KZJ73 - RAT

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

Oczywiście nie uporałem się jeszcze z zapalaniem , wiem tylko gdzie i czego szukać , jak poprawi się trochę pogoda albo posprzątam w garażu to się za to zabiorę :)
Ale walczyłem z innymi tematami jak filtr kabinowy :) Nie ukrywam że zawsze dobija mnie masa kurzu który wpada do samochodu przez ten wiatrak i co jakiś czas liście które przedostały się jakimś cudem do wentylacji :)
Nie udało mi się znaleźć gotowego rozwiązania do mojej Toyoty więc zabrałem się za dopasowywanie :)
Jako że z klimę kupiłem z całą nagrzewnicą i puszką wiatraka to miałem na czym rozwinąć swój pomysł zamontowania filtra kabinowego i tak własnie powstała pierwsza wersja :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pomysł wymaga jeszcze modyfikacji , bo trzeba zaślepić dziurę na dole po modernizacji klapki decydującej o obiegu wewnętrznym i zewnętrznym.

Z dodatkowych fantów do remontu przyszły nowe zawiasy - zobaczymy jak będą się sprawowały.
Obrazek

Obrazek

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

Zapalanie naprawione :) tyle zabawy a winny był jeden bezpiecznik 7,5A który pod światło wygląda na cały a jednak jest uszkodzony :)
A tyle rozbierania ,
Obrazek

I oczywiście przy rozbieraniu nie byłem za delikatny i uszkodziłem pancerz linki do klapki wlewu paliwa , może macie jakiś pomysł jak to naprawić ?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wygląda jakby ta końcówka była odkręcana w sumie , ktoś to kiedyś przerabiał może ?

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: kpeugeot »

od czego dobrałeś filtr kabinowy?

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

od jakiegoś opla , combo albo corsa ale jest to połowa filtra , czyli kupując jeden do opla wychodzą dwa . :)

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: oradek »

Widziałeś nowe budy do 70tek?
Widzę, że przywiązujesz dużą wagę do wyglądu, więc może pełna przekładka budy na nowy model 2019?

Do kompletu idealnie:
https://www.olx.pl/oferta/toyota-land-c ... CQcuj.html


Oradek lj73 2LT-II


Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: tadeo »

oradek pisze:
16 lut 2020, 01:18
Widziałeś nowe budy do 70tek?
Widzę, że przywiązujesz dużą wagę do wyglądu, więc może pełna przekładka budy na nowy model 2019?

Do kompletu idealnie:
https://www.olx.pl/oferta/toyota-land-c ... CQcuj.html


Oradek lj73 2LT-II
Rat ma 73 a nie 70.

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

tadeo pisze:
16 lut 2020, 07:46
oradek pisze:
16 lut 2020, 01:18
Widziałeś nowe budy do 70tek?
Widzę, że przywiązujesz dużą wagę do wyglądu, więc może pełna przekładka budy na nowy model 2019?

Do kompletu idealnie:
https://www.olx.pl/oferta/toyota-land-c ... CQcuj.html


Oradek lj73 2LT-II
Rat ma 73 a nie 70.
Dokładnie Tadeo :)
Radku ja mam taką budę jak Ty w swojej tylko inne silniki , wiec buda z 70 nie podejdzie , brakuję jej jakieś 20 cm długości .
Fajnie byłoby założyć nowa budę ale chyba nie produkują :( to na pewno byłoby łatwiejsze niż remonty i zabawa w te stare graty .

Zgadza się zwracam uwagę na wygląd chodź przy Toyocie musiałem zdecydowanie odpuścić i najpierw zająłem się jej mechaniką ,a estetykę zostawiłem sobie na koniec ale w miarę możliwości i zasobności portfela coś działam pomiędzy modami mechanicznymi :)

Mam bardzo dużą nadzieję ze Rokfor jak najszybciej upora się z blacharką , ramą i przekładką i zakończę do wakacji te grubsze tematy i będę mógł się zając detalami :) których mam długą listę :D

Rokfor 3 mam Cię za słowo z terminem :) pamiętaj !

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: oradek »

Trzeba by zapytać Rokfora lub Kylona, może jakoś da się założyć krótszą budę? 20 cm to stosunkowo niewiele a i tak z przodu trzeba robić nowe mocowania. 10 cm z jednej i 10 cm z drugiej :) :) :)

Oradek lj73 2LT-II


RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

oradek pisze:
16 lut 2020, 21:33
Trzeba by zapytać Rokfora lub Kylona, może jakoś da się założyć krótszą budę? 20 cm to stosunkowo niewiele a i tak z przodu trzeba robić nowe mocowania. 10 cm z jednej i 10 cm z drugiej :) :) :)

Oradek lj73 2LT-II
Zawsze mógłbym uciąć za słupkiem B i dospawać 20 cm z jakiejś innej budy :) Ale co ważne pozbył bym się możliwości ściągania dachu z której pewnie nigdy nie skorzystam , ale będę ja miał :)

Dzisiaj widziałem na TVN Raport gdzie te podwozia poszły z których są budy do sprzedania.
http://polska-zbrojna.pl/home/articlesh ... santowania

https://www.defence24.pl/desantowe-poja ... -6-brygady

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: oradek »

Pomijając sens zdjęcia dobrej, uniwersalnej karoserii i założenia drugiej, śmiesznej, 5x droższej niż kompletna baza z karoserią, to ja jestem zadowolony z takiej inwestycji.

