Hilary czyli spec Hilux Franca

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Hilary czyli spec Hilux Franca

Post autor: Rokfor32 »

Gonzowa popracowała całkiem bez oleju dobrych kilkaset km ... :wink: Za to z reduktora wylałem prawie 5L - i nie był to efekt przecieku między skrzynią a reduktorem .... :mrgreen:

ps. Kylon - ta skrzynka z Gonzowej ma normalne otworki serwisowe pod ściągacz na kole piątki ... :wink:

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Hilary czyli spec Hilux Franca

Post autor: francek »

Nic nie pomotal- tam jest fabryczny zestaw silnik,skrzynia, reduktor od lj70-ta co po Rosjanach u Kylona stala. Rozbieramy i jutro bedziemy wiedzieli co i jak. Na 80% walnal walek dystansowy i scial frez na walku glownym skrzyni lub reduktora. Sama skrzynia/reduktor po odglosach wydaje sie byc ok. Dam znac 8)

Awatar użytkownika
namlooc
Posty: 480
Rejestracja: 29 maja 2011, 12:59
Auto: rav4 3sfe, 4runner 3vze
Kontakt:

Re: Hilary czyli spec Hilux Franca

Post autor: namlooc »

francek,
Naprawiaj i płyń na tą Kamczatke, bo czekamy wszyscy zniecierpliwieni :)
Powodzenia!

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Hilary czyli spec Hilux Franca

Post autor: kylon »

Rokfor32 pisze:ps. Kylon - ta skrzynka z Gonzowej ma normalne otworki serwisowe pod ściągacz na kole piątki ... :wink:
To tylko świadczy o tym ile Toyota robiła zmiam w tym samym modelu skrzyni.
Pewnie ktoś myślał że korek na reduktorze to ten sam wlewowy od razu do skrzyni ;-)
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2016, 09:35 przez kylon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Hilary czyli spec Hilux Franca

Post autor: kylon »

Francek choćby na jednym klapku to i tak na Kamczatkę dotrze. Jestem tego pewien.

Awatar użytkownika
hetman
Posty: 366
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:05
Auto: LJ78 - ?uczek
Kontakt:

Re: Hilary czyli spec Hilux Franca

Post autor: hetman »

francek pisze:Nic nie pomotal- tam jest fabryczny zestaw silnik,skrzynia, reduktor od lj70-ta co po Rosjanach u Kylona stala. R)
To co tam u mnie się pod maską tłucze :?: Namnożyło się tych silników Kylona :lol:

Napierajcie! Będzie czego słuchać przy ognisku :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Hilary czyli spec Hilux Franca

Post autor: kylon »

Też już zgłupiałem bo cały czas byłem przekonany że jest on u Ciebie :shock:

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Hilary czyli spec Hilux Franca

Post autor: francek »

silnik jest u hetmana - mialem na mysli taki sam zestaw tj silnik skrzynia reduktor odlj70 :oops:
Prawdopodobnie scielo tylko lekko frez na wieloklinie skrzyni i go zaszpuntujemy ale to jutro bede wiedzial.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Hilary czyli spec Hilux Franca

Post autor: Rokfor32 »

kylon pisze:
Rokfor32 pisze:ps. Kylon - ta skrzynka z Gonzowej ma normalne otworki serwisowe pod ściągacz na kole piątki ... :wink:
To tylko świadczy o tym ile Toyota robiła zmiam w tym samym modelu skrzyni.
Pewnie ktoś myślał że korek na reduktorze to ten sam wlewowy od razu do skrzyni ;-)
Jest jeszcze ciekawiej. Bo wychodzi na to - że w sumie te same skrzynki, czyli R151F, są w conajmniej czterech typach - tak to sobie toyota w epc opisuje. I mają zupełnie inne numery części - ale dokładnie wszystkie :shock: Wliczając śrubki i podkładki. Stawiam, że odkąd hila zaczęli klepać na Tajwanie i w Afryce Południowej - zaczęli po prostu inaczej znakować graty pochodzące z tych destynacji.

