HZJ75 - Trupi :)

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Qwerty256
Posty: 34
Rejestracja: 03 wrz 2014, 12:15
Auto: HZJ75
Kontakt:

HZJ75 - Trupi :)

Post autor: Qwerty256 »

Hey, dlugo sie zastanawialem nad modelem, ktory zawiezie mnie wszedzie i wreszcie wymyslilem, znalazlem w miare dobra sztuke, i bede go budowal naaokolo, robil remonty itp itd... Wybor padl na 75 series 1998 rok:
Obrazek

-Silnik 4.2D, 1HZ
-Centralny zamek (wow!)
-6 osobowy
-z tylu zestaw szuflad
-bullbar + wyciagarka PTO - przesuwa domy ;)
-Podwojny zbiornik paliwa (90l + 90l)
-447kkm
-Akumulator dodatkowy do akcesoriow

i to by bylo na tyle, najblizsze zakupy to:
-Bagaznik dachowy (pod namiot)
-antena UHF do radia (ktore mam juz)
-zbiornik wody pod spod + prysznic
-Lodowka
-Solary
-Dodatkowe halogeny + swiatla z tylu
-Oswietlenie wnetrza
-no i bede robil dodatkowe polki z tylu na rozne pierdoly co by latwiej sie bylo ogarnac ze wsystkim.

aaa wlasnie i nie wiem co z oponami i felgami, ktos wie co tym oryginalnym felgom dolega i dlaczego wszyscy mowia aby zmienic ?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HZJ75 - Trupi :)

Post autor: kylon »

Fajnie. Gratulacje.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: HZJ75 - Trupi :)

Post autor: Addams »

Fajna, pokaż jakieś foty co to za rolki dodatkowe są w zderzaku i do czego służą?

Qwerty256
Posty: 34
Rejestracja: 03 wrz 2014, 12:15
Auto: HZJ75
Kontakt:

Re: HZJ75 - Trupi :)

Post autor: Qwerty256 »

Rolki sa na osce z wyciagarka, i kreca sie z wyciagarka, prawdopodobnie sluza do tego zeby zdwoic sile wyciagania nawijajac line na rolke, ale to moj pomysl :) moze tez by do zawijania kabla jako ze auto bylo najpierw w firmie telekomunikacyjnej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: HZJ75 - Trupi :)

Post autor: Cooder »

Gratulacje! Wybór do podróżowania słuszny, a egzemplarz chyba też niebrzydki. Na Twoim miejscu ogarnąłbym auto od strony technicznej i ruszył w drogę ;-) Przy tej budzie rozważyłbym opcję spania w środku auta zamiast namiotu dachowego...

Aha, i pozbądź się tego koromysła z przodu :mrgreen:

Qwerty256
Posty: 34
Rejestracja: 03 wrz 2014, 12:15
Auto: HZJ75
Kontakt:

Re: HZJ75 - Trupi :)

Post autor: Qwerty256 »

koromyslo z przodu jest zajebiste, zalozenie takiej wyciagarki pewnie kosztowaloby mnie cos kolo $8000, wiec prawie wartosc auta ;)
Jesli chodzi o spanie - to namiot dachowy juz mam, wiec nie jest tod dodatkowy koszt, a w srodku robiac lozko pozbywam sie mozliwosci podrozowania w wiecej niz 2 osoby (przemysliwalem to i znalazlem sposob jak to ladnie zrobic, ale najlepiej by bylo z tylu zrobic szuflady pelnej dlugosci, podwojne i na tym lozko. ale wtedy juz foteli nie zmeiszcze jak bedzie szuflada pelnej dlugosci.. wiec bedzie namiot. moze kiedys kupie sobie opcje campervan
Obrazek
(tez sie za takim rozgladalem, ale wszsytkie byly dojechane, a paka wygladala jak u babci gieni duzy pokoj ;P

nie napisalem tez ze ma zalozony elektroniczna ochrone przed korozja... i chyba dziala bo korozji nie ma ;)

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: HZJ75 - Trupi :)

Post autor: Cooder »