Bardzo dobrze, że nie robią tego na bazie syfu jakiegoś, Iveco na przykład, jak dotychczas, tylko korzystają w końcu z solidnej i sprawdzonej konstrukcji, do której nie będzie problemu z częściami i która w warunkach wojskowych pojeździłaby 200 lat, gdyby budę zostawić oryginalną.

Mam nadzieję, że jak za 10 lat zgnije już całkiem ta komiczna nadbudówka, to będzie można odkupić ramę z silnikiem :) już dzwonię do AMW zapisać się na licytację :)

Zakup nowej budy, jest na pewno lepszym rozwiązaniem niż odbudowa starej budy.
Chyba, że możemy odbudowę robić na zasadzie profesjonalnej, moczenie budy w chemi itp, a nie łatania - czyli całymi blachami, zgrzewanymi, jak w fabryce, tylko wymiana.
Najlepsza nawet odbudowa na zasadzie łatania, nie będzie nigdy tak trwała do użytku, jak oryginał. Metal stary ma w sobie naprężenia wynikające z użytkowania, zmian temperatur, mikro uszkodzenia, pęknięcia, rdzę wewnątrz. Wiem, że zaraz będzie hejt, ale nie zmieni to faktu, że taka jest prawda.

Można odbudować karoserię, bardzo dobrze i dość trwale, nawet po spaleniu, taka jest teraz chemia do lakierowania. Jednak struktury metalu nie da się zmienić w warunkach domowych lub małego warsztatu samochodowego.

Można opóźnić wyjście korozji na wierzch od 1 roku do 10 lat, ale nie więcej. Im bardziej będzie poddawana karoseria stresowi, zmienom temperatury, naprężeniom, tym szybciej korozja wyjdzie.

Każdy spaw, wstawka, szpachla to tylko łata na starym, zużytym materiale, w którym jest już zużycie i wewnętrzna rdza.

Oczywiście, do stania auta na wystawie, to dobra renowacja jest na lata, nawet na 50 lat :)

Jednak jeśli pojazd idzie znów do jazdy, to najlepiej odbudowane nie będzie tak trwałe, jak nowy oryginał.

Koszty nowej budy niby duże i raczej żaden klient z Polski nie doceni takiej inwestycji.
Chyba, że jakiś amator.
Zwykły klient popatrzy na rocznik, przebieg i wyceni "na swój nos", marna szansa, że się zwróci inwestycja w nową budę 30 tys, ale przynajmniej jest nowa buda i pachnące nowością wnętrze, a auto na kolejne 30 lat jazdy.

Gdybym miał swojego landka do jazdy a nie do niszczenia w terenie, to bym brał nową budę.

Oradek lj73 2LT-II




RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

Radek ale do naszych aut nie ma już nowych karoserii , przestali robić chyba ta długość , są albo 70 albo pickupy . Więc nie ma co się zastanawiać w tym przypadku tylko tuczyć świnkę skarbonkę i rozbijać jak się remont skończy :) A na razie będę liczył że chemia którą Rokfor pomaluję moją budę , ramę itd starczą na jak dłużej bo chciałbym żeby to auto ze mną na długo zostało :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: Rokfor32 »

J74 powinna być jeszcze produkowana - albo do całkiem niedawna była.

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: piter69A »

Ostatnia J74 była, z tego co pamiętam w wydaniu GRJ74 w limitowanej serii 2000szt. na zamówienie jakieś 10 lat temu...

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

Rokfor32 pisze:
21 lut 2020, 16:54
J74 powinna być jeszcze produkowana - albo do całkiem niedawna była.
Tak czy siak nowej karoserii nie kupie bo nie ma nigdzie na horyzoncie a u Ciebie stoi moja w nie najgorszym stanie jak sam stwierdziłeś :) więc liczę na to że uda się ją ładnie odbudować i będę się nią cieszył jak najdłużej.

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: oradek »

https://www.toyota-gib.com/eng/vehicle- ... usage.html

Z Dubaju są VDJ ale na świecie są też wersje ZJ, Toyota Gibraltar ma je, ale dla organizacji, głównie ONZ.

Oradek lj73 2LT-II


ODPOWIEDZ