Jazda przez głębszą wodę

Technika jazdy, sprzęt, etc.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Jazda przez głębszą wodę

Post autor: hashid »

vGreg pisze:Pisałem o niski stanie wody kiedy się "przeprawiałem". Na miejscówce spotkałem stałego bywalca co przeprawiał się przez bród przy stanie wody 0.7m a jeździ tam od kilku lat fiatem :shock:. Dno rzeczki wysypane jest gruzem przez miejscowych.
to nie jest głębsza woda, proszę... 0,5... 0,7m głębokości i kilka metrów długości... wyluzuj - zapnij napędy i jedź bo jak się ten wątek rozwinie to pojedziesz tam za 3 lata jak przebudujesz auto wydając na to dwukrotną jego wartość.
tylko pamiętaj jedź, nie stan w tej wodzie jak ci.. ;). plastikowe lc przejeżdżały głębsze i dłuższe brody a Ty jak widzę masz LJtę więc nie pękaj ;).

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Jazda przez głębszą wodę

Post autor: vGreg »

hashid pisze:
vGreg pisze:Pisałem o niski stanie wody kiedy się "przeprawiałem". Na miejscówce spotkałem stałego bywalca co przeprawiał się przez bród przy stanie wody 0.7m a jeździ tam od kilku lat fiatem :shock:. Dno rzeczki wysypane jest gruzem przez miejscowych.
to nie jest głębsza woda, proszę... 0,5... 0,7m głębokości i kilka metrów długości... wyluzuj - zapnij napędy i jedź bo jak się ten wątek rozwinie to pojedziesz tam za 3 lata jak przebudujesz auto wydając na to dwukrotną jego wartość.
tylko pamiętaj jedź, nie stan w tej wodzie jak ci.. ;). plastikowe lc przejeżdżały głębsze i dłuższe brody a Ty jak widzę masz LJtę więc nie pękaj ;).

Dla fiacika 0.7m to może był już max, ale na wiosnę przy wyższej wodzie (1÷1.5m) łowisko jest już tylko moje. :D
Hashid
Kiedy mogę to bawię się w terenie i uczę się jazdy, ale jak mam wątpliwości to wolę wpierw zapytać.

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Jazda przez głębszą wodę

Post autor: RobertK. »

Przez górską rzekę przejeżdżałem jeszcze przed zamontowaniem snorkla, szersza i głębokości podobnej była bez problemu.
Taś tas-iem da się coś takiego zrobić o czym piszesz więc obawy o wiatrak chłodnicy są nieuzasadnione,acz odpowietrzenia mostów sobie zrób.....sprawa prosta i mniej kosztowna niż wymiana olejów :)

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Jazda przez głębszą wodę

Post autor: kpeugeot »

nie wiatrak jest problemem a brak snorkela = bez snorkela nawet nie próbuj się pakować do wody głębszej niż do zderzaka

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Jazda przez głębszą wodę

Post autor: kpeugeot »

jeśli woda jest głęboka i masz snorkel poprawnie zamontowany - to należy do takiej wody wjeżdżać spokojnie aby wiatrak powoli się zanurzał wtedy nic mu się nie stanie

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: Jazda przez głębszą wodę

Post autor: Zaparka »

Optimista jestes - 1,0 - 1,5m a prawo Archimedesa to co pies?
Podloga samochodu cca 25cm, samochody maja brodzenie cca do 70cm,
1m wiosennej szybkiej, rwacej wody, wypor samochodu i mozes stracic kontakt z gruntem,
juz nierozpatruje,ze woda sie moze dostac do kabiny i jaki to cymes przyjechac na lowisko
przemoczony i z mokrymi siedzeniami i pozniej powtorka z rozrywki.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Jazda przez głębszą wodę

Post autor: kpeugeot »

pytanie nie było czy przejeżdżać ale w jaki sposób, jeśli się uparł to kto mu zabroni

żeby auto popłynęło to musi być nieźle szczelne - żadne z moich aż tak szczelne nie jest

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Jazda przez głębszą wodę

Post autor: Addams »

No no, druga strona wątku o tym jak przejechać przez kałużę...
No no :wink:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Jazda przez głębszą wodę

Post autor: Kwieczor »

Addams pisze:No no, druga strona wątku o tym jak przejechać przez kałużę...
No no :wink:
Oj Adam - czepiasz się, bo ty swoim monsterkiem metr robisz bez moczenia progów :)
a tu ludzie się martwią po prostu

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Jazda przez głębszą wodę

Post autor: RobertK. »

Panowie....nasze tu rozważania są czysto teoretyczne, bo w realu ta sama przeszkoda dziś jest leberko, a za dwa tygodnie może okazać się mega.
Jak masz 1,5 metra głębokości i wartki nurt, to bierzesz d....ę w troki i włazisz do rzeki żeby sprawdzić czy nurt nie zmył wcześniej znanych kamieni z dna i zamiast 1,5m masz powyżej 2m....i nie żadnym patyczkiem tylko wodery i jazda :D
Generalnie zawsze oceniasz i podejmujesz decyzje w momencie gdy jesteś na miejscu i dla obecnej chwili i stanu przeszkody 8)
Generalnie myślenie.....patrz kilka postów wyżej.
Jak brak doświadczenia najlepiej raz czy drugi pojechać z kolegą który już je nabył i
Cały czas nie zakładam opcji rajdu przeprawowego gdzie po drugiej stronie wiszą złote kalesony i udowadniamy że to właśnie my je zdobędziemy :mrgreen:
Robimy asekuracje itd ....itp.....a ego to na pewno nie da się opisać na forum w odniesieniu do sytuacji realnej :mrgreen:

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Jazda przez głębszą wodę

Post autor: oskar »

Pabur pisze:Oj to chyba trzeba będzie podpytać o tą miejscówkę, oczywiście jak już przejedziesz ;)

Pozdr.
P.
:D

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: Jazda przez głębszą wodę

Post autor: Zaparka »

Koledzy z doświadczeniem, to do jakiej glebokości samochod jedzie i od jakiej juz chwile plynie, niz zacznie z honorem tonąć.

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Jazda przez głębszą wodę

Post autor: vGreg »

kpeugeot pisze:nie wiatrak jest problemem a brak snorkela = bez snorkela nawet nie próbuj się pakować do wody głębszej niż do zderzaka
Na wiosenne łowienie, sorkela będę już miał.
Na razie słucham doświadczeń innych.

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Jazda przez głębszą wodę

Post autor: RobertK. »

Zaparka pisze:Koledzy z doświadczeniem, to do jakiej glebokości samochod jedzie i od jakiej juz chwile plynie, niz zacznie z honorem tonąć.
:shock: Czytaj uważnie ze zrozumieniem i nie zadawaj pytania na które nie uzyskasz tu wiążącej odpowiedzi....choćby z powodów wymienionych wyżej :D
Jeśli już koniecznie chcesz być pewien, to możesz polegać na tym co producent przewiduje.....w większości do 70cm głębokości brodu :mrgreen:

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Jazda przez głębszą wodę

Post autor: consigliero »

Ja bym jechał tyłem
PozdrawiaM

ODPOWIEDZ