Moja Toyota LC105

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

darekstw
Posty: 7
Rejestracja: 16 wrz 2021, 10:39

Moja Toyota LC105

Post autor: darekstw »

Witam, to już mój drugi post, pierwszy był przed zakupem, a teraz już oficjalnie stałem się posiadaczem 105-tki. I będę miał kilka pytań, bo kilka rzeczy trzeba będzie ogarnąć.
Opis:
Rok 2003
Silnik 4.5 benzyna, manual
Przebieg 428 tys km
Na wyposażeniu: elektryczne szyby, klima ( działa), centralny zamek( nie działa do przeglądnięcia).
Wczoraj zrobiłem nim 600 km
Hamulce bardzo dobre, aż jestem zdziwiony
Zawieszenie też chyba ok widać kilka nowych elementów więc coś tam było nie dawno robione
Układ kierowniczy wydaje mi się za jest jakiś nie duży luz.
Napęd ciężko powiedzieć bo się na tym nie znam zbytnio to moja pierwsza terenówka. Na pewno przy zmianę biegów jest duże uderzenie jakby na jakimś wale krzyżaku, jak to zrobię bardzo delikatnie i powoli odpuszczam sprzęgło przy zmianach to jest ok, co to może być? Będę dawał auto na jakieś większy przegląd.
Widzę też że wskaźnik ciśnienia oleju dziwnie wariuje więc i pewnie czujnik do wymiany.
Sam silnik chodzi ładnie odpala od strzała śmierdzi trochę spalinami jakieś przedmuchy przy łączeniu z kolektorem. Centralny zamek do ogarnięcia bo po dłuższym postoju przestał działać, opony zimowe w fajnym stanie.
Zewnątrz: pęknięta szyba i trochę rdzy, ale to zobaczcie sami.
Będę chciał w tym roku ogarnąć rdzę i konserwację, polećcie kogoś proszę kto by to zrobił tak jak się to powinno zrobić i nie był przy tym najdroższym w Polsce.
Zdjęcia poniżej, oceniajcie
Link
https://m.facebook.com/groups/170655723 ... 719532911/

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Moja Toyota LC105

Post autor: aadamuss »

Trzeba mieć fejsbooka i jeszcze należeć do grupy żeby fotki zobaczyć :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


darekstw
Posty: 7
Rejestracja: 16 wrz 2021, 10:39

Re: Moja Toyota LC105

Post autor: darekstw »

Tu nie mogłem ich wrzucić cały czas błąd, za duże pliki

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Moja Toyota LC105

Post autor: luk4s7 »

Bo trzeba wrzucić na zewnętrzny hosting i dać linki tutaj. Najprościej jest używać aplikacji TapaTalk na smartfonie i wtedy dodawanie zdjęć jest bardzo proste wprost z tej aplikacji.

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Moja Toyota LC105

Post autor: stasik »

darekstw pisze:
01 paź 2021, 12:23
Napęd ciężko powiedzieć bo się na tym nie znam zbytnio to moja pierwsza terenówka. Na pewno przy zmianę biegów jest duże uderzenie jakby na jakimś wale krzyżaku, jak to zrobię bardzo delikatnie i powoli odpuszczam sprzęgło przy zmianach to jest ok, co to może być?
Wygląda na to, że masz wersję ze stałym napędem na 4 koła i właśnie dowiedziałeś się co to jest efekt wagonowy ;-) Nie zlikwidujesz go, naucz się z nim żyć, mi się udało opanować operowanie sprzęgłem z pewną finezją ;-) To suma luzów w układzie, a może efekt uboczny działalności centralnego dyfra. Od jakiegoś czasu sprawdzam tę hipotezę porównując zmianę biegów z otwartym i zablokowanym centralnym dyfrem.

Gratuluję zakupu!

darekstw
Posty: 7
Rejestracja: 16 wrz 2021, 10:39

Re: Moja Toyota LC105

Post autor: darekstw »

Mam wersję z H2 i blokadami ręcznymi przy piastach. Też już to trochę opanowałem ale myślę, że trzeba tam coś przejrzeć. Nie długo idzie na naprawę budy i konserwację spodu, sama rama w dobrym stanie i taki ogólny przegląd mechaniczny.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Moja Toyota LC105

Post autor: kylon »

Obyś tylko nie zapaćkał spodu na rdzę. Mało kto u nas widział J105 na warsztacie zatem też najpierw sprawdź gdzie oddajesz.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Moja Toyota LC105

Post autor: sebastian44 »

darekstw pisze:
04 paź 2021, 17:03
Mam wersję z H2 i blokadami ręcznymi przy piastach. Też już to trochę opanowałem ale myślę, że trzeba tam coś przejrzeć. Nie długo idzie na naprawę budy i konserwację spodu, sama rama w dobrym stanie i taki ogólny przegląd mechaniczny.
Jeżeli masz wersję z odpinanym przodem to nie powinno byc tego efektu. Być może wał jest do sprawdzenia a być może dyfer już zużyty.

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2019
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Moja Toyota LC105

Post autor: Jake »

Panie Moderatorze, sprawa jest!

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Moja Toyota LC105

Post autor: luk4s7 »

Jake pisze:Panie Moderatorze, sprawa jest!
Już nie ma Obrazek

ODPOWIEDZ