Qwerty256 pisze:koromyslo z przodu jest zajebiste, zalozenie takiej wyciagarki pewnie kosztowaloby mnie cos kolo $8000, wiec prawie wartosc auta ;)
Jeśli planujesz przesuwać domy, albo wyciągać spod ziemi kable energetyczne/telekomunikacyjne, to faktycznie warto zostawić ;-) W przeciwnym razie zamontowałbym tę wyciągarkę w sposób, który nie będzie redukował kąta natarcia do poziomu samochodu osobowego i niepotrzebnie obciążał przedni zawias...
Qwerty256 pisze:Jesli chodzi o spanie - to namiot dachowy juz mam, wiec nie jest tod dodatkowy koszt, a w srodku robiac lozko pozbywam sie mozliwosci podrozowania w wiecej niz 2 osoby (przemysliwalem to i znalazlem sposob jak to ladnie zrobic, ale najlepiej by bylo z tylu zrobic szuflady pelnej dlugosci, podwojne i na tym lozko. ale wtedy juz foteli nie zmeiszcze jak bedzie szuflada pelnej dlugosci.. wiec bedzie namiot.
Ano jeśli namiot jest, a podróżować będą więcej niż 2 osoby, to zmienia postać rzeczy. A szuflady o długości 2 m to słaby pomysł, ale to chyba wiesz sam ;-) Te szuflady na zdjęciach mają jedną wielką zaletę: już tam są.

Qwerty256
Posty: 34
Rejestracja: 03 wrz 2014, 12:15
Auto: HZJ75
Kontakt:

Re: HZJ75 - Trupi :)

Post autor: Qwerty256 »

No w sumie z tym katem natarcia to masz troche racji, ze moglbym zawisnac na bullbarze hmm, przygladne sie i przemysle, moze te kola dwa zlikwiduje i przesune ja do tylu, szkoda by bylo ja usuwac bo naprawde dobra wyciagarka i ktos duzo sie naturudzil aby ja ze skrzynia polaczyc.

A co do podrozowania - plany jak ma wygladac auto byly przed kupieniem auta, i byl taki pomysl aby wsadzic dlugie szuflady i miec auto trzymiejscowe (a wlasciwie dwu i pol), ale przemyslalem ze w sumie jak bedzie na gorze bagaznik to nie bedzie trzeba az tak duzo miejsca w srodku, wiec mozna by bylo miec auto 5 osobowe na wypadek gdybysmy sie gdzies na pobliska wyspe wybrali ze znajomymi, czy w ogole gdziekolwiek niedaleko czy daleko ;) A namiot juz jest z poprzedniego auta (wczesniej mialem disco 2)
wiec plany byly, a auto mam z szafeczkami wiec pewnie zostana, dorobie tylko cos wiecej tam z tylu aby bylo lepiej, a jak sie bedize w dwojke podrozowac to reszta gratow pojdzie na tylna kanape i tyle :)

Swoja droga, ma ktos pomysl z czego zrobic konsole gorna ? chcialbym zmajstrowac sobie cos takiego:
Obrazek
ale nie mam pojecia z jakiego materialu to zrobic, ze sklejki i potem obic ladnie ? pewnie najlatwiej w zywicy chyba co ?

wojti
Posty: 14
Rejestracja: 11 sie 2014, 19:15
Auto: j95 1999

Re: HZJ75 - Trupi :)

Post autor: wojti »

ja bym pomyślał o płycie mdf, łatwo się szlifuje co za tym idzie będzie łatwo dopasować a i drugą zaletą będzie wytrzymałość większa od żywicy

Qwerty256
Posty: 34
Rejestracja: 03 wrz 2014, 12:15
Auto: HZJ75
Kontakt:

Re: HZJ75 - Trupi :)

Post autor: Qwerty256 »

Plyta MDF bedzie dosc ciezka, no ale kwestia odpowiedniego zamocowania, nie sadze aby tak ladnie dalo sie zrobic plyta mdf ale tez pomysle. No ostatnio opcja to drukarka 3D :)

Awatar użytkownika
ems!
Posty: 175
Rejestracja: 07 paź 2013, 11:12
Auto: Godzilla HZJ78, Fenix HDJ100, Kronos V8
Kontakt:

Re: HZJ75 - Trupi :)

Post autor: ems! »

Fajny ten Twój "trupi". Co do konsoli to spróbuj z cienkiej sklejki a później oklej lub pomaluj.

Pozdrawiam emsi

Awatar użytkownika
ems!
Posty: 175
Rejestracja: 07 paź 2013, 11:12
Auto: Godzilla HZJ78, Fenix HDJ100, Kronos V8
Kontakt:

Re: HZJ75 - Trupi :)

Post autor: ems! »

Ja u siebie mam takie coś, ale każdy ma swoje patenty.

Obrazek

Pozdrawiam emsi

Qwerty256
Posty: 34
Rejestracja: 03 wrz 2014, 12:15
Auto: HZJ75
Kontakt:

Re: HZJ75 - Trupi :)

Post autor: Qwerty256 »

Pare zdjec po przerobkach i dodatkach :)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