szpadel i siekiera

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

szpadel i siekiera

Post autor: mopar »

w dobie blokad i wyciagarek moze wyda wam sie to archaiczny sprzet , jednak sa sytuacje , w ktorych najprostrze sprzety i rozwiazania sa bardzo skuteczne :shock:

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

ja tyż posiadam... fajne są fiskarsy z przedłużanym trzonkiem u kylona kupowałem ok 100zł. mam też siekierę fiskarsa oraz maczetę.... bardzo fajny sprzęt.
wożę w bagażniku często przydaje się w różnych dziwnych sytuacjach.... ostatnio sadziłem drzewka na działce ;)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Od wielu lat mam Fiskarsa na pokładzie. Siekiera chyba 1250 (muszę sprawdzić). Ze szpadlem jest różnie. Na sypki piasek typu pustynia lepsza jest aluminiowa szufla, taka mała do śniegu. Troszeczkę szersza od zwykłego szpadla i z zagiętymi bokami. W lesie i naszych warunkach przydatny jest szpadel metalowy z trzonkiem spawanym metalowym. Drewnianych już parę połamałem podczas podważania kamoli czy belek.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

nauczony smutnym doświadczeniem nie wyjeżdżam nawet do sklepu bez łopaty, higlifta i taśmy. Siekierka teraz też zawsze bo znalazłem ładne miejsce dla niej.

Awatar użytkownika
rico69
Posty: 233
Rejestracja: 11 lut 2008, 09:56
Kontakt:

Post autor: rico69 »

Siekiera zawsze na pokładzie i saperka składana Fiskarsa. Na razie tyko odkopywałem śnieg, ale robi nie wiele gorzej niż normalny szpadel.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Post autor: czobi »

na wyprawy ,rajdy szpadel
na codzien od zawsze mam seperke usa army skladana na 3 czesci
wielkosci polowy apteczki,bezproblemowo chowa sie wszedzie i jest na wszelkiej sluczaj .koszt ponad 100 w military sklepach,

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Pojawiły się na rynku fajne gumowe mocowania do różnego rodzaju szpeju. Przedtem kombinowaliśmy z mocowaniami z OBI lecz nie dokońca były zadawalające. Trzeba było doczepiać paski, które je trzymały itp. Dwa lata temu Czobi przywiózł mi po raz pierwszy Quick Fista i to było to. Teraz są już normalnie dostępne.

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Post autor: hashid »

fiskars handy 1400 sieczącow-rozłupująca - doskonały cios i mieści się idealnie na tylnym boczku drzwi 70-ki. nieźle wyważona, należy tylko dbać o ostrość i wyszczerbienia.
szpadel "osrty z dziubkiem" fiskars ergo, metalowy z gabeczką na trzonku. przez chwile analizowałem ten teleskopowy ale to wędkarskie rozwiązanie mnie nie przekonało - rzeczy proste zdaja sie byc wytrzymalsze.
Aha- szpadel konieczny po zakopania kupencji w naturze. w plaskatym wożę składanego fiskarsa.

Awatar użytkownika
Lopex
Posty: 122
Rejestracja: 21 sty 2008, 10:31
Auto: LJ70
Kontakt:

Post autor: Lopex »

"fiskars handy 1400 sieczącow-rozłupująca - doskonały cios i mieści się idealnie na tylnym boczku drzwi 70-ki." Razem z Hashidem nieźle wyeksploatowaliśmy tego fiskarsa - parę drzew na drodze - i szedł jak burza. A szpadel używany był do ... różnych rzeczy :D :shock:

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Post autor: slawek »

Ja nabyłem dziś drogą kupna siekierkę fiskarsa, tak z 80 cm długości i takiej samej długości łopatkę tejże firmy (produkowana w Słupsku ;) )

Łopatka jest dłuższa niż saperka a krótsza niż normalny szpadel, przy czym budowę ma jak szpadel. Cała stalowa tylko krótszy trzonek.
Myślę, że będzie OK

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: szpadel i siekiera

Post autor: kozi »

będzie zaskoczeniem, jak napiszę, że polegam na fiskarsach ? :D

siekiery 1100 i 1600 , teleskopowy i zwykły szpadel, piłka do drewna, wielka aluminiowa szufla do śniegu

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: szpadel i siekiera

Post autor: Bekon »

Szadel Fiskarsa na stale przy bagazniku dachowym - juz nie raz sie przydal. Z tylu natomiast siekirka i to sie chyba nazywa fachowo korownik ale robi z galeziami zajeb...ie.

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: szpadel i siekiera

Post autor: hashid »

pewnie masz na mysli maczetę.
sprzęt do korowania ma dwie rączki i ostrze między nimi

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: szpadel i siekiera

Post autor: kozi »

hashid pisze:pewnie masz na mysli maczetę.
sprzęt do korowania ma dwie rączki i ostrze między nimi
nie - fiskars nazywa to właśnie jakoś korownikiem albo podobnie - ma czubek zagięty nieco sierpowato więc trudno podciągnąć to pod maczetę

Awatar użytkownika
potrzeba
Posty: 591
Rejestracja: 05 paź 2007, 11:41
Auto: 80'tka by?a przefajna... co by tu teraz...
Yamaha Grizzly 700 EPS :-)
Kontakt:

Re: szpadel i siekiera

Post autor: potrzeba »

moim skromnym zdaniem dobry szpadelek i siekierka to podstawa w naszych autkach.
zresztą nauczony życiowymi przykładami woziłem taki zestawik nawet w plaskaczach.
Nie raz w zimie śnieg spod różnych aut wykopywałem i ciachałem gałązki pod koła z okolicznych powalonych drzew...

rok temu pod wpływem impulsu zakupiłem piłę spalinową ale to zajmuje już sporo miejsca a użyłem 2 razy i to raczej w ramach treningu niż w potrzebie...

ODPOWIEDZ