T4R Chinook

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: consigliero »

Dzisiaj "piękna" otrzymała nowe buty , a niejako przy okazji wyszło że jazda po Sardynii lepiej wychodzi motocyklem , bo tam więcej można hamować silnikiem , a przy automacie trza deptać hamulec . buty mają njbardziej znane 3 wyrazy na świecie i takie śmieszne dziurki , więc szukam kolców .
PozdrawiaM

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: T4R Chinook

Post autor: Husky »

consigliero pisze:, a niejako przy okazji wyszło że jazda po Sardynii lepiej wychodzi motocyklem , bo tam więcej można hamować silnikiem , a przy automacie trza deptać hamulec .
automat w 120 pozwala na ograniczenie max biegu do 4 lub 3 lub 2 :D

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: consigliero »

Zapraszam w góry to sprawdzimy skuteczność tego hamowania 8) . Mój ma tylko 4 biegi :oops:
PozdrawiaM

misiekG
Klubowicz
Posty: 702
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:38
Auto: HDJ100, LC200 V8
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: misiekG »

Marek, nie przesadzaj zblokowana skrzynia na 1 całkiem ładnie hamuje, ciężko jest się zgrać z manualnymi skrzynkami kolegów, jadąc kolumną. Zawsze zostaje nam włączenie reduktora, ale to już nie każdy może na czarnym :wink: .

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: consigliero »

U mnie się to nazywa L , no i może hamuje , ale mnie chodziło o jazdę a nie zwożenie się w dół 8)
Nowe buty wyglądają tak
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Niestety potwierdza się to co pisałem wcześniej , na naszych wspaniałych wyprofilowanych jezdniach szerokość opony nie współgra z koleinami co powoduje myszkowanie podczas jazdy .
PozdrawiaM

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: PePe »

Husky pisze:
consigliero pisze:, a niejako przy okazji wyszło że jazda po Sardynii lepiej wychodzi motocyklem , bo tam więcej można hamować silnikiem , a przy automacie trza deptać hamulec .
automat w 120 pozwala na ograniczenie max biegu do 4 lub 3 lub 2 :D
to dziwna masz skrzynie u mnie mozna było do pierwszego :) zobacz w instrukcji co na skrzynie biegów oznacza L

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: consigliero »

Zapraszam do lektury , sam też sobie przypomnę 8)
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=16&t=3420" onclick="window.open(this.href);return false;
PozdrawiaM

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: T4R Chinook

Post autor: Husky »

PePe pisze:
Husky pisze:
consigliero pisze:, a niejako przy okazji wyszło że jazda po Sardynii lepiej wychodzi motocyklem , bo tam więcej można hamować silnikiem , a przy automacie trza deptać hamulec .
automat w 120 pozwala na ograniczenie max biegu do 4 lub 3 lub 2 :D
to dziwna masz skrzynie u mnie mozna było do pierwszego :) zobacz w instrukcji co na skrzynie biegów oznacza L
L tez mam :wink:

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: PePe »

a L to znaczy ze blokujesz Jedynke :) niektórzy mysla ze to jest 2L hehe

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: consigliero »

Udało mi się ściągnąć skorupę z dachu , rodzinnie. Wiem już że muszę sobie wykombinować jakiś dźwig , bo założenie proste nie będzie ze względu na nieporęczność. W ostateczności poprosi się sąsiada który ma Cyklopa , to dźwignie. Osobiście myślę o wykorzystaniu słupa od prądu oraz pobliskiego drzewa .
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: Kwieczor »

a nie masz gdzieś kawałka ściany co by do niej ramię zawiasowe przykręcić i kawałek bloczka z kołowrotkiem, albo w wersji dla wygodnickich - z wyciągareczką 250kg z marketu?

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: consigliero »

No faktem jest że mam taki kawałek ściany ale nie widziałem że istnieje ramię zawiasowe , myślałem że to jakieś skomplikowane konstrukcje . W mojej wersji rozciągam kawałek sznurka między słupem a drzewem i podwieszam tam bloczek z drugim sznurkiem (oba sznurki mam). W ten sposób mam najtańszy dźwig.
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: Kwieczor »

jak nie chcesz kupować gotowca (a są na rynku - przeszukaj alledrogo pod kątem: podnośnik, wyciągarka itp - np
http://allegro.pl/obrotowy-900-kg-hds-d ... 40517.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/hds-zuraw-dzwig-obrot ... 29497.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/uniwersalny-dzwig-hds ... 88425.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Lub przerobić do montażu na ścianie, lub podwyższyć to:
http://allegro.pl/zuraw-warsztatowy-pod ... 17498.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/zuraw-dzwig-podnosnik ... 87309.html" onclick="window.open(this.href);return false; )

a jak masz zacięcie - prosta konstrukcja:
ceownik do ściany, do którego wstawiasz fest zawiasy bramowe (minimum 200 kg), do zawiasów spawasz pionowy profil zamknięty, do niego ramię + zastrzał, możesz spawać, ja jednak przy łączeniach o małej powierzchni styku home-made - ufam bardziej porządnym śrubom na wylot. Na końcu ramienia dajesz uchwyt obrotowy na bloczek - a reszta już jak inwencja pozwoli - albo bloczek łańcuchowy ręczny, albo zestaw linek, bloczków + korbka, albo najwygodniej - przenośna wyciągareczka elektryczna z liną na bloczku.
A po operacji - wyciągarkę do garażu, ramię do ściany i spokój

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: consigliero »

Dzisiaj Chinook otrzymał mam nadzieję ostateczną wersję do transportu. Jest to szwajcarska klatka do przewozu zwierząt w rozmiarze M , producent sugerował rozmiar S ale nie wydawało mi się to właściwym rozwiązaniem . W rozmiarze M Chinook jest dosyć dobrze dopasowany i mam nadzieję że ideą przewozu jest to aby zwierzę miało mało miejsca na rozpychanie się . Zobaczymy
PozdrawiaMy

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: Addams »

Daj fotkę Marek, najlepiej z Chinookiem, tez jestem zainteresowany

ODPOWIEDZ