Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: Addams »

Franc- prosiemy :mrgreen:
A my jedziemy szyderę :mrgreen:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: Norick »

Nie może być :D

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: francek »

Nie myli się ten kto nigdzie nie jeździ :)
Długo polowałem i w końcu jest. LJ78 Prado wersja 7 osobowa. 2,4 td automat. To będzie autko na lżejsze wyprawy ( chcę tylko windy elektryczne, snorkel, przydaśki i spanie w środku, koła max 32, 33 na 10,5 - bo więcej te gówniane mosty nie wytrzymają :mrgreen: ) Generalnie jak fundusze pozwolą to do końca roku powinna jeździć. Ale na razie sza :!:
Natomiast drugi mój projekt będzie na hardcory i ewidentnie oprę go na starym Hilu jeśli takowego znajdę w stanie rokującym - tu już ostra jazda czyli wszystko + mechanik. A jak nie znajdę to prawdziwe wyprawy będę jeździł Suzą a co ?
A o tym, że mosty i w serii 70 są gówniane ( bo co do 80-tki to chyba nie ma żadnych wątpliwości ?) znowu się przekonałem po tym jak Zuzia na tychże właśnie mostach po 3000 km w terenie wysrała dwa nowe łożyska i uszczelniacze z tyłu. To gorzej niż przód w Patrolu.
Ale jak już będę miał dwie Toyoty to spokojnie będę mógł zrealizować swoje marzenie czyli zrzucić je z jakiegoś mostu w centrum Wawy :mrgreen:
PS. Czy już będę w klubie ????

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: MaxLux »

Witamy witamy - znowu nastepna 78'ka :)

Zapodaj jakies foty ! - jak toto wyglada po przekladce ? pewnie dynamika 2.4 z automatem dupy nie urywa ale przynajmniej po miescie nie trzeba wachlowac lewarkiem

Turbo VNT zapodaj to bedzie smigalo az milo :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: Rokfor32 »

Franc - do tylnego mostu na półosie zakłada się wyłącznie górnopółkowe łożyska. Żadne "zestawy z intercarsu", i podobny schit. Gównolit żyje tyle - ile napisałeś ... :wink:

Można tam zapodać KOYO, NACHI albo TIMKEN, i koniecznie z luzem C3, a najlepiej C4. Tam idzie standard isowski, czyli łożysko "6308 2RS C3" - kupujesz w dowolnej hurtowni łożyskowej.

Koyo, czyli to co tam fabryka pakuje - kupowane w sklepie z łożyskami kosztuje ok. 40 zeta - więc nie kutwij ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: francek »

Było Koyo + cały ten zetsaw z pierścieniem i uszczelniaczami. Teraz zapodam SKF-u bo dostałem od chłopaków w ramach pomocy społecznej. Nowy zestaw np. TT to chyba ok. 300 zł strona.
PS Foty dopiero po Zmocie bo teraz mam szał a odbieram autko około 28 października.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: Addams »

francek pisze: PS. Czy już będę w klubie ????
W klubie ten tego... poruchawka :mrgreen:
Się wszyscy pchają żeby... teges.. Cię wciągnąć na członka
:mrgreen:

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: francek »

Będę musiał zatem obić Was tymi legendarnymi mostami. Obawiam się jednak, że się powyginają :D a patrolowskiego nie dżwignę :wink:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: Addams »

Panharda polecam :wink:

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: LEX »

LOL, ale się porobiło. No faktycznie w klubie będzie ZADYMA :mrgreen:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: Addams »

Francu, przejrzałem księgi parafialne (klubowe archiwum) i widzę, że Ty w klubie byłeś! Klub jeszcze wtedy był nieformalny ale jednak. A zrezygnowałeś sam po tym jak Elwood (także klubowicz) zażądał ukarania Ciebie za brzydkie wypowiedzi o Toyocie :mrgreen:
Kurde, wyłem ze śmiechu jak to czytałem :D
Tak to niedawno było, a tak dawno :wink:

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: francek »

No widzisz - za brzydkie wypowiedzi relegowano mnie :mrgreen: I teraz to do mnie wróciło w postaci tej LJ-ty :D Rama dzwon, blacharka poza drobnymi ubytkami wydaje się również idealna. W środku alcantara :wink:, klima, ogromny szyber, wszystko elekryka panie. No takiego wypasu to jeszcze w terenie nie miałem. Aż szkoda do gnoju 8)

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2513
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: kpeugeot »

zakładaj manuala i będziesz happy

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2513
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: kpeugeot »

a ja sprawdzałem w swojej - to reduktor ma wyście na przystawkę więc mozesz motać mechanika

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Powrót syna marnotrawnego- LJ78 Francka

Post autor: francek »

W mojej też jest ale pozwolicie, że zostawię to tak jak japoński inżynier zaprojektował :D Do turystyki nawet takiej jaką ja uprawiam dobry elektryk w zupełności wystarczy,
Będzie automat wraz z elektronicznym sterowaniem i małe kółka. I będzie jeździć.
W hilu natomiast będę zmieniał skrzynię i reduktor na takowe coby miały wyjście na pto. Do tego brdm i cała masa rzeczy potrzebnych mi do gnoju ( blokady, może springi ? ) Cały ambaras, że jedyny dawca którego znam jest zmieciony przez rudą. Jeżeli ktoś by miał budkę z wanną i wnętrzem od dowolnego hila ( może być uderzona ) rokującą to proszę na priv. Dół mnie w ogóle nie interesuje ( tzn. rama, mosty, silnik, skrzynia ) bo takowy mam namierzony w krzakach za w miarę rozsądne pieniądze :wink:

ODPOWIEDZ