120 z Egiptu w Polsce by Sebastian

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: 120 z Egiptu w Polsce by Sebastian

Post autor: sebastian44 »

stilo pisze:
02 kwie 2020, 21:26
Sebastian
Zdjęcie mocowania nie jest widoczne. Mógłbyś jeszcze raz wrzucić?
Ślicznie dziękuję.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Proszę bardzo. Na jednym zdjeciu jest widoczna torba/plecak któtrego ja używam i wieszam na tych kanistrach. Bardzo praktyczna rzecz. Do kupienia za niewielkie pieniadze. Zazwyczaj wożę w niej smieci albo brudne liny. Łopata od biedy też wejdzie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak cos to słuzę radą jak takie mocowanie kanistrów wykonać bo wygląda prosto ale niestety wcale takie proste nie jest. Chodzi o trafienie z rozstawem otworów, dostęp do śrub itd itp.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: 120 z Egiptu w Polsce by Sebastian

Post autor: sebastian44 »

Dzisiaj była chwila żeby pogrzebać przy aucie. Dodałem sterowanie przewodowe do wyciągarki z kabiny.

Obrazek

Lewy przycisk ma dwie pozycje "ON" i "OFF" na stałe. Po przełączeniu hebla pod maską świeci sie na niebiesko ostrzegając że wyciągarka jest pod prądem. Prawy przycisk ma dwie pozycje chwilowe, wyciąganie "IN" zadziała tylko jak przełączymy lewy przycisk na "ON". To takie zabezpieczenie żeby przypadkiem czegoś nie wcisnąć.

Oba przyciski oczywiście pochodzą z Alliexpress..

stilo
Posty: 49
Rejestracja: 30 lis 2008, 22:02

Re: 120 z Egiptu w Polsce by Sebastian

Post autor: stilo »

Nie wiem o co chodzie, ale widzę tylko 2-gie zdjęcie. Pozostałe trzy się nie wyświetlają. Tak widocznie ma być.
Bardzo dziękuję.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

120 z Egiptu w Polsce by Sebastian

Post autor: luk4s7 »

stilo pisze:widzę tylko 2-gie zdjęcie. Pozostałe trzy się nie wyświetlają. Tak widocznie ma być
Mam tak samo. Chyba jednak tak nie powinno być. Sebastian, musisz popracować nad uprawnieniami do zdjęć.

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: 120 z Egiptu w Polsce by Sebastian

Post autor: RAT »

Dokładnie raz widać zdjęcia raz nie i to wybiórczo

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: 120 z Egiptu w Polsce by Sebastian

Post autor: sebastian44 »

Hmm, nie wiem, wszystkie zdjecia są w tym samym folderze i maja takie same właściciwosci. No nic, widać mniej wiecej ten uchwyt jak cos. Nastepnym razem spróbuje innego sposobu wstawiania zdjec.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: 120 z Egiptu w Polsce by Sebastian

Post autor: sebastian44 »

Nowe drobne ulepszenia.

Doszedł drugi zaczep do wyciągania z tyłu, fabrycznie u mnie jest jeden z lewej strony, z prawej są gwintowane otwory ale zaczepu brak bo kolidowałby z końcówką wydechu. Dobra informacja jest taka że popularne zaczepy "hakowe" takie jak Warna albo TT pasują rozstawem otworów do fabrycznych punktów montażowych z tyłu ramy toyoty. U siebie żeby uniknąć kolizji z wydechem trochę go skróciłem, końcówka i tak nie była juz w najlepszym stanie.

Obrazek

Obrazek

Druga modyfikacja jest czysto wizualna, zmieniłem mieszki lewarków na skórzane. Fabrycznie były wykonane z plastikowej krowy i oprócz tego że wygladały mega tandetnie to nawet po niewielkim przebiegu pojawiły sie w nich wytarte dziury. Nowe skórzane mieszki do LC120 można kupić na alledrogo juz za jakies 60 zł, pasują bardzo ładnie i moim zdaniem jak najbardziej warto.

Obrazek

fotofeil
Posty: 36
Rejestracja: 12 kwie 2020, 12:15

Re: 120 z Egiptu w Polsce by Sebastian

Post autor: fotofeil »

Ten plecaczek na klapie fajna sprawa, znany patent z amerykańskich wypraw ;) można załadować śmieci czy np brudne rzeczy. Ja też mam już taki plecak ze żeglarzem naszykowany na wyprawę i wycieczki ;l

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: 120 z Egiptu w Polsce by Sebastian

Post autor: sebastian44 »

Dawno nic nie było wiec napisze parę słów. Z nowości doszedł stoliczek na tylną klapę od BisonGear. Bardzo praktyczna rzecz, u siebie zamontowałem na wyższym poziomie żeby zachować dostęp do zestawu narzędziowego w klapie. Do kompletu wpadła lampka oświetlająca na klapę, bardzo fajny gadżet, reaguje na ruch i zapala się tylko jak jest ciemno- dokładnie wtedy kiedy trzeba. Mogę śmiało polecić ten setup :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do tego wpadło jeszcze ogrzewanie postojowe prosto od dalekowschodniego dostawcy. Jak na razie sprawdza się nieźle, po dłuższych testach dorzuce relacje i zdjęcia jak to u siebie rozwiązałem.

Doszły też owiewki Heko. Z tyłu to jest swietny patent bo można lekko uchylić okna i nie pada do środka jak spimy w aucie. Niestety z przodu to tak już nie działa i w zasadzie nie widziałem zastosowania dla tych owiewek z przodu. Podczas szybszej jazdy było słychać jak świszczą nawet przy zamknietych szybach a jak sie uchyliło szyby to juz w ogole. Do tego "wentylacja" przy uchylonych przednich szybach była kiepska za to hałas spory wiec owiewki z przodu wyleciały. Zostały tylko na tył i te mogę polecic.

Obrazek

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: 120 z Egiptu w Polsce by Sebastian

Post autor: Beduin »

Sebastian, co to za lampka?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: 120 z Egiptu w Polsce by Sebastian

Post autor: sebastian44 »

Dokładnie ta https://pl.aliexpress.com/item/32838272 ... 5c0fqQE1xG

Mocuje sie na magnes, tzn przyklejasz dołaczoną metalową płytkę a do niej mocowana jest lampka. Ładowana przez USB. Jest niezłej jakości jak na chińską bo jest metalowa.

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: 120 z Egiptu w Polsce by Sebastian

Post autor: Rolin »

Masz tę lampkę podpiętą do instalacji czy jak trzeba to ładujesz?

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: 120 z Egiptu w Polsce by Sebastian

Post autor: sebastian44 »

Rolin pisze:
13 gru 2020, 00:31
Masz tę lampkę podpiętą do instalacji czy jak trzeba to ładujesz?
Nie jest podpięta. Muszę ją ładować. Ale ma też zalety bo można w każdej chwili ja wziąć i użyć jako latarki.

mrdan
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2020, 11:27

Re: 120 z Egiptu w Polsce by Sebastian

Post autor: mrdan »

Tak zapytam jakie masz kola czy 255/80/17 wejdzie mi i czy lift 2" pociąga za sobą zmiany w dyferencjale i innych rzeczach typu obniżanie reduktora kombinacje z wałami?

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: 120 z Egiptu w Polsce by Sebastian

Post autor: sebastian44 »

Kolego, pierwsze primo, nie przywitałeś sie w odpowiednim dziale bo to Twoj pierwszy post. Drugie primo ten temat był wałkowany na forum jakies 10 000 razy we wszystkich tematach i wątkach. Polecam poczytać i wtedy sie pytać. To nie facebook

ODPOWIEDZ