Bagażniki

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

Karson pisze:nie zapominaj, że ja w zaścianku mieszkam. u nas ceny niższe niż we mieście. :mrgreen:
jak mogę pamiętać jak masz tak obfity profil że nawet nie wiem skąd ty mieszkasz miszczu... :evil:

Karson
Posty: 138
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:09
Kontakt:

Post autor: Karson »

profil uzupełniony miszczu :wink:

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

Karson pisze:profil uzupełniony miszczu :wink:
widzisz i teraz już wiem gdzie wpadać na browca ;)

Karson
Posty: 138
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:09
Kontakt:

Post autor: Karson »

Kwiatec pisze:
Karson pisze:profil uzupełniony miszczu :wink:
widzisz i teraz już wiem gdzie wpadać na browca ;)
chłodzi się w lodówce i czeka :wink:

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

blacha ryflowana #2 mm w arkuszu 100x200 cm. Sklep ul. Wileńska w Warszawie. cena: 261,70zł. brutto za arkusz . Tel. 22 619 88 78.
Dane z 10.04.08 g. 15.02. :D

W Słupnie pod Warszawą jest hurtownia i ceny niższe o ok. 20%-30% ale trzeba kupić więcej; na firmę.

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

no tak tylko co to jest 2 mm na półkę... dwoma milimetrami można se drzwi obłożyć ;)

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Post autor: Boryś »

margo pisze:Jasiu a gdzie zakupiłeś blache ryflową (...)
nie ładuj się w balchę - dzwoni jak cholera wpada w dziwne wibracje no i wcale nie jest lżejsza od sklejki! a jak Ci coś ciężkiego spadnie to zamiast miejscowej dziury masz pęknięcie na całej szerokości bagażnika - krucha jest.

Ale uwaga jak już kupujecie sklejkę to koniecznie zaimpregnowaną i z warstwą antypoślizgową - ja płaciłem w Kato 200zł za taką płytę o wymiarach 150x300.

a ryfel ostatnio widziałem w jakimś praktiobi i 1m2 kosztował prawie 300zeta - i w dodatku jakaś wlaśnie 2mm - cena dramatyczna.
Jak już kupować to tylko z hurtowni - patrz wyżej

Sprawdzałem też kiedyś płyty PCV - cena jak za alu :( ale byłaby niezła :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Bagażnik z ryflem to nie jest najlepsze rozwiązanie. Tak jak koledzy zauważyli będzie brzęczał na maksa. Pewnym rozwiazaniem jest przyklejenie blachy do płaskich profili specjalnym klejem lub taśmą dwustronną.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

Kwiatec pisze:no tak tylko co to jest 2 mm na półkę... dwoma milimetrami można se drzwi obłożyć ;)
Ja pod blachę dałem stelaż z profila z tyłu w poprzek auta:18x30x1,5 mm , reszta 20x20x1,5 mm i śpimy na tym we dwoje. Na "tapicerkę" grubsza niepotrzebna tylko od środka dobrze wykleić matą głuszącą.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Post autor: konus »

A co powiecie na taki patent
1 do klatki wewnętrznej pod dach wsadzamy blachę jakiś spory gruby arkusz najlepiej jak najszerszy i skręcamy, spawamy z klatką, na dachu od zewnętrznej montujemy podobny arkusz i łączymy go 8m8 z tym pod spodem. Do tego dorabiamy rurki idące do tyłu do zderzaka i mamy jakiś bagarek nie wiem czy 100 na szerokość dachu kogoś satysfakcjonuje, ale to zawsze coś. A teraz mnie zjedzcie.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

konus pisze:A co powiecie na taki patent
1 do klatki wewnętrznej pod dach wsadzamy blachę jakiś spory gruby arkusz najlepiej jak najszerszy i skręcamy, spawamy z klatką, na dachu od zewnętrznej montujemy podobny arkusz i łączymy go 8m8 z tym pod spodem.. A teraz mnie zjedzcie.
Buda na wertepach pracuje ! Podejrzewam , że po pewnym czasie śruby pięknie przerżną plastik dachu ( chyba, że włożysz je w gumowe przelotki - może pomoże) i zacznie cieknąć.
Myślę , że gdyby to było takie proste to fabryka lub firmy tuningowe już by coś takiego wymyśliły.
Możę wypolerować dach i użyć przyssawek jak do przenoszenia szkła !!! :lol:
Podobno są takie bagażniki.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Albo zamontować takie listwy na dachu jak to ma zrobione Czarek :wink:
http://www.wyprawa4x4.pl/sklep/index.ph ... &prod=1881
Do tego takie coś i jest git
http://www.wyprawa4x4.pl/sklep/index.ph ... &prod=1884

Między listwami można przykleić folię antypoślizgową.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

o i to jest niegłupie rozwiązanie. Trzeba tylko pamiętać aby nie przesadzić z ciężarem by bagaż nie wpadł do środka. :(

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Można nakleić matę wzmacniającą. Ci od laminatów robią cuda.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Post autor: konus »

No właśnie kolejnym moim pomysłem wyło by wzmocnienie hardtopu zrobić w środku pseudo klatkę na słupkach b i c z żywicy i sklejki ( tak jak łódki) i połączyć je ze sobą potem na tym zamocować jakiś reling co by tylko na rozmiar pasował.

Bo hardcore to zrobić cały hardtop z metalu a'la to coś co wczoraj kylon w książeczce znalazłem.

ODPOWIEDZ