsi ode mnie piszą, że VW Taro to Hilux, to czym prędzej naprawiam swój błąd. Za powstałe zamieszanie przepraszam :oops:

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Robol na emeryturze.

Post autor: endurance »

Misiek bardzo bardzo ładna robota!!
mam co prawda młodszą ramę, ale ten lekki nalocik w rogach ramy to mnie denerwuje i chętnie zleciłbym pomalowanie mojej ramy, ale właśnie tak dokładnie, nawiasem mówiąc miałbym dwa takie zlecenie. Czy ktoś w Krakowie lub w okolicy trudni się takimi usługami, jak nie to może być gdzieś dalej. Oglądałem kiedyś Hiluxa z 2010 i też miał nalocik koło otworów w ramie. Wiadomo mówimy nie o rdzy tylko o nalocie, bez żadnych wżerów. Podczas wizyty w Bad Kissingen rozmawiałem z Toyota Nestle i oni wszystkie hiluxy użytkowe malują przed sprzedażą, więc coś słabo te nasze wynalazki malują.

jeżdżący jarzynowozem z nalocikiem
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