Krotkofalowki

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Post autor: Boryś »

dlatego warto zainwestowac w ładowarkę i akumlatorki - polecam ładowarkę Duracella CEF20 w zestawie z dwoma akumulatorami 2650 - ładowanie w 6h (wiec bardzo szybko). Koszt różnie w zalezności od sklepu ale gdzieś około 50zeta - jak ktoś sporo uzywa to szybko sie zwróci - jak tylko to ma być do pilota w tv to zapomnijcie - nie opłaca się ;)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Ten sprzęt ma w zestawie ładowarkę samochodową lub do zwykłego gniazdka 220. Akumulatorki są oczywiście mało typowe więc nie da się mieć kolejnych na zapas.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Post autor: Boryś »

no to dupa :D

Awatar użytkownika
potrzeba
Posty: 591
Rejestracja: 05 paź 2007, 11:41
Auto: 80'tka by?a przefajna... co by tu teraz...
Yamaha Grizzly 700 EPS :-)
Kontakt:

Re: Krotkofalowki

Post autor: potrzeba »

Kylon,
jakiś finalny werdykt? dają radę po Twojemu?
My ostatnio testowaliśmy je na trasie a Czoberem i mogę powiedzieć śmiało że dawały radę w zastępstwie CB Czoberowego. Finalnie CB się koledze samonaprawiło i test zakończył się.

Jeszcze miałem je ostatnio na rodzinnym spacerze w Kampinosie i na około kilometr po pagórkowatym lesie dawały radę ale na styk...

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Krotkofalowki

Post autor: LEX »

To ja mam takie krótkie pytanko. Mam możliwość kupna dwóch krótkofalówek Topcom (sorki, nie pamiętam modelu). W każdym razie kosztują stówę, mają stację dokującą, 8 kanałów, zapinki na pas, słuchawki. Nie zależy mi na zasięgu, gdyż i tak będę w promieniu kilkuset metrów używał.

Pytanie mam jednak takie... Czy te krótkofalówki 8-kanałowe mają jakieś kanały, które by się pokrywały z jakimiś kanałami w CB radiu?

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Krotkofalowki

Post autor: MaxLux »

LX450 - te krotkofalowki to zwykle PMR - zupelnie inne pasmo niz CB...
zasieg tez duuuuzo nizszy - ok kilkuset metrow

Awatar użytkownika
potrzeba
Posty: 591
Rejestracja: 05 paź 2007, 11:41
Auto: 80'tka by?a przefajna... co by tu teraz...
Yamaha Grizzly 700 EPS :-)
Kontakt:

Re: Krotkofalowki

Post autor: potrzeba »

Michał mówi konkretnie o modelu
http://www.topcom.pl/pl/komunikacja/pro ... R9100.html

ja tez jestem bardzo zadowolony

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: Krotkofalowki

Post autor: kozi »

PMR i LPD mają inną częstotliwość niż CB co już było wspomniane (430 MHz do 27 MHz chyba), natomiast ich częstotliwość nieco lepiej przechodzi przez karoserię samochodu , ściany itp. tzn można spodziewać się lepszych efektów mając w samochodach dwa PMRy niż dwa ręczne radia CB

Awatar użytkownika
tj1gd
Posty: 81
Rejestracja: 16 paź 2008, 17:54
Kontakt:

Re: Krotkofalowki

Post autor: tj1gd »

Polecam jakies porzadniejsze radyjko CB, nie reczniaka, ale normalne bazowo-samochodowe, dobra zewnatrzna antene i wszystko bedzie gralo spokojnie do 10 km, a za ok dwa lata propagacja na 26-27 MHz bedzie znowu w szczycie 11 letniego cyklu, i uda sie z samochodowego radia CB pogadac nawet miedzykontynentalnie. Niejednokrotnie bedac u siebie w Kamerunie prowadzilem przez Poznan kierowcow niepoznanskich wlasnie na CB.
Kto zas odwazy sie zrobic licencje polecam prawdziwe samochodowe radyjko na KF i caly swiat z samochodu przez caly rok i cale lata.
Troche juz to zostawilem, ale pamietam moje zlote lata dziewiedzisiate, jak na dlugich trasach jezdzac w Kamerunie zaliczalem QSO z prawie wszystkimi krajami. Do dzis mam setki QSLek z mojego znaku TJ1GD lamanego przez /M ( mobil). Niezliczone lacznosci z samochodu w Kamerunie z samochodem brata w Polsce, to byly czasy ...., a teraz tylko komorki. :(
Trzy anteny stoja jeszcze kolo domu, z rzadka tylko zagadam na 20m, internet zepsul wszystko :roll:
Pozdrawiam z Kamerunu
www.misja-kamerun.pl
Darek - TJ1GD ( w Kamerunie) SP3GDH (w Polsce)
ps. mozna wyklikac "TJ1GD" na google cos tam jeszcze powinno wyskoczyc z mojej swietnosci

JASTRZAB
Posty: 136
Rejestracja: 22 cze 2010, 12:32
Auto: LC 120 D4D
Kontakt:

Re: Krotkofalowki

Post autor: JASTRZAB »

Bardzo fajna sprawa to RINO. Widzisz drugi odbiornik na mapie z którym gadasz. Niestety dostępne tylko w stanach. U nas za używanie cos tam grozi :) Bateria ładowalna, generalnie wynalazek lepszy niż 60CSX na bazie którego został zbudowany.
link

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Krotkofalowki

Post autor: MaxLux »

Faktycznie GMRS jest nielegalny ale przy 5 Watt jest lepszy zasieg niz CB ....
No i jakosc dzwieku, kody, grupy ...
Faktycznie uzywanie w polsce jest nielegalnie bo koliduje z czestotliwosciami NMT i CDMA i chuba jakas siecia kurierska ale zawsze mozna przed nadawaniem znalesc wolny kanala i jak sie nie przeszkadza to nikt nie powinien miec zalu

Mozna same GMRS'ki kupic za 70$ http://www.amazon.com/Midland-GXT1050VP ... B001WM73P0

Czasem sa u nas na allegro za ok 400PLN lub z wysylka ze stanow pare zlotych taniej no i naprawde sa REWELACYJNE !!!

ODPOWIEDZ