Bagażniki

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
OLO
Posty: 149
Rejestracja: 18 lut 2008, 16:22
Auto: Hil Revo
Kontakt:

Post autor: OLO »

ale mówisz o samych łapach, bez belek?

Awatar użytkownika
OLO
Posty: 149
Rejestracja: 18 lut 2008, 16:22
Auto: Hil Revo
Kontakt:

Post autor: OLO »

bo u nas to tylko thule i thule a może macie do czynienia z innymi markami?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Same łapy Upa można chyba sobie zamówić. Za chwilkę wrzucę fotki dwóch bagażników na J73 jakie widziałem wczoraj w Bad Kissingen.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

margo pisze:A czy są jakieś na hardtop-a. Widziałem pare fotek tojek z bagażnikiem na hardtop-e ale nie bylo tam żadnedo bagażu. Może to tylko lans i nawet pluszowy misio :D wpadnie mi do kabiny w sprzjajacych warunkach
na targach widziałem namioty na hardtopach mocowane " we własnym zakresie" i jeden fabryczny w katalogu. Myślę, że jak samochód stoi to będzie ok. Wytrzyma też ciężar namiotu ( ale bez pasażerów :D ) w czasie jazdy. Natomiast nie montowałbym tak bagażnika na szpej. Na wertepach może się pourywać.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Obiecane fotki bagażników na Hardtopach w J73:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Post autor: drako »

bagaznik to jeden problem a wchodzenie na nie to drugi.
w bad kissingen obfotografowalem patent , ktory juz kiedys widzialem na roznych autach i bardzo mi sie podoba.

Wie ktos moze gdzie to kupic ?
Obrazek

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Post autor: MaxLux »

:shock: A po co ten dynks jest ??

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

No do wchodzenia. Na większości samochodów w Tunezji są one zamontowane.

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Post autor: drako »

moze zna ktos z was ludzi z upa.
Moze by im podsunac ten patent

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Ja ich znam. Kilka zderzaków powstało na samochodach z naszego podwórka. Jak dziś zapodamy pomysł to akurat je będziesz miał na sezon 2011 :mrgreen: Poproś kogoś kto jedzie do Tunezji niech Ci kupi na jednym ze szrotów. Oprócz rączki potrzena też jest balcha ochronna. Pełni ona również funkcję podparcia dla stopki. Moim zdaniem też coś jest zrobione po drugiej stronie słupka co by się to nie wyrwało.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Post autor: czobi »

kylon pisze:No do wchodzenia. Na większości samochodów w Tunezji są one zamontowane.
jest jeszcze druga wersja stopnia ,ktora ja bardziej lubie, czyli otwor wglab i ryflem potraktowane robi sie taka "kieszen" na buta a ingerencja w blacharke podobna ale zaleta jest to ze nic nie wystaje. w 100 i 80 maja po trzy takie na tylnim slupku, brak drabinki zwieksza zywotnosc zawiasow w drzwiach, i jest gitarrra.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Takie schodki w stażackim Starze 66 były :mrgreen: Trzeba zrobić sobie stopieniek na zderzaku tylnym a potem chyc przez koło zapasowe na bagażnik.

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Bagażnik/namiot dachowy na J73?

Post autor: Cooder »

Podepnę się pod temat. Rozmyślania nad najbardziej adekwatnym do moich potrzeb autem nadal trwają. KZJ73 wydaje się być najbliżej opcji "auta do wszystkiego", bo mniejszy i zwinniejszy od J8, więc można w weekend lekko poupalać, a trochę dłuższy i pakowniejszy od KZJ70, więc i na niedalekie wyprawy się nada. Tu pojawia się jednak pytanie o możliwość montażu bagażnika dachowego jako podstawy pod namiot typu http://www.cm-dachzelte.de/ Da się zmotać coś sensownego na hardtopie?
Ostatnio zmieniony 19 gru 2008, 22:18 przez Cooder, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 89
Rejestracja: 08 lis 2008, 08:45
Auto: TOYOTA
Kontakt:

Re: Bagażnik/namiot dachowy na J73?

Post autor: rav »

terraplane pisze:Rozmyślania nad najbardziej adekwatnym do moich potrzeb autem nadal trwają. KZJ73 wydaje się być najbliżej opcji "auta do wszystkiego", bo mniejszy i zwinniejszy od J8, więc można w weekend lekko poupalać, a trochę dłuższy i pakowniejszy od KZJ70, więc i na niedalekie wyprawy się nada. Tu pojawia się jednak pytanie o możliwość montażu bagażnika dachowego jako podstawy pod namiot typu http://www.cm-dachzelte.de/ Da się zmotać coś sensownego na hardtopie?
też myslałem nad KZJ73 bo wydaje się najbardziej zbliżony do ideału.
w temacie bagażniki są powklejane zdjęcia bagażnika na hardtopie, link poniżej.
http://tlc.org.pl/viewtopic.php?p=7926#p7926

Natomiast wydaje mi się że ciekawym rozwiązaniem będzie wzmocnienie od spodu hardtopa i zamontowanie czegoś od j70 :)

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Bagażnik/namiot dachowy na J73?

Post autor: konus »

Taki bagażnik sprzedaje właśnie emsi w dziale giełdowe inne więc myślę że można by z nim zagadać.

ODPOWIEDZ