Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2513
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: kpeugeot »

Qbartx chyba tak się nazywał, miał ze dwie budy hilowe w częsciach, chyba z milanówka jest

wojti
Posty: 14
Rejestracja: 11 sie 2014, 19:15
Auto: j95 1999

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: wojti »

Jak założysz koła 33" do lj'ty w automacie to nie zejdziesz poniżej 20 litrów na setkę, przetestowane w praktyce. A jak byś był chętny na oryginalne pto to wiem gdzie leży i się kurzy :D

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: francek »

eee..... do lj-ty zakładam mniejsze koła ( maks 31 cali ) a 2,4 td wraz z automatem w 4Runnerze na podobnych kółkach pali około 12 litrów - więc tu chyba powinno być podobnie. Hill 2.4 wolnyssak na 31/10,5 MT pali 9-10 i to maks załadowany i cały czas 110 na budziku. Nie szalejcie z tym spalaniem. Mój Parch 4.2 wolnyssak ważył 3750 kg a palił 14 l/on a wszak Toyota to Toyota :D

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: górol »

francek pisze:a wszak Toyota to Toyota :D
:shock: :shock: :shock: :twisted:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: Rokfor32 »

Puki się toczysz do 80 - to spalanie będzie w normie. Powyzej - słaby silnik geometrycznie zwiększa apetyt.

Ale - to co Max wyżej napisał: zdrowa turbinka VNT, i problemy znikaja, a klekotem zaczyna się jeździć jak benzyniakiem :wink: Żadnych turbodziur, ciąg od samego dołu :wink:

J7 ma większą powierzchnie czołową, i słabsza aerodynamikę od hila, więc przy większych prędkościach wypada słabiej od hila, i w dynamice, i w spalaniu.

Wiarygodne dane z podobnej konfiguracji (czyli LJ78), z długodystansowej wyprawy zapodał tu MariuszS - Kazachstan tam i nazat daje już odpowiedni poligon doswiadczalny :wink: . Tragedii nie ma - ale załadowane auto (zawsze jest załadowane na takie wycieczki) to spalanie na poziomie 12 - 14. W manualu. W automacie trza z litr do dwóch doliczyć.

Zresztą - pojeździsz - zobaczysz. W razie czego zapodamy Ci tam silnik z yarisa ... :mrgreen:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: MaxLux »

Przy spokojnej jezdzie na trasie moja Lj'tka jeszcze przed konwersja palila dokladnie tyle co KZJ70 - jak jechalismy na swapa z Wawy do Cieplego to w obydu autach zatankowanych wczesniej pod korek w tym samym czasie zapalil sie "zyd"...
- co do dynamiki jazdy z automatem to nie na moje nerwy ;) docisk gazu na maxa tylko zmienial dzwiek silnika a moment i predkosc pojawialy sie jak w odrzutowcu - po kilku sekundach ;)

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: francek »

Panowie to nie będzie auto na wyprawy tylko na wycieczki. Na wyprawy mam Zuzię i zbuduję Hila. To ma być dostojne i bezawaryjne -podkreślam-bezawaryjne poruszanie się w terenie. W przypadku ...ebania się tego złomu bez chwili namysłu zrzucę go do rzeki. Coś czuję, że to może być kolejna legenda :wink: Kolejna po zaiste kultowym modelu serii 80 :mrgreen: Jest tak jak piszecie. Się pojeździ ( choć ja nie umiem) i się wypowie 8)

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: Addams »

Starego złoma kupił i bezawaryjnie... jezuuu...
Będziem łowić z tej rzeki :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: Rokfor32 »

No ba ...

Ino Franc - daj znać z któego mostu, coby nie trza było za długo pływać - Wisła nie słynie z jakości wody .. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: Addams »

No, a nasiąknięta alkantara dupsko odparza :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: kylon »

Warszawskie mosty w centrum są kiepskie do zrzutu. Wysadzone przez Niemców mosty wystają z wody przy niskim stanie zatem może się porysować podczas swobodnego opadania na dno.

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: Remiołek »

Jak coś Franc dawaj znać. Mam jeden most(ek) na oku. Na bilet powrotny już odżałuję i Ci dam :mrgreen: . Chyba, że do stolycy zimowej będziesz gnał, to Cię Ania podrzuci.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: kylon »

Niedaleko mego miejsca zamieszkania Niemcy w październiku 1944 roku uciekali z Choszczówki na drugą stronę Wisły przez łachę Kępińską po pomoście pontonowym. Jego resztki tez jeszcze są to może z tego?
Albo spektakularnie bo jest dojazd wraz ze skocznią obok Twierdzy Modlin z kamiennej podmurówki mostu Singelsa. Ten został rozwalony przez lód i krę w 1888 roku.

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: francek »

A może jednak nie będzie tak źle :?: Czy już wiecie coś o czym ja jeszcze nie ................. :?
W mordę już się boję :mrgreen:
Czekajta ja Wam jeszcze pokażę ! ( w bramie po 18-stej )

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: Gałka »

A ja tam Ci Francu gratuluję... :D

ODPOWIEDZ