STAUN Red Back Super Strap

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

STAUN Red Back Super Strap

Post autor: Tuco »

Czy ktoś używał STAUN Red Back Super Strap?
Zastanawiam się czy kupić. Niestety nie mam doświadczenia i nie wiem czy to zda egzamin.
http://www.sklep4x4.pl/sklep/produkt/5/6120.html
ewentualnie może polecicie coś innego. Po ostatnim wykopywaniu przez 3 godziny przez 3 osoby mojej tojki zapadła decyzja o zakupie jakiegoś sznurka ;)

Pozdrawiam,

Tuco

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: STAUN Red Back Super Strap

Post autor: MaxLux »

Tuco pisze:Czy ktoś używał STAUN Red Back Super Strap?
Zastanawiam się czy kupić. Niestety nie mam doświadczenia i nie wiem czy to zda egzamin.
http://www.sklep4x4.pl/sklep/produkt/5/6120.html
ewentualnie może polecicie coś innego. Po ostatnim wykopywaniu przez 3 godziny przez 3 osoby mojej tojki zapadła decyzja o zakupie jakiegoś sznurka ;)

Pozdrawiam,

Tuco
Bez sensu - za tak kase kupisz se 2 normalne kinetyki ...

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: STAUN Red Back Super Strap

Post autor: Cooder »

Dla mnie to przerost formy nad treścią. Główną zaletą tego cuda ma być możliwość podczepiania taśmy bez szekli. Tylko po co? Jakoś nie widzę, żeby coś fajnego było w zaplataniu i rozplataniu takiej taśmy w błocie 6 do 8 razy. Zapięcie szekli nie jest chyba jakąś wielką sztuką?

No i do tego opis w profesjonalnym (?) sklepie offroadowym, cytuję: "Nigdy więcej szekli przy łączeniu taśm... Firma STAUN Products wprowadziła właśnie na rynek innowacyjną taśmę, o stu zastosowaniach. Dzięki niej połączysz dwie liny bez użycia szekli i czy supłów które ciężko rozwiązać."

Znaczy bez tej cud-taśmy dwa kinetyki łączymy szeklą lub na supeł? :shock: No brawo...

Kup sobie kinetyka za stówę, a 3 stówy zostaw na wachę

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: STAUN Red Back Super Strap

Post autor: konus »

cooder mam nadzieję że z tą szeklą łączącą kinetyki to żartujesz i tego nie robiłeś.
Są natomiast sposoby łączenia o których na forum była mowa i zdają egzamin doskonale.

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: STAUN Red Back Super Strap

Post autor: Cooder »

konus pisze:cooder mam nadzieję że z tą szeklą łączącą kinetyki to żartujesz i tego nie robiłeś.
to nie ja pisałem o łączeniu kinetyków szeklą, tylko srajdowy sklep. to była cytata...

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: STAUN Red Back Super Strap

Post autor: hashid »

Po pierwsze łączenie dwóch taśm czy lin jest możliwe bez używania szekli, powiedziałbym, że inaczej sobie tego nie wyobrażam bo zawsze robię to bez szekli, żadnych supłów nie ma. jak się coś przyklinuje bo ubłocone walisz o zderzak czy coś innego i odpuszcza - taki patent ze wspinania.
uwaga opis.
masz dwie taśmy A i B. A jest w lewej ręce B w prawej. patrzysz i dumasz o co kaman?
wyobraźmy sobie, że taśmy są krótkie, będzie łatwiej.
Na zwarte górne ucho taśmy A nakładasz dolne rozwarte ucho taśmy B, następnie drugi koniec "górny" taśmy B przekładasz przez rozwarte górne ucho taśmy A. i żadne taśmy sraśmy nie są potrzebne do łączenia.
to odnośnie łączenia taśm w długość.
Na tych poglądowych zdjęciach to rozumiem chodzi o inżynierię kąta wyszarpywania?:) taśma chwyta za dwa kolucha i "łączy" się w osi pojazdu - wow! zawracanie dupy moim zdaniem.

Popieram Coodera kup kinetyka i używaj z głową. Kopanie może męczące ale najbezpieczniejsze :)

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: STAUN Red Back Super Strap

Post autor: Cooder »

hashid pisze: uwaga opis.
masz dwie taśmy A i B....
A dla tych wszystkich którzy nie zrozumieli słowa pisanego, opis z obrazkami: :mrgreen:

Jest tam też fajny patent na zabezpieczenie kinetyka dodatkową taśmą. Szkoda, że u nas raczej niespotykany. Słowiańska fantazja nie pozwala na takie fanaberie, my wolimy latające w powietrzu szekle i urwane zaczepy. Ale mimo to warto zobaczyć, jak to się robi u innych :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=2JBnxSqpuCM

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: STAUN Red Back Super Strap

Post autor: Tuco »

Koledzy to lepiej kupić taśmę kinetyczną zwykłą czy linę kinetyczną?


Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: STAUN Red Back Super Strap

Post autor: Kwiatec »

Tuco pisze:Koledzy to lepiej kupić taśmę kinetyczną zwykłą czy linę kinetyczną?
Tuco chłopie kupuj kinetyka i nie szukaj miodu w dupie...
a tak bajdełej to co sądzisz o tym??:
http://www.allegro.pl/item846291713_noz ... _s30v.html

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: STAUN Red Back Super Strap

Post autor: hashid »

Tuco przyjedź 10 stycznie na naszą imprezę dla WOSP i osobiście przećwiczymy łączenie taśm :mrgreen:

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: STAUN Red Back Super Strap

Post autor: Tuco »

Kwiatec pisze:
Tuco pisze:Koledzy to lepiej kupić taśmę kinetyczną zwykłą czy linę kinetyczną?
Tuco chłopie kupuj kinetyka i nie szukaj miodu w dupie...
a tak bajdełej to co sądzisz o tym??:
http://www.allegro.pl/item846291713_noz ... _s30v.html
Znam kilka lepszych noży w tej cenie. Pozatym gościu głupoty pisze w opisie. Napisz na PW czego szukasz a ja napiszę Tobie u kogo i co można ciekawego znaleźć. Za niewiele większe lub te same pieniądze można mieć o wile lepszy i bardziej użyteczny nóż.

ODPOWIEDZ