HJ60 by estewes

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: HJ60 by estewes

Post autor: BigU »

estewes pisze:Dzięki Icywalker.
Dzisiaj nudziłem się troszeczkę w pracy i zacząłem szkicować na ścianie zgadnijcie co? :mrgreen:

Obrazek
Qłerwa :shock: :shock: Jeep ci wyszedł z tego :D postaraj się troszkę jeszcze, OK ! :wink:

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: HJ60 by estewes

Post autor: estewes »

BigU pisze: Qłerwa :shock: :shock: Jeep ci wyszedł z tego :D postaraj się troszkę jeszcze, OK ! :wink:
Bigu ty masz jakieś dziwne skojarzenia :roll: ,za dużo ostatnio przebywasz w obecności tej marki :shock:
co prawda szkic powstał na szybko w ciągu miej niż 2 min i była to pamięciówka na ścianie,ale z jeepem to nie ma nic wspólnego.
Znajdz mi proszę w google jeepa podobnego do mojego szkicu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
to tu proszę przygotowane :mrgreen:
http://www.google.com/images?q=jeep&oe= ... 26&bih=660" onclick="window.open(this.href);return false;

Ps.Patry i Icywalker uważajcie na siebie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: HJ60 by estewes

Post autor: Kames »

Obrazek
jak nie , :!: w srodku to samo :!: ej :!: :!: ej to nie Ania

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: HJ60 by estewes

Post autor: estewes »

:mrgreen: oj kuzynie kuzynie,co ja sie z toba mam :D

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: HJ60 by estewes

Post autor: estewes »

Ponieważ dzisiaj się ociepliło i termometr pokazał +10 stopni postanowiłem wjechać moją HJ do garażu w celu przeprowadzenia przeglądu technicznego :)
-przesmarowałem całe zawieszenie(wieszaki,piny resorów,końcówki drążków)
-przesmarowałem wielokliny wałów oraz krzyżaki
-podokręcałem mnóstwo śrub w zawieszeniu które się poluzowały :shock:
-sprawdziłem stan oleju w silniku :D
-zrobiłem przymiarkę haka holowniczego,lecz nic nie pasuje po wymianie tylnego zderzaka,trzeba będzie ciąć i spawać
-zdjąłem przedni zderzak gdyż zauważyłem że w niektórych miejscach zaczyna atakować go rdza :evil:
więc jutro go oczyszczę,wspawam wzmocnienia ramion które leżą od wakacji i pomaluję podwójną warstwą czarnej farby :wink:
na koniec napiszę że wszystko GIT z autem.

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: HJ60 by estewes

Post autor: Patry »

zapodaj przedniemu zderzakowi powder coating, rudy nie wylezie :wink:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: HJ60 by estewes

Post autor: Kames »

estewes pisze:Ponieważ dzisiaj się ociepliło i termometr pokazał +10 stopni postanowiłem wjechać moją HJ do garażu w celu przeprowadzenia przeglądu technicznego :)
-przesmarowałem całe zawieszenie(wieszaki,piny resorów,końcówki drążków)
-przesmarowałem wielokliny wałów oraz krzyżaki
-podokręcałem mnóstwo śrub w zawieszeniu które się poluzowały :shock:
-sprawdziłem stan oleju w silniku :D
-zrobiłem przymiarkę haka holowniczego,lecz nic nie pasuje po wymianie tylnego zderzaka,trzeba będzie ciąć i spawać
-zdjąłem przedni zderzak gdyż zauważyłem że w niektórych miejscach zaczyna atakować go rdza :evil:
więc jutro go oczyszczę,wspawam wzmocnienia ramion które leżą od wakacji i pomaluję podwójną warstwą czarnej farby :wink:
na koniec napiszę że wszystko GIT z autem.
Emil -a nie masz gdziec koło siebie malowania proszkowego , fraba z pedzla ,czy pistolca zawsze zlezie , a tu ci go wypiaskują ,,odkwaszą, malną i na lata zostanie :wink:

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: HJ60 by estewes

Post autor: estewes »

Kames właśnie chodzi o to że nie mam,wiem gdzie jest warsztat ale około 50 km ode mnie gdzie malują proszkowo.
Cennik usług też mają z kosmosu,kumpel jak malował cztery felgi do Hondy płaskacza zapłacił 390 funtów :shock:
ja chcę pomalować proszkowo zderzak przedni,tylni wraz z mocowaniem zapasówki i kanistra oraz pięć felg ale zrobię to w ojczyźnie bo tu pewnie ponad 1000 funtów mnie skasują :roll: a w Polsce zrobią szybciej,taniej i lepiej :wink:

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: HJ60 by estewes

Post autor: Patry »

powder coating to właśnie malowanie proszkowe :mrgreen:

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: HJ60 by estewes

Post autor: BigU »

estewes pisze:Kames właśnie chodzi o to że nie mam,wiem gdzie jest warsztat ale około 50 km ode mnie gdzie malują proszkowo.
Cennik usług też mają z kosmosu,kumpel jak malował cztery felgi do Hondy płaskacza zapłacił 390 funtów :shock:
ja chcę pomalować proszkowo zderzak przedni,tylni wraz z mocowaniem zapasówki i kanistra oraz pięć felg ale zrobię to w ojczyźnie bo tu pewnie ponad 1000 funtów mnie skasują :roll: a w Polsce zrobią szybciej,taniej i lepiej :wink:
i to będzie jeden z prezentów weselnych, odstawimy Wam brykę na cacy :D

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: HJ60 by estewes

Post autor: estewes »

:shock: Łoołłłł Bigu,nie wiem co powiedzieć i napisać,dzięki :wink: .
Napisałeś że będzie to jeden z prezentów,a jakie pozostałe prezenty masz w swojej ofercie :mrgreen: .

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: HJ60 by estewes

Post autor: estewes »

Dospawałem dzisiaj z dwóch stron wzmocnienia ramion wykonane z 8mm blachy,teraz jest dopiero solidny :wink:

Obrazek

następnie w ruch poszła szlifierka kątowa(sąsiedzi na pewno mnie kochają) :mrgreen:
i na koniec na wykończenie delikatnie szpachlą :wink:

Obrazek

Jutro cały zderzak przeszlifuję i pomaluję podkładem jeszcze przed pójściem na imprezę sylwestrową :D
A na kaca w nowy rok jak będę w stanie to położę pierwszą z dwóch warstw czarnej farby z 10cio letnią gwarancją :roll:

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: HJ60 by estewes

Post autor: Patry »

Niestety nie da się malować proszkowo elementów na których jest szpachla...

W takim razie pozostaje tylko malowanie tradycyjne.. :wink:

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: HJ60 by estewes

Post autor: BigU »

Patry pisze:Niestety nie da się malować proszkowo elementów na których jest szpachla...

W takim razie pozostaje tylko malowanie tradycyjne.. :wink:
aj tam nie da się :D poprawimy spawy wypiaskujemy co nie będzie taki obdarty latał po UK. :mrgreen:

Emil, a ty się dowiesz w swoim czacie :roll:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: HJ60 by estewes

Post autor: Addams »

Patry pisze:Niestety nie da się malować proszkowo elementów na których jest szpachla...

W takim razie pozostaje tylko malowanie tradycyjne.. :wink:
da się tylko nie można się z tym spieszyć bo bąble jakoweś mogą wyjść, musi być doooobrze wyschnięta- niedawno przerabiałem temat

ODPOWIEDZ