9,5 XP ile jakiej liny wchodzi?

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Vacky
Posty: 181
Rejestracja: 05 gru 2008, 20:52
Auto: FJ Cruiser '07
Rav4 '98
TransAM '74
Kontakt:

9,5 XP ile jakiej liny wchodzi?

Post autor: Vacky »

czy ktos widzial moze zestawienie ile i jakiej grubosci liny syntetycznej wchodzi na beben Warna 9,5 XP?
mam Masterpulla 11mm i musialem ja skrocic o 7 m i teraz jest przykrotka :(
chce kupic Vikinga 9mm 45m i nie wiem czy jego tez nie bede musial skracac :?

btw. czy ktos kiedys urwal syntetyka nie liczac uszkodzen liny? tylko z mocy?
9mm zaklada uciag do 9t a to tak jakby na styk :?

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: 9,5 XP ile jakiej liny wchodzi?

Post autor: Cooder »

Vacky pisze:btw. czy ktos kiedys urwal syntetyka nie liczac uszkodzen liny? tylko z mocy?
Owszem, udała się mnie ta "sztuka" 8) ale to było ciężkie auto, mocno zagrzebane, lina szła po ślizgu pod znacznym kątem, a wyciągarka była mechaniczna... więc tak jakby zerwałem na własne życzenie :roll:

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: 9,5 XP ile jakiej liny wchodzi?

Post autor: Adam »

Vacky pisze:btw. czy ktos kiedys urwal syntetyka nie liczac uszkodzen liny? tylko z mocy?
9mm zaklada uciag do 9t a to tak jakby na styk :?
Do swojego auta kupuj wyłącznie 11mm, 9mm nadaje się ew. na tył, ale też jak nie używasz tylnej wyciągarki do asekuracji, szkoda ryzykować. Czy się urywają, ja zerwałem mnóstwo razy, nawet jak z zewnątrz nie ma przecięć to piasek, drobne kamyczki od wewnątrz robią swoje. Z doświadczenia dużo wytrzymalsza jest 11mm, nie miałem master pull'a ale z vikinga jestem super zadowolony. Jak masz wyciągarkę tylko na przodzie, to też nie zakładaj, że nie będziesz nadwyrężał liny bo czasami trzeba obrócić auto i pod dużymi skosami lina jest bardziej obciążona.

Vacky
Posty: 181
Rejestracja: 05 gru 2008, 20:52
Auto: FJ Cruiser '07
Rav4 '98
TransAM '74
Kontakt:

Re: 9,5 XP ile jakiej liny wchodzi?

Post autor: Vacky »

Dziękuje za odpowiedz.
Mój Masterpull pracuje prawie co weekend. To bardzo dobra lina.
Zmechacila się bardzo i ściąga błoto i piach.
Już 2 razy urwalem mocowania pretow spinajacych. Rozpycha je lina.
Po skróceniu jest już ok ale za krótko. Mam 100m taśm przedluzajacych ale przy zbloczu przepinanie jest upierdliwe. Fajnie było by mieć line za pomocą której wyciagniesz się 10m uzywajac zblocza. U mnie to jest limit bo mam 25m na bebnie. :(
Czy kupno przedluzki syntetycznej to rozwiazanie?

CzarekN
Klubowicz
Posty: 260
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:42

Re: 9,5 XP ile jakiej liny wchodzi?

Post autor: CzarekN »

Jak masz XP'ka to zrob sobie pewien manewr z odsadzeniem pretow ograniczajacych. Kilku kolegow tak juz zrobilo i jest bardzo zadowolonych. Dzieki temu miesci sie wiecej liny na wyciagarce, a XP jest bardzo ciasna.


Czarek

Vacky
Posty: 181
Rejestracja: 05 gru 2008, 20:52
Auto: FJ Cruiser '07
Rav4 '98
TransAM '74
Kontakt:

Re: 9,5 XP ile jakiej liny wchodzi?

Post autor: Vacky »

CzarekN pisze:Jak masz XP'ka to zrob sobie pewien manewr z odsadzeniem pretow ograniczajacych. Kilku kolegow tak juz zrobilo i jest bardzo zadowolonych. Dzieki temu miesci sie wiecej liny na wyciagarce, a XP jest bardzo ciasna.


Czarek

o co kaman?
jakies dystanse do mocowania pretow?
wygiete prety? ;)

opowiedzcie prosze jak to robice!

CzarekN
Klubowicz
Posty: 260
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:42

Re: 9,5 XP ile jakiej liny wchodzi?

Post autor: CzarekN »

Kurka, nie mam zdjec, a kolega jest teraz w Turcji na wywczasach. Jak wroci, za tydzien, moge cyknac fotke i podeslac.
Ogolnie chodzi o to aby gorne poziome prety przeniesc o kilka cm ponad wyciagarke, tzn w miejsca gdzie sa teraz zamontowane prety przykrecic plaskowniki, a do tych plaskownikow dopiero prety. Prety w chwili obecnej mocno ograniczaja ilosc liny na bebnie, po zamontowaniu pretow wyzej problem znika. Nalezy jednak w podobny sposob stworzyc wiecej miejsca pod bebnem stawiajac wyciagarke nie bezposrednio na plycie, ale na dystansach "klockach". I dopiero te przykrecic do plyty. W dwoch autach widzialem juz takie patenty i ludzie sa bardzo zadowolenie, zwlaszcza ze XP to zarypiaszcza winda!!! A po usunieciu jej chyba najwiekszej wady banan na twarzy nie schodzi :-)

Czarek

Vacky
Posty: 181
Rejestracja: 05 gru 2008, 20:52
Auto: FJ Cruiser '07
Rav4 '98
TransAM '74
Kontakt:

Re: 9,5 XP ile jakiej liny wchodzi?

Post autor: Vacky »

bede czekal no fotki
dzieki za tipa - teraz bede musial kupic dluuuga - drooooga line :mrgreen:

v

ODPOWIEDZ