HJ 61 "Biała Dama" by Cooder & konus

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Izzy
Posty: 281
Rejestracja: 13 sty 2008, 00:31
Auto: TLC FZJ 80 40th Anniversary
Kontakt:

Re: HJ 61 "Biała Dama" by Cooder

Post autor: Izzy »

Prezentuje sie wysmienicie: kolor, skora, zawias i zabudowa jak na luksusuowym jachcie (choc z epoki :wink: ).

Niech dobrze służy ze 100 lat.

Marcus
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2008, 23:00
Auto: KZJ 95
Kontakt:

Re: HJ 61 "Biała Dama" by Cooder

Post autor: Marcus »

Piękne auto Cooder, gratulacje :wink:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: HJ 61 "Biała Dama" by Cooder

Post autor: czobi »

bezkompromisowa i piekna i bestia, congratulationes

Dedarek
Klubowicz
Posty: 259
Rejestracja: 11 paź 2007, 20:11
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: HJ 61 "Biała Dama" by Cooder

Post autor: Dedarek »

gratuluię, podziwiam szybkiej akccji mistrzu i zyczę pociechy z białej damy- ciekawe bedą Twoje porównania z czarną damą :D na żółtym 8)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HJ 61 "Biała Dama" by Cooder

Post autor: kylon »

Dzięki Tobie Cooder dostrzegłem braki w gratach do J6 8). Pojawiło się troszku tych samochodów. Trza zadziałać.

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: HJ 61 "Biała Dama" by Cooder

Post autor: drako »

Gratulacje Cooder
Piekne auto :!:

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: HJ 61 "Biała Dama" by Cooder

Post autor: milczacy »

O Tak! Gratuluje takiej pieknej sztuki :)

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: HJ 61 "Biała Dama" by Cooder

Post autor: Cooder »

Fajna fura, to się kurna małych kółek czepili no... :evil:
:mrgreen:

A tak na poważnie, to cieszmy się, że możemy jeździć na czym nam się podoba, bo Niemiaszki tylko na tym co im TÜV łaskawie pozwolił wpisać w dowód rejestracyjny :roll:

Ale niech Wam będzie. Postawiłem auto na MT 33/10,5 R15 i felgach -20 (były +13):

Obrazek

Obrazek

Lepiej?

Lift budy nadal od czapy, ale pewnie niebawem wyleci. Poprzedni właściciel miał taką wizję, żeby mu spod ramy nic w dół nie wystawało. Podniósł budę, żeby podnieść silnik, skrzynię i reduktor. Efekt osiągnął. Pytanie tylko po co :roll: Prześwit i tak ograniczają mosty, a nie reduktor.

Zderzak? Może i niepiękny, ale właśnie dziś miał okazję uzasadnić swoje istnienie (MT-ki jednak nie robią na śniegu :wink: )

Samochód przeszedł dziś pierwsze poważne próby terenowe. Zdjęcia i komentarz może niebawem.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: HJ 61 "Biała Dama" by Cooder

Post autor: Gałka »

Wszyscy Ci zazdroszczą i dlatego szukają dziury w całym - Gałka też !
A zderzak przedni; aluminiowy, lekki i mocny zachowaj.

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 453
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: HJ 61 "Biała Dama" by Cooder

Post autor: Meris »

pszeswyt na koleinach dobze, a podniesenie - pomozy w pokonaniu gurek i kanaw :wink:
Moja TLC na standarcie ranej nosem utykalasie w gurki i dupo w kanawie czepiala... jak bude podnioslem (razem z zdezakami) - lzej to pokonala... bo i oponki 35" podeszli..... a jak SOA bylo - to nawet nemyslialem czy pszejada - prosto jechalem i udawalosie :)
Gratulacja - faine auto, swoje tez po malu zaczynam spawac :)

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: HJ 61 "Biała Dama" by Cooder

Post autor: MariuszS »

Bardzo nadobna ta Dama! Gratulacje, Cooder!

A dzięki Twoim zdjęciom pięknych, zabytkowych mebli w stylu Ludwika XVI, przypomniałem sobie, że na szczęście nie sprzedałem kiedyś swoich starych maszyn stolarskich. Też sobie machnę Ludwiki, a co! ;-)

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: HJ 61 "Biała Dama" by Cooder

Post autor: Cooder »

Patry pisze:wszystko cacy, tylko po co jej taki body lift ? bez podwyższenia zderzaków wygląda to mało ciekawie :|
Już sam nie wiem... Wywalać lift budy, czy podnosić zderzaki? Na 33 calach to już jakoś wygląda. Prześwitu to nie zwiększa, ale kąt rampowy zawsze lepszy (nie wystaje reduktor) - przy przejeżdżaniu przez szczyty garbów/wydm może się przydać. Co radzicie?
Patry pisze:widzę że masz resory od tego pajaca z Holandii, Haystee, (...) jak w ogóle komfort na nich ?
Resory mogę tylko polecić. Bałem się przesiadki ze sprężyn, ale komfort jazdy i zachowanie w terenie są zdumiewające! Izzy jeździł niedawno Hj61 na zwykłych resorach, a wczoraj ze mną na trasie i w terenie i twierdzi, że różnica jest kolosalna.
Patry pisze:rama widać już nadgryziona, lepiej robić od razu niż czekać aż poleci dalej... to słaby punkt J6...
Rama jest jak dzwon. W dodatku zabezpieczona od środka woskiem. Nadżarta jest tylko tylna belka zderzaka - zrobi się.

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 453
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: HJ 61 "Biała Dama" by Cooder

Post autor: Meris »

ja by poradzil - pojezdzi jaki pul roku... a tam zobaczys, czego brakujie a co niepotszebne :)

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: HJ 61 "Biała Dama" by Cooder

Post autor: drako »

dokladnie.
Ja bym narazie tego nie zmienial
Auto wydaje sie super ale nie mozna zapominac ze to babcia dlatego zaczalbym od calej podstawowej mechaniki -rozbebeszyc mosty , lozyska zimeringi pompy , rozrusznik, alternator , krzyzaki.. ew sprzeglo i inne zuzywajace sie sie elementy. Auto jest pancerne wiec po takim pakiecie zapomisz o sprawach mechaniki na dluzszy czas i bedziesz sobie mogl spokojnie skrajac auto pod siebie jak zaliczysz z dwa trzy wyjazdy niepsujacym sie autem . Bedziesz wiedzial jaki szpej biwakoowo /terenowy jest ci potrzebny . Czy auto stoi za wysoko czy za nisko itd.

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: HJ 61 "Biała Dama" by Cooder

Post autor: Pyrka »

Popatrz sobie, szukając inspiracji, na te 2 filmy. Masz tutaj dziesiątki 60-ek.
1. http://www.youtube.com/watch?v=LIGeUM_v ... re=related
2. http://www.youtube.com/watch?v=BIwIMQYI ... re=related

A tu gość, który, jak Ty, kupił stare i robi nowe:
http://www.youtube.com/watch?v=gMzUvUMV ... re=related

W uzupełnieniu najdłuższa lądowa podróż na świecie, pamiętnik - od ponad 25 lat w trasie 60-ką, ponad 401000 tysięcy przejechanych mil, od 1998 roku w Księdze rekordów Guinessa http://www.weltrekordreise.ch/a_starte.html

ODPOWIEDZ