HDJ 80 Drako- wyprawówka

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: HDJ 80 Drako- wyprawówka

Post autor: drako »

zlecilem zrobienie w warsztacie spawalniczym wg projektu ( przegrody w srodku itd) koszt jest zalezny od ceny chromoniklu plus minus ok1000zl , jezeli bedziesz chcial zbudowac to zadzwon, kiedys podjade i ci pokaze co i jak. ja nie chcialem duzego ( 90 litrow wystarczy) ale tam zmiesci sie i 300 ( jak sie wydech wywali).

fajna alternatywa na dodatkowy zbiornik( bo jak sie wywali kolo to jest tam mase miejsca) do J8 jest dopasowanie jakiegos oryginalnego. np. kolega w hzj80 ma lekki plastikowy zbiornik z grand cherokiee ( chyba). wtedy cala zabawa wychodzi pare stow

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: HDJ 80 Drako- wyprawówka

Post autor: Boryś »

drako pisze:(...) np. kolega w hzj80 ma lekki plastikowy zbiornik z grand cherokiee ( chyba). wtedy cala zabawa wychodzi pare stow
No żartujesz :)
to dowiedz się jak możesz o szczegóły - a my i tak się musimy jakoś niebawem spotkać - robi sie spora grupa na ślasku z 80tkami - trzeba coś wykombinować i się zorganizawać :)

a tym razem to ja do Ciebie podjadę - bo do dzisiaj mam wyrzuty sumienia za te amortyzatory :)

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: HDJ 80 Drako- wyprawówka

Post autor: konus »

drako dowiedz się o ten zbiornik z czego on ma bo jak z jeepa to i ja zaraz taki sobie skołuje.

Swoją drogą czemu ty jeszcze u nas w klubie nie jesteś?

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: HDJ 80 Drako- wyprawówka

Post autor: Boryś »

sprawdzilem na allegro i max 400zeta - pojemność chyba około 80litrow - dokładnie to nikt nie podaje :(

ale jest to fajny pomysł :)

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: HDJ 80 Drako- wyprawówka

Post autor: drako »

dzwonilem do niego. zbiornik jest napewno z grand cherokiee( tego kwadratowego jeszcze)- ale trzeba bylo przerabiac wydech, wiec temat sie wg mnie sie oplaca tylko jak sie ma za poldarmo zbiornik :) bo ok 1000zl kosztuje taki z chromoniklu jak moj ( nie musialem wydechu przerabiac)

warto zrobic taki patent wlewu jak u mnie. proste,tanie a sprawdza sie super. Na poczatku chcialem kupic oryginalny patent toyoty rozdzielajacy wlew, ale kosztuje jakies straszne pieniadze.

co do klubu to ja i tak jestem caly czas z boku tlc wiec nie wiem czy przynaleznosc klubowa cos zmienilaby ( no moze tyle ze nie mam dostepu do zamknietej czesci) :) powiedzmy tak jestem czlonkiem Mutta i sympatykiem tlc.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: HDJ 80 Drako- wyprawówka

Post autor: konus »

Masz dwie pompy paliwa i sterujesz nimi z kabiny? I raz jest z jednego a raz z drugiego baku.
Czy masz dwie pompy i pompa z nowego przelewa do starego baku?

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: HDJ 80 Drako- wyprawówka

Post autor: drako »

bak dziala jako kanister. jest to najprostsze urzadzenie,bo nie ingeruje sie w oryginalny system.
jest pompka przelewowa do glownego baku, a wskaznik z plywakiem z lodzi motorowej. sterowanie mam w kabinie.
pompka w praktyce ma nieduza wydajnosc ok 3l na min. ale jak sie jezdzie to w sumie wszystko jedno..Fajny jest efekt, jak sie jedzie i wskaznik zamoast w dol idzie w gore :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: HDJ 80 Drako- wyprawówka

Post autor: jezus »

U mnie w tym miejscu "dodatkowego zbiornika' jest butla z gazem..ale to tak na marginesie....

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: HDJ 80 Drako- wyprawówka

Post autor: konus »

1000zł cię to całe wyszło?

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: HDJ 80 Drako- wyprawówka

Post autor: drako »

tak plus minus ( nawet bardziej minus, ale akurat byla dobra cena na chormonikiel w hurtowni) ale trzeba bylo pare glupot kupic, jak plywak, wskaznik, zrobic smok, pompke kupic, przewody, ten rozdzielnik itd.
temat jest prosty jak jest kumaty i uczciwy spawacz i dobry mechanik.
wiadomo ze jest to samorobka , ale narazie mnie nie stac na oryginalne patenty.

to jest troche tak jak z szufladami. Ja mam samorobki ty oryginaly. Jest galaktyka swietlna przepasci w jakosci wykonania pomiedzy nimi, jednak w praktyce dziala tak samo. Ale czas jaki poswiecilem, na zaprojektowanie , znalezienie stolarza, przymiarki itd tez ma swoja cene. Jak bede juz w 100% pracowal na swoim majac pelne uprawnienia to pewnie tez juz nie bede mial czasu na kopiowanie patentow, jakby nie bylo zawsze jest to troche druciarstwo.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: HDJ 80 Drako- wyprawówka

Post autor: Gałka »

drako pisze: jakby nie bylo zawsze jest to troche druciarstwo.
ale za to jaka frajda; Konus tego nie doznał :(

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: HDJ 80 Drako- wyprawówka

Post autor: konus »

Kurcze fajna sprawa, bak wygląda na naprawdę super wykonany. Nie myślałeś aby zrobić ich kilka i posprzedawać ludziom, można by to przecież nawet za 1500 sprzedawać i klientów na pewno kilku by było.

Jestem pod wrażeniem.

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: HDJ 80 Drako- wyprawówka

Post autor: drako »

produkcji nie otworze bo cenie sobie kolegów :)
jak zaczne szukać zarobku w off-roadzie to szybko powstanie jakis kwas i szemranie o jakies niedopowiedziane 20 zl czy cieknacy bak lub peknieta szuflade itd
Co innego jak ktos ma firme i moze za pewne rzeczy reczyc i dawac jakas gwarancje czy chociazby ..fakture :)
ale jezeli ktos bedzie chcial to moge pomoc, podpowiedziec itd bo majac troche czasu i cierpliwosci mozna wszystko zrobic tanio i porzadnie. Uwazam ze moj samochod to wlasnie zlepek takich dzialajacych sprawdzonych i oczywiscie skopiowanych z oryginalnych patentow ...zmot. zderzak przedni, tylni, zbiornik, bagaznik, zabudowa. Wszystko bylo robione. taka ciekawostka :Teraz bede budowal zbiornik na wode z grzaniem z silnika itd. zobaczymy co z tego wyjdzie.

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: HDJ 80 Drako- wyprawówka

Post autor: MariuszS »

drako pisze:ciekawostka :Teraz bede budowal zbiornik na wode z grzaniem z silnika itd. zobaczymy co z tego wyjdzie.
O to, to!
Chodzi mi to po głowie już dawno, ale w 70tce nie ma zbyt dużo miejsca, no i ten brak czasu...
Kupiłem nawet miękką miedzianą rurkę, do nawinięcia jakiś kawałek wydechu, jako "nagrzewnicę", bo pomyślałem, że to łatwiejsze rozwiązanie od ingerencji w "mokry" układ chłodzenia.
Ale, z drugiej strony, gorsza kontrola nad temperaturą i możliwość zagotowania wody w rurkach.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: HDJ 80 Drako- wyprawówka

Post autor: konus »

Będę śledził w takim razie twój temat.

ODPOWIEDZ