No nic - skrzynka przyjdzie, to sobie organoleptycznie porównam, czy wałek z Gonzowej spasuje. Jeżeli nie - cóż będzie trzeba zamówić z GRN35, australijskiego - bo wychodzi że "typ" ten sam, co ta co kupiłem, a 1GR potrzebował długiego wałka ... :roll:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Hilary czyli spec Hilux Franca

Post autor: kylon »

R156F jest po prostu od świeżego Hila. Nie jestem przekonany czy to zagra. Jak teraz dobierałem części do skrzyni od HZJ79 to wychodziło mi w typoszeregu KZJ9, VZJ9, KZJ12, Hil KUN36 ale nie wszystkie razem. Tak więc latają po różnych modelach. Do tego stopnia nawet że może Ci wajcha od biegów wyjść w innym miejscu tudzież mocowania od sterawania reduktorem itp. Toyota jest kompatybilna ale nie zawsze jest to takie proste jak się wydaje. Dostałem tulejkę która wyglądała tak samo jak w skrzyni ale miała inny numer. Po analizie i wymianie e-maili z działem regeneracji skrzyń w Terrain Tamerze powiedzieli że wygląda tak samo ale jest z twardszego materiału bo w HZJ jest bardziej obciążona i tak ma być.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Hilary czyli spec Hilux Franca

Post autor: Rokfor32 »

Nie tak bardzo świeżego - bo conajmniej od '11. Formalnie Gonzowa to tez ten rocznik ... :wink:

W przyszłym tygodniu powinna dotrzeć skrzynia, to zdam relację co tam w środku siedzi ... Jak to Gonzo powiedział - "ryzyk fizyk" ... :mrgreen:

ps. Ja jestem pewien, ze tą R156F da się zrobić na długi wałek. Kwestia jest tylko - jak poprawnie dobrać numer tego wałka - no bo mam już te numery trzy: od starszych R150F/151F (mają ten sam numer w obu przypadkach), no i dwa od tych młodszych, znakowanych (dodatkowo, poza oznaczeniem głównym) jako "typB" i "typD".

Ogólnie - temat doboru nie jest jakoś bardzo trudny - przy cenie tego wałka na poziomie 2 tysi również koszt odsyłki przy "pudłowaniu" (czyli jak pamiętam coś koło stówy) też nie jest wielkim tematem. Problemem jest trochę czasochłonność całego procesu - te tajle to w zasadzie tylko wysyłka od producenta, i czas oczekiwania 2-3 tygodnie ...

A tak wracając do Francowego hila - słabo wierzę w udupienie tulei łączącej skrzynię i reduktor. Owszem, może się zdarzyć, ale np. w KDJ12 (był taki wątek na forum, zresztą) - ale te tulejki są bez porównania. Tak samo jak parametry napędu - tulejka z J12 wygląda jak połowa tej z J7 (i długość, w tym "robocza", i grubość ścianki), a w dodatku moment silnika 1KD-FTV jest bez porównania do starego 2L-T.

Ciekaw jestem bardzo, co tam znajdzie po wybebeszeniu - bo R151F z J7 nie ma jakichś typowych słabych punktów ... :roll:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Hilary czyli spec Hilux Franca

Post autor: kylon »

No jeśli lubicie sobie utrudniać życie i czas się nie liczy to można tak robić. Akurat kupowanie części do skrzyni w ASO nie jest najtańszym rozwiązaniem no ale kto bogatemu zabroni ;-)
Jakie to numery?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Hilary czyli spec Hilux Franca

Post autor: Rokfor32 »

Tutaj padło na aso z prostego powodu - ta skrzynka co zamówiłem to ponoć ma być zerowy przebieg. po prostu nowa - dlatego, skoro wałek sprzęgła trzeba inny - to też nowy. Tak, żeby całość to była po prostu nowa skrzynia, z zerowym przebiegiem, a graty w środku od jednego producenta.

Ja wiem, że TT dostarcza różne takie graty - ale dla mnie cena TT jest niewiele niższa niż genuin, a czas oczekiwania też wyjdzie podobny.

Ori wałek sprzęgła dla Gonzowej HZJ to 33301-35090. Taki sam wałek przychodzi też do benzynowych J9, czy FJC.

Z australijskiego hila z 1GR-FE z rocznika '12 te wałki to 33301-0K040 TYPE B i 33301-0K060 TYPE D

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Hilary czyli spec Hilux Franca

Post autor: finger »

Ale chłopaki robicie offtop... a ja tu tak wypatruję wieści od Franca i jego niezawodnej toyoty :D

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Hilary czyli spec Hilux Franca

Post autor: czobi »

dzieki Finger , kuerffa czlowiek na powaznej wyprawiie
relacja zapierajaca dech prawie jak z poscigi borewicza
a wy tu o walkusralku E25841562215526 59 623 565655 DO 8UPY :mrgreen:

ODPOWIEDZ